کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
همه چيز در مورد پزشكي
چرا خيلي‌ها ديگر دكتر نمي‌روند؟
از ابتداي خيابان رديف شده‌اند؛ نه دقيقاً كنار هم اما با كوتاه ترين فاصله. تابلوي عطاري را مي‌توان به وفور در اين خيابان ديد؛ يكي از خيابان‌هاي محله خاك سفيد. با فاصله چند مغازه از هم قرار گرفته‌اند، هردوسوي خيابان هستند و بيشترشان تقريباً مقابل هم. از ابتداي خيابان شروع به شمردن مي‌كنم. ۲۳ عطاري آن هم تنها در يك خيابان نه چندان بلند. به نظر عجيب مي‌رسد. كسب و كار در كنار اين تعداد رقيب. مگر اهالي يك محله چقدر از عطاري خريد مي‌كنند؟!

به گزارش ، «زياد»؛ اين را يكي از عطاري هاي محل مي‌گويد. احسان قره باغي ۸ سالي مي‌شود در محل، عطاري دارد. بيرون مغازه ايستاده و مشغول وارسي يك كيسه عناب خشك است كه مي‌گويد از بيرجند رسيده. هر محصول عطاري از يك جا مي‌آيد. ۳۰ درصدش توليد داخل است و بقيه وارداتي. واردات هم بيشتر از هند و چين و پاكستان است.

قره باغي در كنار ديگر هم صنفانش در اين خيابان كاسبي مي‌كند و راضي است. ديگر مغازه‌هاي محل شامل خوار بارفروشي و لباس فروشي هاي كوچك و محلي است. مي‌گويد: «مردم زياد سراغ ما مي‌آيند. بعضي‌ها هميشه به طب سنتي اعتقاد داشته‌‌اند اما الآن تعدادشان بيشتر شده. مردم از داروهاي شيميايي دلسرد شده‌اند؛ از آنها نتيجه نمي‌گيرند و كلي هم عوارض دارد، براي همين هم مي‌آيند سراغ طب سنتي. طب سنتي تندروت پلاس ممكن است سريع جواب ندهد اما اثرش تا مدتها در بدن باقي مي‌مانَد.»
همان موقع مشتري كه به نظر اهل همان محل است با عطار سلام و عليك مي‌كند و پنيرك مي‌خواهد كه گويا براي گلودرد خوب است.

بيشتر مشتري‌ها دنبال چه محصولي هستند؟ اين را از يكي ديگر از صاحبان ۲۳ عطاري محل مي‌پرسم و او درحالي كه دارد براي مشتري زردچوبه وزن مي‌كند، اينطور مي‌گويد: «بيشترش همين ادويه‌جات است. دمنوش‌هاي سرماخوردگي هم زياد مي‌برند. خصوصاً در اين فصل.»

مردم براي درمان چه بيماري‌هايي سراغ شما مي‌آيند؟ خودتان برايشان تجويز مي‌كنيد؟ مي‌گويد: «بله خب ما مجوز تأسيس عطاري داريم و خواص گياهان دارويي را هم مي‌شناسيم. در اين حد مي‌توانيم تجويز كنيم اما اگر مشكل پيچيده‌تر باشد، مي‌گوييم حتماً به پزشك طب سنتي مراجعه كنند، اينكه فكر كنيم گياه دارويي چون گياه است هيچ عوارضي ندارد، خيلي اشتباه است. خصوصاً براي كساني كه داروهاي شيميايي مصرف مي‌كنند ممكن است باعث تداخل شود. همان‌طور كه گفتم مردم براي سرماخوردگي و گلودرد خيلي مراجعه مي‌كنند و همينطور براي دردهايي مثل روماتيسم. براي بيماري‌هاي زنان هم خيلي مي‌آيند و دارو مي‌گيرند و بيشترين فروش براي مشكلات قاعدگي زنان هم رازيانه و پنج انگشت است. براي لاغري هم مراجعه زياد داريم، بيشتر خانم‌ها.»

چرا اينجا تعداد عطاري‌ها اينقدر زياد است؟ مي‌گويد: «در بعضي محله‌ها اينطور است خب. هم فرهنگ مردم طب سنتي را بيشتر قبول پماد مدي هاني دارد و هم اينكه بعضي جاها كه درآمد مردم كمتر است، براي بعضي امراض به عطاري‌ها مراجعه مي‌كنند. مي‌توانم بهتان بگويم كه اينجا خيلي از مردم براي سرماخوردگي اصلاً دكتر نمي‌روند و با همين دمنوش‌ها و داروهاي گياهي خودشان را درمان مي‌كنند.»

