نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
همه چيز در مورد پزشكي
نگاهي به فوايد فوق‌العاده ماساژ پا قبل از خواب
پاها، پايين ترين عضو بدن مان هستند كه همه شنيده ايم به آن قلب دوم بدن هم مي گويند. اما چقدر به سلامت شان اهميت مي دهيم؟

به گزارش ، هر روز از آنها كار مي كشيم و وزن بدن مان را به آنها تحميل مي كنيم، و در ازدحام مشغله هايي كه داريم گاهي واقعا فراموش مي كنيم كه اين عضو بسيار فعال هم نياز به تيمار و رسيدگي دارد.

بسياري از ما هر روز از پاهاي مان كار مي كشيم و به آنها فشار وارد مي كنيم، بدون اين كه به فكر يك ماساژ خوب براي آنها باشيم. آن چنان درگير كارها و مسئوليت هايي كه داريم مي شويم كه فراموش مي كنيم پاهاي مان چه اهميتي در راندمان كاري و انعطاف بدني مان دارند.

افرادي كه مكررا به استخرو سونا مي روند، اهميت حفظ سلامت پاها را درك كرده و آگاهي سربكت خوبي در اين زمينه دارند، اما ساير افراد چطور؟علم توضيح مي دهد كه چرا ماساژ پا براي پاهاي مان خوب است و به نفع سلامت عمومي مان نيز هست. بر خلاف باور عمومي، ماساژ پا فوايد بيشماري دارد. هر شب، 10 تا 15 دقيقه قبل از خواب پاهايتان را ماساژ دهيد. حال فوايد اين كار را براي شما مي گوييم.

بهبود جريان خون
ماساژ پاها براي بهبود جريان خون، مخصوصا براي كساني كه در محل كار اغلب نشسته اند، مهم است.
در تحقيقي معلوم شد بيماراني كه از سردرد رنج مي بردند، ماساژ كف پا به كاهش علائم سردردشان كمك كرده است
اگر شما هم چنين شرايطي داريد، يعني عضلات پاهاي شما به ندرت تحرك و فعاليت دارند، يك ماساژ صحيح پيش از رفتن به رختخواب به بهبود جريان خون در پاهاي تان كمك مي كند. غير از ماساژ بايد كفش هاي مان مناسب و راحت باشند و مشكلي براي جريان خون ايجاد نكنند.

كمك به پيشگيري از آسيب پا
شايد اين مسئله را تجربه كرده باشيد كه در حال راه رفتن عادي هستيد، ناگهان ساكارز مچ پاي تان رگ به رگ شده يا گرفتگي دردناكي احساس مي كنيد. اگر هر شب پاهاي تان را كمي ماساژ دهيد، مي توانيد به تقويت عضلات كف و مچ پا كمك كرده و خطر وقوع اين نوع آسيب هاي ناگهاني را كاهش دهيد. براي اين كه بيشترين بهره را از اين ماساژ ببريد، كف پا را به آرامي دور مچ بچرخانيد تا اين عضلات نيز ريلكس شده و تقويت شوند.

كاهش فشار خون
ماساژ شبانه كف پاها، علاوه بر بهبود گردش خون، با بالا رفتن فشار خون نيز مقابله مي كند. تعداد افرادي كه فشارخون بالا دارند رو به افزايش است كه تا حدود زيادي به افزايش استرس و ساير عوامل محيطي مربوط است. مطالعه اي كه در دانشگاه ميامي انجام شد، نشان داد كه بيماران مبتلا به زوال عقل كه سه بار در هفته ماساژ ده دقيقه اي پاها را تجربه كرده بودند، روحيه بهتري داشته و اضطراب شان كم شده بود. همچنين تست هاي انجام شده نشان داد فشار خون اين اشخاص نيز كاهش يافته بود.

كاهش علائم اضطراب و افسردگي
مطالعاتي كه در زمينه رفلكسولوژي قيمت پانسمان سوربكت صورت گرفته است نشان مي دهد ماساژ مختصر و مكرر پاها مي تواند احساس اضطراب و افسردگي را كاهش دهد. تحقيقي هم نشان داد بيماران مبتلا به واريس كه تحت درمان رفلكسولوژي قرار گرفته بودند هم اضطراب شان كم شده و هم مدت دردشان كوتاه تر شده بود. در پژوهشي ديگر در مورد زناني كه دوران بعد از يائسگي را مي گذراندند نيز معلوم شد، رفلكسولوژي و ماساژ پا اضطراب و افسردگي شان را كاهش مي دهد.

تسكين سردرد
در تحقيقي معلوم شد بيماراني كه از سردرد رنج مي بردند، رفلكسولوژي و ماساژ كف پا به كاهش علائم سردردشان كمك كرده است. در تحقيقي كه در دانمارك انجام شد، حتي درمان هاي دارويي بيماران را هم متوقف كردند تا اين فرضيه را امتحان كنند. تنها سه ماه بعد از ماساژ و رفلكسولوژي، 65 درصد از اين افراد، كاهش علائم سردرد را گزارش كردند و در درصد كمي هم اين علائم كاملا برطرف شد.

تسكين علائم خار پاشنه و صافي كف پا
افرادي كه كف پاي صاف پانسمان عسل دارند، كف پاي شان به خاطر كوتاهي رباط، قوس طبيعي ندارد. هر چند اين مسئله اغلب تاثيرفيزيكي چندان قابل توجهي ندارد، اما مي تواند موجب درد كف پا شود. آنهايي هم كه از خار پاشنه پا (درد و التهاب بافت پاشنه) رنج مي برند، مي توانند از ماساژ مختصر و مكرر بهره ببرند. در برخي موارد، ماساژ كف پا هر شب پيش از خواب مي تواند به تسكين درد ناشي از اين مشكلات كمك كرده و يا حتي در بعضي موارد درمان شان نمايد.