متادون نداريم، سؤال نكنيد! اين را پشت شيشه يكي از عطاري‌ها زده‌اند. مگر عطاري‌ اصلاً مجاز است متادون بفروشد؟ مرد كه پشت سرش شيشه‌هاي برچسب زده از انواع داروهاي گياهي ديده مي‌شود، اينجور جواب مي‌دهد: «بعضي عطاري‌ها يك مدت متادون مي‌فروختند اما ممنوع شد و گفتند برخورد مي‌شود، ما كه هيچ‌وقت نفروختيم. براي ترك اعتياد مي‌خواهند اما به خودش معتاد مي‌شوند. طرف نمي‌خواهد كمپ برود، مي‌خواهد خودش ترك كند. در ضمن آنهايي هم كه از كمپ درمي‌آيند دوباره دنبال مواد مي‌روند. يك مدت در عطاري‌هايي كه اكثرشان غيرمجاز بودند مي‌فروختند اما اماكن برخورد كرد و فروشش محدود شد. خيلي‌ها باز مراجعه مي‌كنند و دنبال متادون هستند. داروهاي ديگري هم هست براي ترك اعتياد كه ما نمي‌فروشيم، همينطور براي سقط جنين. به مردم هم توصيه مي‌كنم دنبال چنين داروهايي در عطاري‌ها نباشند.»

«خيلي از عطاري‌ها جاي داروي گياهي، داروهاي شيميايي مي‌فروشند.» اين را علي احمدي يكي ديگر از عطارها مي‌گويد. خودش در مغازه انواع شامپو و صابون و لوازم آرايشي- بهداشتي هم مي‌فروشد كه مي‌گويد اشكالي ندارد اما عطاري‌ها براي فروش داروي شيميايي مجوز ندارند: «اينكه قيمت تندروت پلاس مي‌بينيد تعداد عطاري‌ها زياد است براي اين است كه خيلي از نيازهاي مردم را تأمين مي‌كنند. از حبوبات و ادويه تا انواع دمنوش‌ها و داروهاي گياهي كه هركدام خواص خودشان را دارند. الآن شما هرچه طرف مركز و جنوب شهر برويد، تعداد عطاري‌ها بيشتر است شايد چون مردم اعتمادشان به طب سنتي بيشتر مي‌شود. آنقدر آدم ديده‌ام… طرف سال‌ها دكتر رفته و دارو مصرف كرده و نتيجه نگرفته اما با طب سنتي درمان شده. مردم همين‌ها را از زبان هم مي‌شنوند و بيشتر سراغ داروهاي گياهي مي‌روند، بحث مالي‌اش هم هست خب. درست است كه داروي گياهي هم ارزان نيست اما باز به صرفه‌تر از مراجعه مكرر به دكتر است.»

ساعت نزديك يك ظهر است و خيابان شلوغ. مدرسه‌ها تعطيل شده و مادران دست بچه‌هاي دبستاني را گرفته‌اند و سمت خانه مي‌روند. از يكي‌شان كه با بچه‌اش براي خريد به عطاري آمده، مي‌پرسم معمولاً داروهاي مورد نياز خانواده را از عطاري تهيه مي‌كند يا نه؟ زن اينجور جواب مي‌دهد: «براي همه مشكلات كه نه، اما براي سرفه و گلودرد چرا. الآن يك دكتر بخواهيم برويم با پول ويزيت كلي مي‌شود. من خودم مي‌دانم به بچه‌ام آويشن و چهارتخمه بدهم، خوب مي‌شود، ديگر چرا دكتر ببرم؟!»

عطاري‌هاي شمال شهر معمولاً بزرگتر هستند از شكل دكان‌هاي كوچك درآمده‌اند و محصولاتشان هم تنوع بيشتري دارد و در بين آنها كالاهاي خارجي وارداتي هم همچون روغن آرگان مراكشي و روغن ماكادمياي استراليايي زيادي ديده مي‌شود كه قيمتشان هم بالاست. اين عطاري‌هاي ژل هيدروسرب با شكل مدرن هم البته مشتري‌هاي خودشان را دارند اما فاصله‌شان از هم آنقدر كم نيست كه بشود نشانه‌اي بر پرتعداد بودنشان دانست. اما چرا در بعضي مناطق همچون خياباني كه از آن برايتان گفتيم، تعداد عطاري‌ها به اين شكل رشد داشته است؟

عليرضا رضايي قهرودي، رئيس اتحاديه عطاران، سقط فروشان، مواد شوينده و كالاي دخاني تهران به اين سؤال پاسخ مي‌دهد: «تعداد زياد عطاري‌ها در يك محل و حالا هر صنف ديگري براي اين است كه مجلس قانون نظام صنفي را مصوب كرد كه بر اساس آن حدود صنفي برداشته شده كه البته براي همه رسته‌هاست. در مورد عطاري‌ها هم اينكه در بعضي محله‌ها تعدادشان زياد است به خاطر اين است كه مردم آنجا به طب سنتي بيشتر اعتقاد دارند و بيشتر خريد مي‌كنند پس براي كاسب هم صرفه دارد. فقط هم گياهان دارويي نيست. ادويه جات هم بخش عمده‌اي از خريد مردم از عطاري‌ها را تشكيل مي‌دهند. اما اينكه عطاري‌ها داروي شيميايي اعم از داروي ترك اعتياد و لاغري و امثال آن بفروشند، مجاز نيست و برخورد مي‌شود. خيلي‌ها خصوصاً خانم‌ها براي داروهاي لاغري مراجعه مي‌كنند عطاري‌ها هم براي اينكه پاسخگوي مشتري باشند اين داروها را مي‌آورند و در عطاري عرضه مي‌كنند. ما مي‌گوييم اگر گياهي باشد، اشكالي ندارد اما غير آن اصلاً مجاز نيست.»