تسكين علائم پيش از قاعدگي و يائسگي
بيشتر علائم رايج پيش از قاعدگي يعني اضطراب، خستگي، سردرد، نوسانات خلق و خو، تحريك پذيري و افسردگي را مي توان با ماساژ مختصر پا هر شب قبل از خواب كاهش داد. علائم يائسگي هم به طور كلي مشابه بوده و آنها را نيز مي توان به اين شيوه به حداقل رساند.

كاهش اثرات خيز
ادم يا خيز، بيماري است كه منجر به تجمع مايعات اضافي در حفره ها و بافت هاي بدن مي شود. ادم (ورم بدن)، يك حالت بسيار شايع در طي مراحل انتهايي sorbact پانسمان بارداري است. اثرات ادم را مي توان با ماساژ مكرر كف پاها خنثي كرد. بايد توجه داشته باشيد كه رژيم غذايي سالم و استراحت كافي نيز در كاهش اثرات اين حالت موثر هستند.

برچسب‌ها: حفظ سلامت پاها، ماساژ پا، فوايد ماساژ پا، راه هاي داشتن خواب راحت، بهداشت نيوز، وزارت بهداشت، سلامتي،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۹:۱۰ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
از خارش اين نقاط از بدنتان بترسيد!

خارش بعضي از نقاط بدن كه در اين قسمت از دكتر زخم به شما مي گوييم
برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۸:۰۹ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
رنگ ادرار را ناديده نگيريد!

رنگ هاي مختلف ادرار مي تواند نشانگر بيماري هاي مختلف باشد. به طور مثال رنگ ادرار شفاف كريستالي نشانه بيماري ديابت بي مزه است.

رنگ ادرار، بوي ادرار و تعداد دفعات ادرار نشان دهنده مشكلات دروني بدن است. رنگ ادرار را ناديده نگيريد در اين مقاله رنگ هاي مختلف ادرار كه هركدام نشان دهنده بيماري خاصي است مورد بررسي قرار داده ايم.

ادرار بي‌رنگ

اگر پماد هارتمن ادرار به بي‌رنگي آب باشد، مربوط به اين است كه آب زيادي نوشيده‌ايد و به اين دليل كه مثانه پر مي‌شود، بايد چندين بار در روز به دستشويي برويد. با داشتن رنگ ادرار روشن، جاي هيچ نگراني نيست.
همچنين مي‌تواند به علت افزايش نمك‌هاي فسفات در ادرار باشد.

ادرار تيره‌رنگ

اگر رنگ ادرار تيره باشد، به اين معني است كه آب بدن كم شده است.
رنگ ادرار ميزان آب بدن را نشان مي‌دهد. بنابراين اگر فردي ادراري تيره همراه با سردرد و سرگيجه داشته باشد، پزشك بايد ادرار بيمار را چك كند تا علت كمبود آب بدن را بررسي كند. شايد هم اين تيرگي رنگ مربوط به خون باشد.

ادرار عفونت بدن زرد روشن

اگر ادرار حدوداً به رنگ نئون باشد، يك علامت هشدار دهنده مي‌باشد، اما علت مي‌تواند قرص مولتي ويتامين باشد. ويتامين‌هاي B و كاروتن به ادرار رنگ طلايي مي‌دهند. نگران نباشيد اين رنگ ادرار به اين معني است كه فرد مواد مكمل ارزشمندي را دفع مي‌كند.

ادرار نارنجي رنگ

نارنجي شدن ادرار، شايد به دليل مصرف داروها، مواد غذايي و مكمل‌هايي مانند ويتامين C، هويج و آب هويج باشد.

ادرار قرمز رنگ

اگر ادرار به رنگ قرمز يا صورتي باشد، حتما بايد بررسي شود، اما لزوما به معناي وجود مشكل و بيماري خاصي نيست.
وجود خون يكي از شايع‌ترين هارتمن دلايل قرمز شدن رنگ ادرار است؛ البته اغلب خونريزي شديد نيست و علامت ديگري ندارد.
عفونت ادراري، ورزش شديد، سنگ مثانه يا سنگ كليه، بيماري‌هاي كليوي و گاهي سرطان‌هاي كليه يا مثانه از علل بروز چنين حالتي هستند.

رنگ سبز

اگرچه موردي شايع نيست، اما مواجهه با رنگ سبز ادرار نيز امكان پذير است. رنگ سبز بيشتر به دليل يك باكتري به نام سودوموناس آئروژينوزا ( Pseudomonas aeruginosa ) شكل مي گيرد. حتي مصرف داروهاي ضد افسردگي و بيماري پاركينسون نيز مي توانند دليل سبز رنگ شدن ادرار باشند.

رنگ شفاف كريستالي

اگر ادرار شما از رنگ زرد كم رنگ خود برخوردار نيست و رنگ شفاف كريستالي دارد ممكن قيمت پانسمان هارتمن است نشانه اي از بيماري ديابت باشد. به طور دقيق تر، رنگ شفاف كريستالي مي تواند نشانه اي از بيماري ديابت بي مزه باشد. در اين نوع از ديابت دفع آب بيش از حد معمول به تشنگي فرد منجر مي شود و حتي مي تواند در چرخه خواب اختلال ايجاد كند.

رنگ آبي

اگر تحت درمان هاي دارويي سنگين بوده ايد، رنگ ادرار مي تواند به آبي روشن تغيير كند. رنگ هاي خوراكي نيز مي توانند از جمله عوامل شكل گيري اين رنگ غير معمول ادرار باشند. پس مراقب آن چه مي خوريد باشيد.