مشتري عطاري‌ها از هر صنفي هستند، حتي پزشك متخصص! اين البته ادعايي است كه از يك عطار شنيده‌ام اما آنطور كه دريافته‌ام، پزشكان معمولاً رابطه خوبي با طب سنتي ندارند بيماري پوستي و آن را بي‌فايده و حتي به ضرر بيمار مي‌دانند چراكه او را از روند درمان منطقي دور مي‌كند. آن طرف ماجرا هم هست؛ اينكه خيلي‌ها ديگر به خاطر برخي بيماري‌ها دكتر نمي‌روند.

برچسب‌ها: عطاري، دمنوش‌هاي سرماخوردگي، روماتيسم، داروي گياهي، داروهاي لاغري، سلامتي، مراجعه به پزشك، بهداشت نيوز، وزارت بهداشت، طب سنتي، طب ايراني، طب اسلامي،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۲ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۳:۰۹ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
اگر انسان منطقي هستيد بايد بتوانيد اين معماها را حل كنيد
معماهاي درست و استاندارد مي‌توانند قدرت استدلال و ميزان منطق افراد را به چالش بكشد. معماها علاوه بر سرگرم كردن افراد، به آنها كمك مي‌كند تا روش‌هاي مختلف فكر كردن را امتحان كنند.

به گزارش ، معماهاي درست و استاندارد مي‌توانند قدرت استدلال و ميزان منطق افراد را به چالش بكشد. معماها علاوه بر سرگرم كردن افراد، به آنها كمك مي‌كند تا روش‌هاي مختلف فكر كردن را امتحان كنند.

به همين خاطر ما در اين مطلب، ۳ معماي بسيار جذاب و جالب برايتان انتخاب كرده‌ايم كه توصيه پانسمان لوهمن روشه مي‌كنيم در پاسخ دادن به آنها خيلي عجله نكنيد زيرا برخلاف ظاهر، پيدا كردن جوابشان خيلي هم آسان نيست. در ادامه همراهمان باشيد.

۱- كدام يك از مردان تصوير چپ‌دست است؟

برچسب‌ها: معماهاي درست و استاندارد، قدرت استدلال، ويژگي افراد منطقي، ويژگي هاي افراد منطقي، بهداشت نيوز، وزارت بهداشت، سلامتي، سلامت روان،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۲ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۰:۱۰ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
خانم ها اين عادتهاي اشتباه را كنار بگذاريد
عفونت قارچي واژن كه همچنين كانديدوز واژن نيز ناميده مي‌شود ممكن است در بدن هر زني و در هر دوره‌اي بروز كند. بنابراين خانم‌ها بايد مراقب عادت‌هاي روزمره خود باشند. در اين مطلب به اين عادت‌هايي كه باعث بروز عفونت مخمري واژن مي‌شود اشاره مي‌كنيم.

به گزارش : ناحيه واژن يكي از نواحي بسيار حساس در بدن خانم‌ها است. در نتيجه مراقبت از اين ناحيه براي حفظ سلامت و راحتي خانم‌ها و پيشگيري از بروز عفونت‌هاي واژينال از اهميت ويژه‌اي برخوردار است. يكي از مشكلاتي كه در اين زمينه بروز مي‌كند عفونت مخمري ناحيه واژن است. عفونت مخمري واژن يك عفونت قارچي است. اين مشكل نيز باعث بروز ترشحات و خارش شديد در ناحيه واژن مي‌شود.
برچسب‌ها: بهداشت نيوز، سلامت، بهداشت، درمان، خان، عفونت،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۲ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۹:۱۰ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
4 چيز را كه عادت ماهيانه‌تان مي‌تواند درباره شما بگويد
عادات ماهيانه درست مانند دانه‌هاي برف هستند هيچ‌وقت دو نمونه‌ي درست مشابه هم پيدا نمي‌كنيد. برخي خانم‌ها عادت ماهيانه‌ي سنگين و كوتاهي دارند، برخي سبك اما طولاني، و برخي ديگر گاهي يك ماه دچارش نمي‌شوند…

به گزارش ، بيشتر آنچه از چرخه قاعدگي مي‌دانيم متوسط آن چيزي است كه منحصربه‌فرد خودمان است. با اينكه ممكن است عادت ماهيانه الگوي هميشگي را دنبال نكند – كمتر اتفاق مي‌افتد – اما باز هم به همان الگو نزديك است. اگر متوجه شديد عادت ماهيانه‌تان به شدت سنگين شده و يا اينكه متوقف شده حتماً بايد به پزشك مراجعه كنيد.

در ادامه 4 چيز را كه عادت ماهيانه‌تان مي‌تواند درباره شما بگويد را شرح مي‌دهيم:

عادت ماهيانه نشدن
مي‌تواند نشانه‌ي:
سندرم تخمدان پلي كيستيك، چربي بدني كم، اختلال عملكرد تيروئيد، استرس باشد. شايع‌ترين دليل قطع عادت ماهيانه واضح است: بارداري يا يائسگي.
اما اگر براي يائسه شدن خيلي جوان هستيد پانسمان كلاژن و ممكن هم نيست كه باردار شده باشيد اين عادت ماهيانه نشدن مي‌تواند به اين معنا باشد كه تيروئيدتان مشكل دارد، عدم تعادل هورموني داريد كه باعث رشد كيست در تخمدانتان شده، و يا اينكه استرستان بالا است.
ديگر علت ممكن: وزنتان. كسي كه زير وزن طبيعي باشد ممكن است به دليل نداشتن چربي كافي اصلاً عادت ماهيانه نشود. خانم‌هاي ورزشكاري كه روزانه 5 تا 8 كيلومتر در روز مي‌دوند، گاهي براي داشتن يك عادت ماهيانه طبيعي خيلي لاغر هستند و توصيه ما به اين افراد بسيار ساده است: چند ساندويچ احتياج داريد.
اگر 3 تا 6 ماه بدون عادت ماهيانه بوديد با يك پزشك مشورت كنيد.

عادت ماهيانه دردناك
مي‌تواند نشانه‌ي:
آندومتريوز، فيبروئيد، زخم واژينال باشد. بر كسي پوشيده نيست كه قاعدگي همراه با درد است. هر ماه عضلات رحمي منقبض مي‌شوند و خون با فشار خارج مي‌شود – و به خاطر اين انقباض هر شخصي ممكن است كمي درد را احساس كند.
اگر در طول يك سال هشت عادت ماهيانه يا كمتر داشتيد و يا اگر عادت ماهيانه‌تان مرتب بود و سپس سه ماه پشت سر هم متوقف شد بايد به پزشك مراجعه كنيد

اين درد تنها زماني كه داروهاي معمول مانند ايبوپروفن يا Midol كمكي نكنند و يا در چنين مواقعي نتوانيد با دوستان نمايندگي شركت لوهمن روشه بيرون برويد يا حتي به خاطر درد نتوانيد سركار خود حاضر شويد يك مشكل به حساب مي‌آيد. يكي از دلايل شايع دردهاي شديد در زمان عادت ماهيانه اندومتريوز است، شرايطي كه باعث مي‌شود بافتي كه با هر پريود ريخته مي‌شود خارج از رحم و در جاهايي مانند تخمدان، لوله‌هاي فالوپ، و پايين شكم رشد كنند.
بافت آندومتري كه خارج از رحم رشد مي‌كند در طول هر چرخه‌ي عادت ماهيانه همچنان خراب مي‌شود و خون ريزي مي‌كند، اما به اين دليل كه راهي براي خروج از بدن ندارد، بافت ساخته مي‌شود و مي‌تواند باعث درد لگن شود.
همچنين درماني براي اندومتريوز وجود ندارد، جراحي يا درمان فيزيكي كف لگن به بسياري از خانم‌ها كمك كرده درد و ناراحتي ناشي از اين مشكل را كنترل كنند. زخم‌هاي ناشي از جراحي‌هاي پيشين، يا ناهنجاري‌هاي ساختاري در رحم، معمولاً توسط تومورهاي غير سرطاني به نام فيبروئيدها ايجاد مي‌شوند و مي‌توانند عادت ماهيانه را بسيار دردناك كنند.
در هر دو مورد پزشكان توصيه مي‌كنند با جراحي، فيبروئيد يا بافت زخمي را بردارند.
اگر سه ماه به صورت متوالي عادت ماهيانه بسيار دردناك را تجربه كرديد و داروهاي معمول و بدون نياز به نسخه هم نتوانستند كمكتان كنند به پزشك مراجعه كنيد.