ادرار سياه رنگ

در فردي كه مبتلا به ملانوم (سرطان پوست ناشي از سلول‌هاي رنگدانه‌اي) مي‌باشد، دفع ملانين باعث نمايندگي محصولات هارتمن سياهي ادرار مي‌شود.

ادرار ارغواني- بنفش رنگ

نشان‌دهنده اختلالات در ساختار هموگلوبين است. هموگلوبين، اكسيژن را از ريه‌ها به سلول‌هاي بدن و دي اكسيد كربن را از سلول بدن به كليه‌ها مي‌فرستد.
منبع الودكتر
وقتي رنگ ادرار بيماريتان را فاش مي كند
برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۷:۰۹ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
 چرا بعضي از افراد هميشه شاد هستند؟
آيا تا به حالا دقت كرده ايد كه بعضي افراد بدون توجه به مسائل و مشكلات، چقدر در سر زندگي و شاد بودن تواناهستند؟ آيا دقت كرده ايد شادي آنها به سن و سال و امكاناتشان نيست، آنها تصميم دارند شاد باشند و حتي شادي را تجسم كنند

به گزارش ، آيا تا به حالا دقت كرده ايد كه بعضي افراد بدون توجه به مسائل و مشكلات، چقدر در سر زندگي و شاد بودن تواناهستند؟آيا دقت كرده ايد شادي آنها به سن و سال و امكاناتشان نيست،آنها تصميم دارند شاد باشند و حتي شادي را تجسم كنند.

چطور مي توانند در ناملايمات زندگي دنبال شادي باشند و لبخند بزنند؟ چطور با آگاهي از وضعيتي كه دارند، هوشيارانه جنگ غم و شادي را به نفع خود به پايان مي رسانند و پرچم شادي را بالا مي برند؟ شادي مي تواند حالتان را بهتر كند؛ اما اين شادي چگونه به دست مي آيد و چگونه مي توان آن را به كار گرفت؟ ما براي شما نكاتي داريم كه با رعايت آن ها مي توانيد هم شادتر زندگي كنيد و هم از زندگي تان راضي باشيد.

اشخاص شاد با زندگي سربكت همراهي مي كنند!!
هر كسي تقديري در زندگي دارد و اين به عهده خودش است كه با قسمت خود بجنگد يا با آن همكاري كند اما آيا اين حرف به اين معني است كه با قسمت خود بجنگد يا با آن همكاري كند. اما آيا اين حرف به اين معني است كه فرد بايد دراز بكشد و بگذارد زندگي روند خود را طي كند؟ مسلما نه! در عوض مي تواند روشي در پيش گيرد كه به بهترين وجه ممكن با مسايل مواجه شود و حداكثر تلاش خود را در اين زمينه نشان دهد در آن صورت متوجه راه هاي جديدي مي شود و با كشف آن ها انرژي تازه اي كسب مي كند.

اشخاص شاد مثبت عمل مي كنند
براي هر كاري كه در روز انجام مي دهيد شور و اشتياق داشته باشيد. اگر مجبور به انجام دادن كاري هستيد هم آن را با اشتياق و علاقه انجام بدهيد تا كم كم به كار محبوب شما تبديل شود

مثبت انديشي مسلما جاي خودش را دارد. براي شاد بودن بايد افكار خود را عوض كنيد. اما منتظر از راه رسيدن احساسات نباشيد. اشخاص داراي قدرت كنترل مستقيم بر چگونه عمل كردن و چگونه انديشيدن خود هستند. اگر مي خواهيد شخص شادتري باشيد , شادمانه تر عمل كنيد. اگر مي خواهيد شخص مهربان تر و با عاطفه تر عمل كنيد. اگر مي پانسمان سوربكت خواهيد منش دوستانه تري داشته باشيد دوستانه تر عمل كنيد.

اشخاص شاد مشتاق تغييرند
ثابت ماندن و تغيير نكردن مخالف همه قوانين طبيعت است . اگر تلاش كنيد كه ثابت اتفاق بيفتيد, در اين صورت هميشه ناراحت خواهيد بوداگر اجازه بدهيد ترس از تغيير كردن شما را متوقف سازد , با محروم شدن از خواسته هاي خود موافق هستيد شما مي توانيد بر اين باور باشيد كه تغيير باعث آزار اشخاص مي شود و در مقابل آن مقاومت به خرج دهيد. يا در عوض مي توانيد تغييرات را با آغوش باز پذيرا باشيد و معتقد باشيد كه وجود آن ها به شما كمك خواهد كرد.

به خود اجازه شكست خوردن نمي دهند
شكست به اين معني نيست كه هيچ گاه به هدف خود نرسيد و يا دليلي بر دست كشيدن از هدف نيست به هدف دست نيافتن تنها يك معني دارد: شما به تمرين و تجربه بيشتري احتياج داريد و مشتاق اشتباه كردن باشيد و تسليم نشويد. اجازه ندهيد يك شكست شما را به گونه اي تحت تاثير قرار بدهد كه همه تلاش هاي خود را از بين ببريد.

شاد بودنتان را تشويق كنيد
از خوشحال بودنتان شاد باشيد و لذت ببريد. هيچ وقت به اين موضوع فكر نكنيد كه خوشحالي كاري بيهوده و اشتباه است.به انتقام گرفتن فكر نكنيد.مردم را ببخشيد.اجازه ندهيد تغييرات آب و هوا، خلق و خوي شما را عوض كند.

عصبانيت هاي تان را كمرنگ كنيد
زمان هاي عصبانيت ، خشم، اندوه و... را كم كنيد. درست است همه اين ها حس هاي طبيعي ماست اما زياده روي و اصرار بر ماندن در « حالت، باعث پايداري غم مي شود. نگذاريد ذهنتان مشغول چرنديات شود.