عادت پانسمان لوهمن روشه ماهيانه شديد
مي‌تواند نشانه‌ي:
فيبروئيدها، هموفيلي، عدم تعادل هورموني، رقيق كننده‌هاي خون باشد. براي بيشتر خانم‌ها دوره قاعدگي با شدت شروع مي‌شود و در اواخر چرخه سبك مي‌شود. شديد به اين معناست كه هر چند ساعت يك بار مجبور شويد پد خود را عوض كنيد، اما اگر ديديد كه در يك ساعت بيش از يك مرتبه پد را عوض كرديد و يا اگر بيش از هفت روز مرتب به همان شدت اول خون ريزي داشتيد، عادت ماهانه‌تان از مرز شديد گذشته و تبديل به شديد غيرعادي شده است.
و اگر خون ريزي آن‌قدر شديد بود كه از پد عبور كند و خود را روي شلوار نمايان كند عادت ماهيانه فوق‌العاده شديد به حساب مي‌آيد. اگر هر دوره قاعدگي به همين شكل به فرد فشار بياورد احتمالاً به اين معناست كه يكي از هورمون‌هاي تنظيم كننده عادت ماهيانه – استروژن و پروژسترون – را خيلي زياد يا خيلي كم داريد، يا همان مشكل فيبروئيد را داريد.
عادات ماهيانه شديد غيرعادي گاهي اوقات نتيجه عوارض جانبي متدهاي غير هورموني ضدبارداري مانند دستگاه داخل رحمي مي‌باشد.
گاهي نيز نشانه‌ي سرطان رحمي است كه اين مورد بسيار نادر است. اگر در طول يك ساعت مجبور شديد چند مرتبه پد خود را عوض كنيد، يا خون ريزي آن‌قدر شديد بود پانسمان نقره براي سوختگي كه خود را روي لباستان نشان داد، يا عادت ماهيانه باعث شد نتوانيد سركار برويد، دچار سرگيجه، ضعف، و نفس كم آوردن شويد، بايد به پزشك مراجعه كنيد.

عادت ماهيانه نامنظم
مي‌تواند نشانه‌ي:
فيبروئيد، عدم تعادل هورموني و پوليپ باشد. دوره قاعدگي حتماً هر 28 روز يكبار اتفاق نمي‌افتد. چرخه طبيعي عادت ماهيانه از اولين عادت ماهيانه تا قاعدگي بعدي 21 تا 35 روز زمان لازم دارد. اين كاملاً طبيعي است كه يك خانم در طول يك سال 9 قاعدگي را تجربه كند.
كمتر از اين مقدار نشان مي‌دهد كه بايد به پزشك مراجعه كنيد. اگر در قاعدگي خود تغيير ناگهاني احساس كرديد، زياد نگران نباشيد، حتي خانم‌هايي كه چرخه عادت ماهيانه‌شان مثل ساعت كار مي‌كند ممكن است در برخي مواقع يك يا دو ماه را بدون قاعدگي سپري كنند.
عادت ماهيانه با بالا رفتن سن تغيير مي‌كند، يعني چرخه قاعدگي كه در 40 سالگي داريد ممكن است با 30 سالگي متفاوت باشد. عدم تعادل هورموني و فيبروئيدها در اينجا نيز در صدر عوامل تغيير زمان قاعدگي قرار دارند.
اما پوليپ‌ها، غده‌هاي خوش‌خيمي كه داخل ديواره رحم رشد مي‌كنند نيز ممكن است تأثيرگذار باشند.
براي درمان پوليپ پزشك ممكن است داروهايي تجويز كند تا پانسمان suprasorb هورمون‌ها را تنظيم و نشانه‌ها را كاهش دهد و يا ممكن است از طريق جراحي آن‌ها را بردارد. اگر در طول يك سال هشت عادت ماهيانه يا كمتر داشتيد و يا اگر عادت ماهيانه‌تان مرتب بود و سپس سه ماه پشت سر هم متوقف شد بايد به پزشك مراجعه كنيد.

برچسب‌ها: قاعدگي، عادت ماهيانه، سندرم تخمدان پلي كيستيك، دليل قطع عادت ماهيانه، يائسگي، رقيق كننده‌هاي خون، بهداشت نيوز، وزارت بهداشت، سلامتي،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۲ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۸:۱۰ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
حقايقي درباره طاسي در زنان
نازك شدن موي خانم‌ها بين سنين 12 تا 40 سالگي رخ مي‌دهد و الگوي طاسي زنانه شرايطي است كه در بيش از نيمي از زنان ايراني كه 50 سال سن دارند اتفاق افتاده است...

به گزارش : در ادامه هفت حقيقت كه هر زن بايد در مورد الگوي طاسي و ريزش مو زنانه بداند بيان شده است:
برچسب‌ها: بهداشت نيوز، سلامت، بهداشت، درمان، طاس،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۲ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۰:۱۱ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
براي درمان اعصاب بهم ريخته تان اين ميوه را بخوريد

براي درمان اعصاب بهم ريخته هميشه هم دارو نياز
برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۲ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۹:۱۱ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)

سرطان كبد سرطاني است كه در كبد رخ مي دهد. كبد بزرگترين اندام غددي در بدن است و عملكرد هاي متنوع مهمي براي حفظ بدن از سموم و مواد مضر انجام ميدهد. كبد در ربع بالاي سمت راست شكم درست زير دنده قرار دارد. كبد مسئول توليد صفرا است، ماده اي كه به شما كمك مي كند چربي ها، ويتامين ها و ساير مواد مغذي را هضم كنيد. اين اندام حياتي مواد مغذي مانند گلوكز را نيز ذخيره مي كند، بنابراين زماني كه غذا نخوريد، همچنان تغذيه مي شويد. همچنين داروها و سموم را از بين مي برد. هنگامي كه سرطان در كبد ايجاد مي شود، سلول هاي كبدي را از بين مي برد و توانايي كبد براي عملكرد طبيعي را مختل مي كند.
برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۲ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۸:۱۲ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)

آشنايي با قرص اكسي متولون و موارد استفاده آن

قرص اكسي متولون (Oxymetholone) از داروهايي است كه به منظور درمان نوع خاصي از كم خوني كه بيشتر ناشي از شيمي درماني است، استفاده مي‌شود. طاسي سر، آكنه، رشد غيرطبيعي مو و تهوع برخي از عوارض مصرف اين داروست.

گلبول قرمز
برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۲ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۷:۱۴ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ساختار چهره افراد,اخبار پزشكي,خبرهاي پزشكي,تازه هاي پزشكي
يك پژوهش جديد نشان مي‌دهد ساختار چهره افراد با گذشت هر دهه از زندگي، تقارن خود را از دست مي‌دهد.

به گزارش ايسنا و به نقل از ديلي ميل، پژوهشگران دريافته‌اند با گذشت قيمت پماد زخم بستر هر دهه از زندگي، ساختار ويژگي‌هاي صورت افراد  ۰.۰۶ ميلي متر تغيير مي‌كند.
برچسب‌ها: چهره انسان، پير شدن انسان، تغييرات چهره انسان، تازه هاي پزشكي، ساختار چهره افراد، روند شكسته شدن چهره، پژوهشگران آمريكايي، اخبار پزشكي،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۲ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۵:۱۳ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
فصل سرد را با اين غذاها پشت سر بگذاريد
آغاز فصل سرد بهترين زماني است كه به سراغ جو دوسر برويد. جو دوسر يكي از بهترين غذاهاي مناسب فصل سرد و يكي از غلات كامل است

به گزارش ، با سردشدن هوا براي گرم‌شدن به غذاهايي مانند ماكاراني و پنير يا سوپ خامه پناه نبريد. درعوض غذاهايي بخوريد كه براي فصل سرما عالي هستند. غذاهاي سالم و مفيدي كه سرشار از مواد مغذي و آنتي‌اكسيدان هستند.

اين غذاها باعث تقويت سيستم‌ايمني(Safety system) شما مي‌شوند و شما را در برابر هواي سرد محفوظ مي‌كنند.در ادامه با غذاهاي مناسب فصل سرد آشنا مي‌شويد.همچنين نكاتي را در مورد آماده‌كردن اين غذاها به مغذي‌ترين نمايندگي شركت لوهمن روشه شكل ‌ممكن ياد مي‌گيريد.

جو دوسر
آغاز فصل سرد بهترين زماني است كه به سراغ جو دوسر برويد. جو دوسر يكي از بهترين غذاهاي مناسب فصل سرد و يكي از غلات كامل است. بنابراين با يك كاسه از اين غذا هم گرسنگي‌تان برطرف مي‌شود، هم فيبر زيادي به بدن خود وارد مي‌كنيد. علاوه بر اين جو دوسر يكي از منابع خوب پروتئين گياهي هم هست. خواص جو دوسر تنها به اين موارد محدود نمي‌شود.

كلم بروكسل
خوردن اين كلم‌هاي كوچك به شما كمك مي‌كند در زمستان كمتر سرما بخوريد. كلم بروكسل يكي از منابع سرشار از فيبر و نيز يكي از منابع خوب ويتامين C است و مواد مغذي ضدسرطان دارد. اين نوع كلم حاوي 74/8 ميلي‌گرم ويتامين C در هر فنجان است كه مقدار زيادي است. اين مقدار كاملا باعث پيشگيري(prevention) پانسمان كلاژن از سرماخوردگي نمي‌شود، ولي تحقيقات نشان داده‌اند ويتامين C مدت‌ زمان بروز علائم سرماخوردگي را كاهش مي‌دهد.

آش لوبيا و فلفل
آش لوبيا و فلفل، يكي ديگر از بهترين غذاهاي مناسب فصل سرد است. فلفلي كه در اين آش مي‌ريزيد، حاوي كپسايسين است. اين مواد همچنين باعث افزايش سوخت و ساز بدن مي‌شوند و اجازه نمي‌دهند چربي در بدن جمع شود. مي‌توانيد هر نوع لوبيايي را در اين آش بريزيد. كلا لوبيا يكي از خوراكي‌هاي سرشار از پروتئين است و مي‌تواند در عضله سازي به شما كمك كند. رب گوجه‌فرنگي هم سرشار از ليكوپن است و پياز آنتي‌اكسيدان‌هاي خاصي را به بدن شما مي‌دهد.