شور و اشتياق را به مزه زندگي اضافه كنيد
هر كسي تقديري در زندگي دارد و اين به عهده خودش است كه با قسمت خود بجنگد يا با آن همكاري كند اما آيا اين حرف به اين معني است كه با قسمت خود بجنگند يا با آن همكاري كند
براي هر كاري كه در روز انجام مي دهيد شور و اشتياق داشته باشيد. اگر مجبور به انجام دادن كاري هستيد هم آن را با اشتياق و علاقه انجام بدهيد تا كم كم به كار محبوب شما تبديل شود. اگر نشد پس بهتر است كه آن كار را براي هميشه كنار بگذاريد. به ديگران كمك كنيد و انتظار ساكارز اين را كه كمكتان جبران شود، فراموش كنيد. كمك كردن بدون توقع به شادشدن خودتان كمك زيادي مي كند.

يك زندگي ايده آل
زندگي هيچكس ايده آل نيست. درواقع، هيچ چيز در زندگي كامل نيست. كمال چيزي نيست كه به دنبالش باشيد. ممكن است تصور كنيد كه باعث شادي تان مي شود اما احتمال اينكه اينكار را نكند بيشتر است. قدر زندگي را همانطور كه هست - چالش انگيز، رنگي، جالب و پر از موانع و مشكلات - دانستن، چشم هايتان را به اين واقعيت باز خواهد كرد كه براي شاد بودن نياز به داشتن يك زندگي كامل نداريد. سختي ها، موانع و مشكلات شما را قوي تر مي كنند و كمكتان مي كنند زيبايي زندگي را درك كنيد.

شنا كردن در درياي پول
خيلي از ما اسير اين فكرهاييم كه با پول چه چيزهايي را مي توانيم بخريم و يادمان مي رود به خودمان گوشزد كنيم كه با پول چه چيزهايي را نمي توانيم بخريم. يادتان باشد كه پول را هميشه در ذهنتان نگه داريد اما نه در قلبتان. ثروت واقعي درياي پر از پول نيست. نعمت هايي كه داريم ما را ثروتمند مي كند. يك روح پر زرق و برق هميشه بهتر از يك ماشين پر زرق و برق است.
زندگي شاد محصول زندگي كردن در لحظه حال است كه اگر از آن خوب استفاده بشود تكيه گاه و ضريب اطميناني براي داشتن آينده اي خوب و فوق پانسمان عسل العاده است. اشخاص فقط باآن چه كه امروز انجام مي دهند مي توانند آينده خود را تحت تاثير قرار دهند.

برچسب‌ها: شاد بودن، شاد زيست، راه هاي شاد زندگي كردن، مثبت انديشي، خشم و عصبانيت، بهداشت نيوز، وزارت بهداشت، سلامتي،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۴:۱۰ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ترفندهايي كاربردي و ساده براي كنترل واكنش هاي بدن و داشتن زندگي بهتر
همه ما در شرايطي بوده ايم كه نتوانسته ايم عليرغم تلاش فراوان بدنمان را كنترل كنيم. مثلاً در شرايطي قرار گرفته ايم كه گريه مان گرفته اما هر چه تلاش كرده ايم اين اتفاق نيفتد موفق نشده ايم. شايد ما نتوانيم كنترل كاملي بر روي واكنش هاي غيرارادي بدنمان داشته باشيم اما مي توانيم با استفاده از همين بدن بعضي از آن ها را به كنترل خود درآوريم. در ادامه اين مطلب قصد داريم شما را با ترفندهايي ساده و هوشمندانه آشنا كنيم كه در موارد اضطراري به شما كمك مي كنند كه كنترل واكنش هاي بدنتان را بدست بگيريد. با ما همراه باشيد.

به گزارش ، همه ما در شرايطي بوده ايم كه نتوانسته ايم عليرغم تلاش فراوان بدنمان را كنترل كنيم. مثلاً در شرايطي قرار گرفته ايم كه گريه مان گرفته اما هر چه تلاش كرده ايم اين اتفاق نيفتد موفق نشده ايم. شايد ما نتوانيم كنترل كاملي بر روي واكنش هاي غيرارادي بدنمان داشته باشيم اما مي توانيم با استفاده از همين بدن بعضي از آن ها را به كنترل خود درآوريم. در ادامه اين مطلب قصد داريم شما را با ترفندهايي ساده و هوشمندانه آشنا كنيم كه در موارد اضطراري به شما كمك مي كنند كه كنترل واكنش هاي بدنتان را بدست بگيريد. با ما همراه باشيد.

۱- هنگامي كه حس مي كنيد مغزتان دارد يخ مي زند زبانتان را به سقف دهانتان بچسبانيد
شايد فكر كنيد چنين روشي هنگام خوردن بستني يا هر چيز سردي كه باعث مي شود مغزتان يخ بزند اثرگذار عسل پزشكي نباشد اما بسياري آن را امتحان كرده و نتيجه گرفته اند. بدن همه افراد از خود گرما توليد مي كند و وقتي كه براي مثال انگشت شست خود را روي سقف دهانتان فشار مي دهيد باعث گرم شدن آن خواهيد شد.

۲- اگر چشمهايتان را كاملاً باز كنيد و از پلك زدن خودداري نماييد از گريه كردن جلوگيري خواهيد كرد
بر هم زدن سريع پلك باعث مي شود كه اشك هاي اوليه چشم شما خيلي سريع محو شده و روي گونه هاي شما جاري نشوند. اما اگر حس كرده ايد در شرايط گريه كردن قرار داريد، تا جايي كه مي توانيد چشم هايتان را باز كنيد و سعي كنيد پلك نزنيد. اين كار باعث مي شود كه اشك حتي قبل از جاري شدن متوقف شود.

۳- وقتي احساس گيجي مي كنيد دست هايتان را روي يك شيء ثابت قرار دهيد
مايعات درون گوش مسئول برقرار كردن تعادل شما هستند و چيزهايي مانند الكل مي توانند اين تعادل را بر هم بزنند. اگر احساس سرگيجه كرديد دست هاي خود را روي چيزي ثابت و محكم مانند ميز قرار دهيد تا مغزتان بار ديگر تعادل شما را برقرار نمايد.اگر در رختخواب هستيد و هنوز احساس گيجي مي كنيد كف پاهايتان را روي زمين قرار دهيد. اين كار باعث مي شود كه مغزتان بتواند بار ديگر تعادلتان را برقرار سازد.

۴- اگر در يك مكان پرسروصدا حضور داريد سعي كنيد با گوشت راست خود به صحبت هاي اطرافيان گوش دهيد
مطالعات نشان داده كه گوش راست در درك كلمات و صحبت ها بهتر از گوش ديگر عمل مي كند. گوش چپ نيز در گرفتن و درك موسيقي و ديگر صداها عملكرد بهتري دارد.

۵- اگر احساس خفگي يا استفراغ مي كنيد انگشت شست خود را در مشتتان گرفته و محكم فشار دهيد
مطالعات نشان داده كه افراد با فشار دادن نقطه اي در كف دستشان كه يك مدي هاني محرك حساس دارد مي توانند حس استفراغ را از بين ببرند. اين افراد مي توانند با بستن دست چپ خود و مشت كردن آن كمتر از ديگران استفراغ كنند. از اين رو اگر در شرايطي قرار داريد كه احساس استفراغ كرده و يا حالت تهوع داريد تنها كافي است دست چپتان را مشت كرده و انگشت شستتان را در كف دستتان گرفته و فشار دهيد.

۶- براي كاهش ضربان قلب روي انگشت شست خود فوت كنيد
مسدود كردن راه تنفس و سپس بيرون دادن هوا باعث فعال شدن عصب واگوس مي شود كه در سراسر بدن شما منتشر مي شود. مطالعات نشان مي دهد كه تحريك كردن عصب واگوس مي تواند ضربان قلب و فشار خودن را كاهش دهد و از استرس و اضطراب شما كاسته شود.

۷- براي كاهش درد گلو مارشمالو بخوريد
اگر چه سندي علمي در مورد موثر بودن اين كار وجود ندارد اما نوشيدن دم كرده گياه مارشمالو براي صدها سال براي درمان سرفه ، سرما خوردگي و گلو درد به كار مي رفته است. بر اساس گزارش ها، مارشمالو (پُف نبات) امروزي نيز مي تواند باعث تسكين درد گلو شود كه ظاهراً از ژلاتين موجود در اين ماده غذايي ناشي مي شود.

۸- اگر ميگرن داريد دست هايتان را در آب يخ فرو برده و آن ها را باز و بسته كنيد
اگر شما نيز از درد ميگرن كلافه شده ايد كافي است دست هايتان را در آب بسيار سرد فرو برده و مكرراً باز و بسته كنيد. اين همان اثري را دارد كه گذاشتن يخ روي سر داشته و با منقبض كردن رگ ها درد شما را كاهش مي دهد.

۹- براي از بين رفتن خارش ناشي از نيش پشه روي موضع آن دئودورانت بماليد
اگر چه توصيه نمي كنيم كه اين كار را در مورد جوش هاي بزرگ و هر سطح بازي از پوست انجام دهيد اما ماليدن دئودورانت به روي محل نيش پشه، خارش آن را به سرعت از ژل medihoney بين خواهد برد و مي توان ادعا كرد كه تاثير آن حتي از كرم هاي ضد خارش نيز بيشتر است.

۱۰- اگر نمي توانيد خنديدنتان را متوقف كنيد بهتر است خودتان را نيشگون بگيريد
اگر چه خنديدن در مكان و شرايط نامناسب بسيار ناراحت كننده و دردسرساز است اما خنديدن واكنش طبيعي بسياري از افراد در مواجهه با شرايط استرس زاست. در اين گونه موارد بهتر است بدنتان را نيشگون بگيريد زيرا درد اندكي كه توليد مي شود توجه شما را از خنديدن دور مي سازد.

۱۱- براي جلوگيري از آكنه زدن، در انتهاي دوش گرفتن از آب سرد استفاده كنيد
آب سرد منافذ روي پوست را بسته و مانع از ورود كثيفي و باكتري به درون پوست مي شود. اگر چه اين موضوع از لحاظ علمي ثابت نشده اما دماي بالا در كل براي سلامت پوست مضر بوده و مي تواند رطوبت پوست را از بين ببرد.

۱۲- اگر نمي توانيد بخوابيد براي يك دقيقه تند تند پلك بزنيد
وقتي به مدت ۱۰ دقيقه مي دويد چه اتفاقي مي افتد؟ در پاهايتان احساس سوزش خواهيد كرد. اين موضوع در اثر جمع شدن اسيد لاكتيك در عضلات به دليل انقباض ايجاد شده و ريلكس كردن عضلات باعث مي شود كه بتوانيد به دويدن ادامه دهيد. به عبارت ساده بعد از مدتي تند دويدن عضلات شما خسته مي شوند. هنگامي كه سريع پلك مي زنيد نيز همين اتفاق براي چشم مي افتد و ماهيچه هايي كه در عمل پلك زدن مشاركت دارند خسته مي شوند. بنابراين اگر خوابتان نمي برد از اين ترفند استفاده كرده و ماهيچه هاي خسته همان چيزي است كه شما را به خواب خواهد برد.