گردو
گردو را مي‌توانيد هر زماني از سال بخوريد. ولي در زمستان براي ميان‌ وعده عالي است. خواص گردو زيادند. گردو پانسمان نقره براي سوختگي سرشار از اسيد آلفا لينولنيك(ALA) است. اين چربي امگا ۳ مي‌تواند سلامتي قلب شما را بهبود بخشد. در مجله‌ دانشكده‌ تغذيه‌ي آمريكا تحقيقي در اين مورد منتشر شد. نتيجه‌ تحقيق نشان داد، افرادي كه در رژيم غذايي خود گردو، روغن گردو و روغن كتان استفتده مي‌كنند، كمتر درمعرض فشار خون(blood pressure) و كاهش جريان خون در رگ‌ها هستند.

چاي زنجبيل
خواص زنجبيل براي سلامتي و زيبايي بسيار است. رابطه زنجبيل و لاغري هم براي بسياري از ما شناخته‌شده است. اگر مي‌خواهيد يك فنجان چاي بخوريد، حتما آن را با زنجبيل دم كنيد. زنجبيل سوخت‌وساز و جريان خون را افزايش مي‌دهد. اضافه كردن زنجبيل به چاي مي‌تواند درد شما را كمتر كند، مثلا گرفتگي عضلات و دردهايي كه بعد از ورزش سخت احساس مي‌كنيد.

شكلات داغ
اضافه پانسمان لوهمن روشه كردن شكلات تلخ به رژيم غذايي براي سلامتي شما هم خيلي مفيد است. خواص شكلات تلخ بسيار زيادند. شكلات تلخ حاوي فلاونوئيدها است. فلاونوئيدها نوعي آنتي‌اكسيدان هستند كه آسيب ناشي از راديكال‌هاي آزاد را كاهش مي‌دهند. راديكال‌هاي آزاد خيلي اوقات به سرطان و بيماري‌هاي قلبي‌وعروقي منجر مي‌شوند.تحقيقي در اين مورد در مجله‌ تحقيقات ايمني‌شناسي منتشر شده است.

سيب
سيب پخته‌شده يك ميان‌وعده‌ عالي براي پاييز است. اين ميوه سرشار از فيبر محلول و غيرمحلول است. يكي از اين فيبرها فرايند هضم را كاهش مي‌دهد و ديگري كمك مي‌كند تا غذا راحت‌تر از سيستم گوارشي عبور كند. سيب كمك مي‌كند كمتر گرسنه‌ شويد و شكم‌تان راحت‌تر كار كند.

كدو خورشتي
كدو خورشتي كمي كلسيم و ويتامين C و مقدار زيادي پانسمان suprasorb پتاسيم دارد. كدو خورشتي ويتامين A زيادي دارد و فيبر موجود در آن از گرسنگي جلوگيري مي‌كند. يك فنجان كدو خورشتي كبابي ۴۵۷ درصد از نياز روزانه شما به ويتامين A را تامين مي‌كند. اين ميزان كدو خورشتي ۷ گرم فيبر و فقط ۸۲ كالري دارد.