۱۳- اگر احساس خواب آلودگي مي كنيد، تا جايي كه مي توانيد نفس خود را نگه داشت و سپس آزاد كنيد
اين روش كاري بسيار ساده و موثر است زيرا قيمت كرم مدي هاني حواس شما را از خواب پرت كرده و به كلي خواب از سرتان خواهد پريد. نيازي به توضيح بيشتر نيست!

۱۴- براي جلوگيري از عطسه كردن دندانتان را محكم به پشت دندانتان فشار دهيد
اگر چه بسياري مي گويند كه فشار دادن دادن زبان به سقف دهان مانع از عطسه كردن مي شود اما با اطمينان مي توان گفت كه اين كار در برخي افراد به خوبي موثر است، حتي اگر يافته ها و تحقيقات علمي آن را تاييد نكند.

۱۵- اگر متن سخنرانيتان را قبل از خواب بخوانيد صبح روز بعد بهتر به يادتان خواهد ماند
مطالعات جديد نشان داده كه مطالعه كردن قبل از خواب توانايي شما در به خاطر آوردن اطلاعات را بهبود مي بخشد. همچنين اين مطالعات اثبات كرده كه وقتي بعد از ياد گرفتن چيزي به خواب مي رويد احتمال فراموش كردن آن بسيار كمتر است و بعد از بيدار شدن آن را به ياد خواهيد آورد. از اين رو مي توان گفت كه داشتن خواب راحت و كافي نقش مهمي در يادگيري دارد و در تثبيت خاطرات تازه نيز بسيار موثر است.

۱۶- اگر بخاطر امتحان يا هر موضوع ديگري استرس داريد، احساسات خود را يادداشت كنيد
نوشتن در مورد افكار و احساساتي كه ناشي از يك تجربه استرس زا يا تروماتيك هستند مي تواند به شما كمك كند كه با احساسات ناخوشايند ناشي از اين تجربيات مقابله كنيد و احساس بهتري داشته باشيد.

۱۷- اگر بيني تان به دليل ترشحات غليظ مسدود شده قبل از خواب يك پياز كنار تختتان قرار دهيد
كافي است يك پياز را نصف كرده و كنار تخت خود قرار دهيد زيرا محققان بر اين باورند كه اين روش براي روان شدن آب بيني بسيار مفيد است. سولفوري كه در پياز وجود دارد بلغم و مايعات درون بيني را بيرون مي كشد. اگر كودك شما كرم محافظ مدي هاني سرما خورده اما بلغم درون بيني او غليظ شده و مانع تنفسش مي شود مي توان از پياز براي شل كردن آن بدون هيچ اثر جانبي ناخوشايندي كمك گرفت.

برچسب‌ها: واكنش هاي غيرارادي بدن، كنترل واكنش هاي بدن، كاهش درد گلو، كاهش ضربان قلب، جلوگيري از آكنه زدن، استرس، بهداشت نيوز، وزارت بهداشت، سلامتي، خواب آلودگي،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۳:۱۰ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
درمان آلزايمر,اخبار پزشكي,خبرهاي پزشكي,تازه هاي پزشكي
پژوهشگران بيوماركر جديدي براساس پروتئين STIM۱ كشف كرده‌اند كه مي‌تواند درباره آن دسته از موارد ابتلاء به آلزايمر كه علل مشخصي ندارند، اطلاعات ارزشمندي در اختيار دانشمندان بگذارد.

به گزارش مهر، پژوهشگران در موسسه پانسمان نقره براي سوختگي UEx، اين بيوماركر جديد را براساس پروتئين STIM۱۱ كشف كرده‌اند و هدف از اين مطالعات طراحي مدلي براي مطالعه‌ بيماري آلزايمر در شرايطي است كه علت مشخصي براي بروز آن تعيين نشده باشد.
برچسب‌ها: درمان آلزايمر، راه درمان آلزايمر، موارد ابتلاء به آلزايمر، تازه هاي پزشكي، آلزايمر، ويرايش ژنوم، اخبار پزشكي، علل وراثتي آلزايمر،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۲:۱۰ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
با اين كارها همسر خود را در مسير خيانت قرار ميدهيد
معمولا خيانت ها از جانب مردان انجام مي شود و علت خيانت همه مردان متفاوت است اما گزارشات انجام شده نشان مي دهد كه اكثر خيانت ها به دليل رفتارهاي اشتباه زنان در زندگي مي باشد.

به گزارش ، متاسفانه مشكل خيانت در برخي از مردان مشاهده ميشـود كه در نهايت موجبات تخريب روابط خـانـواده را ايجاد مي كند ؛ مردان بيش از زنان در زندگي مشترك خيانت مي كنند و از سن 28 تا 50 سالگي بيشترين خيانت ها از سوي مردان انجام مي شود.

آيا تا به حال به اين فكر كرده ايد كه به چه علتي مردان به زنان خيانت مي كنند ؟ اگر مي خواهيد بدانيد چه علتي براي خيانت مردان وجود دارد پيشنهاد مي كنيم اين قطره فروزومال مطلب را مطالعه كنيد تا پاسخ پرسش خود را بيابيد.

ولي سوالي كه پيش مي آيد اين است كه واقعا دليل بي وفايي و خيانت مردان چيست؟ شايد باور نكنيد، ولي اين مسئله هميشه بخاطر روابط جنسي نيست و اين حقيقت بعد از مصاحبه با تعدادي از مردان بعد از خيانت حاصل شده است .

در كل دليل خيانت مردان براي همه مردان مشابه نيست و تفاوت هايي دارد اما ريشه ي اكثر آنها در رفتارهاي همسرانشان است كه اين بخش از نمناك را به بررسي برخي از اين رفتارها خواهيم پرداخت پس خانم ها اين مطلب را به عنوان يك زنگ خطر بدانند و تا حد ممكن از انجام چنين رفتاري خودداري كنند .

1- مراقب خود نيستيد و به خود اهميتي نميدهيد
شما نمي توانيد همسر خوبي باشد مگراينكه مراقب پزشكي كودكان خود باشيد.بهترين همسر كسي است كه مراقب سلامت هيجاني, روحي و جسمي خود باشد چرا كه با داشتن اين سه مهم در رابطه زناشويي و ارتباط روحي و عاطفي موفق خواهيد بود.

2- زياد غر مي زنيد
مطالعات زيادي نشان داده است كه غر زدن زياد مهم ترين عامل جدايي زوج ها و نارضايتي آنها از يكديگر است.به ياد داشته باشيد كه همسر شما نبايد طبق برنامه ريزي و خواسته ي شما همه كارهايش را انجام دهد پس غر نزنيد.

3- همسر خود را ناديده مي گيريد
سپري كردن زمان زياد با همسر دليل بر تكراري شدن و.. نيست بلكه بايد چسب بخيه ابراز محبت شما نسبت به همسرتان مداوم باشد البته به اندازه.

4- شنونده ي خوبي نيستيد
شايد فقط تكان دادن سر به نشانه موافقت و يا شنيدن صحبت هاي همسرتان بسيار ساده باشد اما عواقب سختي به دنبال خواهد داشت چرا كه توجه شما به صحبت هاي همسرتان براي او اهميت زيادي دارد واگر او اين را از شما نبيند.....

5- در مورد مشكلات با هم صحبت نمي كنيد
ناديده گرفتن مشكلات آنها را ناپديد نمي كند بلكه بسياري از مشكلات با نپرداختن به آنها بدتر ميشوند و در نتيجه ميتوانند موجب خشم و... شوند

6- در موافقت با همسرتان لجوج هستيد
اين عمل نتيجه اي جز درمان سوختگي با آب جوش عصبانيت و مرافعه نخواهد داشت.

7- عشق همسرتان را تست مي كنيد
اگر به فكر اين هستيد كه بفهميد همسرتان چقدر عاشق شماست و در اين راه تلاش ميكنيد؛ بدانيد كه به نتيجه خوبي نخواهيد رسيد شما بايد عشق خودتان نسبت به همسرتان را تست كنيد

8-به همسرتان در جمع توهين مي كنيد
چيزي بدتر از توهين كردن به همسرتان در جمع نيست چرا كه اگر در تنهايي خود بدترين دعواها را سپري كنيد بخشش بسيار راحت تر است تا اينكه در جمع با همسرتان حتي بلند صحبت كنيد.

9- در وقت گذراني با دوستانتان زياده روي مي كنيد
رابطه و گذراندن وقت با دوستان تاثير خوبي بر روحيه و زندگي انسان دارد اما اگراين روابط تعادل زندگي شما را به هم بريزد مي تواند به همان اندازه تاثير منفي بگذارد.

10- از همسرتان پيش كسي گلايه مي كنيد قيمت پماد زخم بستر كه بسيار اشتباه است
هرگز مادر, خواهر ... را براي گلايه كردن به خانه خود دعوت نكنيد يا به خانه آنها براي گلايه از همسرتان نرويد اگر از همسرتان گله داريد مستقيم و به نحو درست با خود او در ميان بگذاريد

برچسب‌ها: خيانت، زندگي مشترك، علل خيانت كردن به همسر، معيار انتخاب همسر، بهداشت نيوز، وزارت بهداشت، سلامتي، سلامت روان،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۱:۱۱ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
وقتي گلبول‌هاي سفيد خون زياد مي شود+ علت
افزايش تعداد گلبول هاي سفيد خون عبارتست از افزايش تعداد سلول هاي مبارزه كننده با بيماري ها يا لكوسيت ها (leukocytes) در گردش خون. افزايش تعداد گلبول هاي سفيد خون را لكوسيتوز (leukocytosis) نيز مي گويند.

به گزارش : نام ديگر سلول هاي سفيد خون كه توسط مغز استخوان توليد شده و در همه بدن پراكنده مي شوند، لوكوسيت مي باشد.
برچسب‌ها: بهداشت نيوز، سلامت، بهداشت، درمان، گلبول، خون،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۰:۰۹ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
براي حمام كردن كودك به اين نكات توجه كنيد
كارشناس مامايي درباره راه‌ها و نكات ايمني در حمام كردن نوزاد به بيان توضيحاتي پرداخت.

به گزارش : صدف هزاوه كارشناس مامايي درباره روش صحيح حمام كردن لوهمن روشه نوزاد گفت: بهترين حالت حمام كردن نوزاد اين است كه مادر روي يك چهار پايه بنشيند و نوزاد را در آغوش بگيرد تا تسلط كامل بر او داشته باشد؛ هيچ گاه نبايد به صورت ايستاده نوزاد را بشوييد.
برچسب‌ها: بهداشت نيوز، سلامت، بهداشت، درمان، كودك، حمام،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۹:۰۹ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
پيشنهادي براي افزايش قدرت دفاعي بدن
هوا كم‌كم در حال سرد شدن است و فصل صحبت از تقويت دستگاه ايمني در حال داغ شدن. با وجود اينكه سربازان دفاعي بدن تمام قد آماده حفاظت از بدن هستند اما شما نيز نبايد دست رو دست گذاشته و اين سربازان بي‌ادعا را تنها بگذاريد. البته منظورمان اين نيست كه كارهاي عجيب و غريب انجام دهيد. همين كه به تغذيه‌تان اهميت بدهيد و غذاهاي خوب و سالم بخوريد بيشترين خدمت را به بدنتان كرده‌ايد.