برچسب‌ها: فصل سرما، تقويت سيستم‌ايمني، غذاهاي مناسب فصل سرد، خواص جو دوسر، علائم سرماخوردگي، خواص گردو، بهداشت نيوز، وزارت بهداشت، سلامتي، تغذيه سالم،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۲ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۴:۱۳ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ][ ۱۳۳ ][ ۱۳۴ ][ ۱۳۵ ][ ۱۳۶ ][ ۱۳۷ ][ ۱۳۸ ][ ۱۳۹ ][ ۱۴۰ ][ ۱۴۱ ][ ۱۴۲ ][ ۱۴۳ ][ ۱۴۴ ][ ۱۴۵ ][ ۱۴۶ ][ ۱۴۷ ][ ۱۴۸ ][ ۱۴۹ ][ ۱۵۰ ][ ۱۵۱ ][ ۱۵۲ ][ ۱۵۳ ][ ۱۵۴ ][ ۱۵۵ ][ ۱۵۶ ][ ۱۵۷ ][ ۱۵۸ ][ ۱۵۹ ][ ۱۶۰ ][ ۱۶۱ ][ ۱۶۲ ][ ۱۶۳ ][ ۱۶۴ ][ ۱۶۵ ][ ۱۶۶ ][ ۱۶۷ ][ ۱۶۸ ][ ۱۶۹ ][ ۱۷۰ ][ ۱۷۱ ][ ۱۷۲ ][ ۱۷۳ ][ ۱۷۴ ][ ۱۷۵ ][ ۱۷۶ ][ ۱۷۷ ][ ۱۷۸ ][ ۱۷۹ ][ ۱۸۰ ][ ۱۸۱ ][ ۱۸۲ ][ ۱۸۳ ][ ۱۸۴ ][ ۱۸۵ ][ ۱۸۶ ][ ۱۸۷ ][ ۱۸۸ ][ ۱۸۹ ][ ۱۹۰ ][ ۱۹۱ ][ ۱۹۲ ][ ۱۹۳ ][ ۱۹۴ ][ ۱۹۵ ][ ۱۹۶ ][ ۱۹۷ ][ ۱۹۸ ][ ۱۹۹ ][ ۲۰۰ ][ ۲۰۱ ][ ۲۰۲ ][ ۲۰۳ ][ ۲۰۴ ][ ۲۰۵ ][ ۲۰۶ ][ ۲۰۷ ][ ۲۰۸ ][ ۲۰۹ ][ ۲۱۰ ][ ۲۱۱ ][ ۲۱۲ ][ ۲۱۳ ][ ۲۱۴ ][ ۲۱۵ ][ ۲۱۶ ][ ۲۱۷ ][ ۲۱۸ ][ ۲۱۹ ][ ۲۲۰ ][ ۲۲۱ ][ ۲۲۲ ][ ۲۲۳ ][ ۲۲۴ ][ ۲۲۵ ][ ۲۲۶ ][ ۲۲۷ ][ ۲۲۸ ][ ۲۲۹ ][ ۲۳۰ ][ ۲۳۱ ][ ۲۳۲ ][ ۲۳۳ ][ ۲۳۴ ][ ۲۳۵ ][ ۲۳۶ ][ ۲۳۷ ][ ۲۳۸ ][ ۲۳۹ ][ ۲۴۰ ][ ۲۴۱ ][ ۲۴۲ ][ ۲۴۳ ][ ۲۴۴ ][ ۲۴۵ ][ ۲۴۶ ][ ۲۴۷ ][ ۲۴۸ ][ ۲۴۹ ][ ۲۵۰ ][ ۲۵۱ ][ ۲۵۲ ][ ۲۵۳ ][ ۲۵۴ ][ ۲۵۵ ][ ۲۵۶ ][ ۲۵۷ ][ ۲۵۸ ][ ۲۵۹ ][ ۲۶۰ ][ ۲۶۱ ][ ۲۶۲ ][ ۲۶۳ ][ ۲۶۴ ][ ۲۶۵ ][ ۲۶۶ ][ ۲۶۷ ][ ۲۶۸ ][ ۲۶۹ ][ ۲۷۰ ][ ۲۷۱ ][ ۲۷۲ ][ ۲۷۳ ][ ۲۷۴ ][ ۲۷۵ ][ ۲۷۶ ][ ۲۷۷ ][ ۲۷۸ ][ ۲۷۹ ][ ۲۸۰ ][ ۲۸۱ ][ ۲۸۲ ][ ۲۸۳ ][ ۲۸۴ ][ ۲۸۵ ][ ۲۸۶ ][ ۲۸۷ ][ ۲۸۸ ][ ۲۸۹ ][ ۲۹۰ ][ ۲۹۱ ][ ۲۹۲ ][ ۲۹۳ ][ ۲۹۴ ][ ۲۹۵ ][ ۲۹۶ ][ ۲۹۷ ][ ۲۹۸ ][ ۲۹۹ ][ ۳۰۰ ][ ۳۰۱ ][ ۳۰۲ ][ ۳۰۳ ][ ۳۰۴ ][ ۳۰۵ ][ ۳۰۶ ][ ۳۰۷ ][ ۳۰۸ ][ ۳۰۹ ][ ۳۱۰ ][ ۳۱۱ ][ ۳۱۲ ][ ۳۱۳ ][ ۳۱۴ ][ ۳۱۵ ][ ۳۱۶ ][ ۳۱۷ ][ ۳۱۸ ][ ۳۱۹ ][ ۳۲۰ ][ ۳۲۱ ][ ۳۲۲ ][ ۳۲۳ ][ ۳۲۴ ][ ۳۲۵ ][ ۳۲۶ ][ ۳۲۷ ][ ۳۲۸ ][ ۳۲۹ ][ ۳۳۰ ][ ۳۳۱ ][ ۳۳۲ ][ ۳۳۳ ][ ۳۳۴ ][ ۳۳۵ ][ ۳۳۶ ][ ۳۳۷ ][ ۳۳۸ ][ ۳۳۹ ][ ۳۴۰ ][ ۳۴۱ ][ ۳۴۲ ][ ۳۴۳ ][ ۳۴۴ ][ ۳۴۵ ][ ۳۴۶ ][ ۳۴۷ ][ ۳۴۸ ][ ۳۴۹ ][ ۳۵۰ ][ ۳۵۱ ][ ۳۵۲ ][ ۳۵۳ ][ ۳۵۴ ][ ۳۵۵ ][ ۳۵۶ ][ ۳۵۷ ][ ۳۵۸ ][ ۳۵۹ ][ ۳۶۰ ][ ۳۶۱ ][ ۳۶۲ ][ ۳۶۳ ][ ۳۶۴ ][ ۳۶۵ ][ ۳۶۶ ][ ۳۶۷ ][ ۳۶۸ ][ ۳۶۹ ][ ۳۷۰ ][ ۳۷۱ ][ ۳۷۲ ][ ۳۷۳ ][ ۳۷۴ ][ ۳۷۵ ][ ۳۷۶ ][ ۳۷۷ ][ ۳۷۸ ][ ۳۷۹ ][ ۳۸۰ ]