به گزارش ، سوپ پياز و سير يك غذاي ايده آل براي افزايش قدرت دفاعي بدن است. سير و پياز دو ماده غذايي سرشار از ويتامين، مواد معدني و آنتي‌اكسيدان‌ها هستند. تركيب اين دو ماده غذايي فوايد قيمت كرم مدي هاني زيادي براي بدن دارد. چون يك درمان طبيعي و قوي براي پيشگيري از برخي بيماري‌ها بوده و تغذيه‌تان را سالم‌تر مي‌كند. در اين مطلب در خصوص اين سوپ و فوايد آن بيشتر صحبت مي‌كنيم.

سوپ سير و پياز
همان‌طور كه مي‌دانيد داشتن تغذيه خوب و سالم پايه و اساس تقويت دستگاه ايمني بدن و مبارزه با بيماري‌هاست. سوپ پياز و سير نيز جزو غذاهايي است كه شهرت زيادي در مقابله با برخي بيماري‌ها مانند سرماخوردگي و گريپ دارد. سير و پياز خواص آنتي‌بيوتيكي دارند به همين دليل دوست روزهاي سرد سال محسوب مي‌شوند.

سوپ پياز و سير: فوايدي ويژه
سير و پياز خواص بي‌شماري دارند. تقويت سيستم ايمني بدن يكي از مهم‌ترين خواص اين دو ماده غذايي است. به طوري كه قدرت ايمني بدن را بالا برده و از بروز عفونت‌ها و بيماري‌ها پيشگيري كرم محافظ مدي هاني به عمل مي‌آورند.
در ادامه با جزئيات بيشتري به فوايد اين سوپ مي‌پردازيم.

فوايد پياز
پياز مانند يك ماده ضدالتهاب طبيعي عمل مي‌كند. اين ماده غذايي مفيد خواص آنتي‌بيوتيكي و ضدباكتريايي دارد و با انگل‌هاي روده كه در بدن انسان زندگي مي‌كنند مقابله مي‌كند. پياز در كاهش فشارخون بالا مؤثر است و سموم بدن را دفع مي‌كند. پياز باعث تحريك هضم غذا شده و از نفخ و يبوست پيشگيري به عمل مي‌آورد. اگر مي‌خواهيد كلسترول خوب خونتان را افزايش دهيد و در عين حال كلسترول بد خون پايين بيايد مي‌توانيد به پياز اعتماد كنيد. پياز يك خلط آور طبيعي است و اگر سرفه‌هاي شديدي داريد به كارتان مي‌آيد. اين ماده غذايي به باز و پاكسازي شدن مجاري تنفسي كمك مي‌كند. پياز قند خون را نيز تنظيم كرده و علائم گريپ را كاهش مي‌دهد.

فوايد مدي هاني سير
سير يك ضدالتهاب و آنتي‌بيوتيك طبيعي است و يك ماده ضدعفوني كننده و ضدباكتري محسوب مي‌شود. سير باعث دفع تركيبات سمي و فلزات سنگين از بدن مي‌شود به اين معني كه باعث پاكسازي بدن مي‌شود. اين ماده غذايي رقيق كننده خون است و به كاهش كلسترول بد و فشارخون كمك مي‌كند. سير يك ماده فوق‌العاده براي سيستم تنفسي محسوب مي‌شود و مانند يك اكسپكتورانت (خلط آور) طبيعي عمل مي‌كند. سير باعث بهبود مشكلات كبدي و مشكلات گوارشي مانند كوليت و اسهال مي‌شود. براي تسكين دردهاي مفصلي مي‌توانيد به سير اعتماد كنيد. بايد بدانيد كه سير براي بيماران ديابتي نيز بسيار مفيد است.

مواد لازم براي تهيه سوپ تقويت كننده
پياز 3 عدد
هويج 1 عدد
برگ بو 1 عدد
سير 2 حبه
شلغم كوچك 1 عدد
آب سبزيجات يا آب مرغ 570 ميلي‌ليتر
روغن عسل پزشكي زيتون 2 قاشق غذاخوري
پودر خردل 1 نوك انگشت
نمك و فلفل به ميزان لازم

طرز تهيه:
پيازها را ريز خرد كنيد. سير را پوست بگيريد و له كنيد. هويج را شسته و پوست بگيريد و سپس خرد كنيد. همين كار را با شلغم انجام دهيد.
داخل يك ماهيتابه روغن زيتون بريزيد و اجازه دهيد در حرارت ملايم داغ شود.
پيازها، هويج، سير و شلغم را داخل ماهيتابه بريزيد و در حرارت ملايم تفت دهيد تا طلايي شوند.
نمك و فلفل بزنيد و برگ بو، خرد دل و آب سبزيجات يا آب مرغ را به آن اضافه كنيد.
مواد را هم بزنيد و اجازه دهيد به آرامي بجوشد.
بعد از پخته شدن برگ بو را دربياوريد. در صورت نياز دوباره نمك و فلفل بزنيد.
سوپ شما آماده است.

حرف آخر
اين سوپ از تركيبات ساده و طبيعي تهيه مي‌شود و صرفاً مختص فصل سرما نيست. شما مي‌توانيد محصولات مدي هاني از اين سوپ در طول سال نيز استفاده كنيد. بدانيد كه تركيب سير و پياز مكمل هم بوده و فوايد هم را افزايش مي‌دهند. بنابراين مي‌توانيد با خيال راحت از اين سوپ استفاده كنيد.

برچسب‌ها: سوپ پياز و سير، افزايش قدرت دفاعي بدن، فوايد پياز، فوايد سير، تهيه سوپ تقويت كننده، طرز تهيه سوپ پياز و سير، بهداشت نيوز، وزارت بهداشت، سلامتي، تغذيه سالم،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۸:۱۰ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ]