woolash reviews
تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
همه چيز در مورد پزشكي
با اين حركت ساده از بوي بد دهان خلاص شويد

بوي بد دهان را مي توان با حركات ساده از بين برد. اين مقاله
برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۲ آبان ۱۳۹۷ | ۰۵:۲۵:۱۲ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
تشخيص زودهنگام؛ راه نجات بيماران مبتلا به اين سرطان شايع
عضو كميته علمي هجدهمين كنگره بيماري‌هاي گوارش و كبد، گفت راه نجات بيماران مبتلا به سرطان معده، تشخيص زود هنگام بيماري قبل از علامت دار شدن است.
ساكارز

به گزارش ، عباس يزادنبد در ارتباط با سرطان معده، اظهارداشت: سرطان معده يكي از رايج‌ترين سرطان‌ها در دنيا است كه محل شايع اين نوع سرطان در كشور در استان‌هاي واقع در حاشيه شمالي نقشه جغرافيايي سربكت جمهوري اسلامي ايران است.

وي افزود: متاسفانه سرطان معده بعد از ايجاد درد در معده و تشخيص آن با آندوسكوپي و انجام درمان‌هاي لازم، شانس بقاي كمتري دارد.

عضو كميته علمي هجدهمين كنگره بيماري‌هاي گوارش و كبد سرطان معده در مرحله آغازين در معده، هيچ علامتي ندارد كه اين مرحله پانسمان سوربكت را سرطان زودرس معده مي نامند. بعد از گذشت ۴۴ ماه اين مرحله به مرحله علامت دار سرطان معده مي رسد كه اكثر بيماران در اين مرحله (مرحله پيشرفته) تشخيص داده مي شوند و شانس بهبودي در اين مرحله ناچيز است.

يزادنبد خاطرنشان كرد: در مناطق پر خطر سرطان معده با شناسايي sorbact پانسمان افراد پر خطر و كشف سرطان در مرحله زودرس و بدون علامت و برداشتن مخاط ناحيه سرطاني معده با آندوسكوپي، بيماران در بيش از ۹۰ درصد موارد بهبودي كامل مي يابند.

وي گفت: با اندازه گيري پپسينوژن سرم و آنتي بادي هليكوباكتر پيلوري در مراكز تحقيقاتي مي توان افراد پر خطر را شناسايي قيمت پانسمان سوربكت كرده و با انجام آندوسكوپي و كشف سرطان در مرحله زودرس، افراد مبتلا به اين بيماري را با شانس بقاي بالا نجات داد.

برچسب‌ها: سرطان معده، نشانه هاي سرطان معده، درمان سرطان معده، پيشگيري از سرطان، انواع سرطان، بهداشت نيوز، وزارتبهداشت، سلامتي،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۱:۰۹ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
كبود وزن يا اضافه وزن، كدام براي سلامتي بدتر است؟
پايين و بالا بودن شاخص توده بدني (BMI) با خطر فزاينده مرگ و مير ناشي از عوامل مختلف مرتبط است.

به پماد زخم بستر گزارش ، گروهي از محققان انگليسي اظهار داشتند: پايين و بالا بودن شاخص توده بدني (BMI) با خطر فزاينده مرگ و مير ناشي از عوامل مختلف مرتبط است.

در اين بررسي گروهي از محققان انگليسي به ارزيابي چگونگي ارتباط قطره آهن فروزومال شاخص توده بدني با افزايش خطر مرگ به طور كلي و تحت تاثير عوامل مختلف پرداختند. در اين مطالعه مجموعا 3.6 ميليون نفر و 367 هزار و 512 مورد فوتي مورد بررسي قرار گرفت.
شاخص توده بدني بر اساس ميزان وزن و قد هر فرد بدست مي‌آيد. مقدار BMI بين 21 تا 25 كيلوگرم بر متر مربع پانسمان زخم با پايين‌ترين خطر مرگ و مير ناشي از بيماري‌هاي قلبي و سرطان همراه است. به طور كلي، پايين و بالا بودن اين شاخص موجب افزايش خطر مرگ مي‌شود.

در افراد مبتلا به چاقي كه شاخص توده بدني آنان 30 يا بالاتر است، طول عمر در مردان و زنان به ترتيب 4.2 و 3.5 سال كاهش پيدا كرده و پماد زخم خطر مرگ و مير ناشي از سرطان و بيماري‌هاي قلبي بيشتر است.

همچنين پايين بودن شاخص توده بدني موجب افزايش خطر مرگ و مير ناشي از عوامل مختلف از جمله بيماري قلبي - عروقي، تنفسي، زوال عقل، آلزايمر و خودكشي مي‌شود.

يكي از محققان اين مطالعه گفت: در اين بررسي خريد قطره آهن فروزومال به ارتباط حائز اهميتي بين شاخص توده بدني و بيشترين عوامل مرگ و مير پي برديم كه تاكيد كننده ارتباط اين شاخص با انواع بيماري‌هاست.

برچسب‌ها: شاخص توده بدني، BMI، ارتباط شاخص توده بدني با افزايش خطر مرگ، بيماري‌هاي قلبي، سرطان، آلزايمر، لاغري، بهداشت نيوز، وزارت بهداشت، سلامتي،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۴:۱۰ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)

ورزش براي لاغري شكم در قالب تمرينات بدنسازي

ورزش براي لاغري شكم را مي توان در قالب تمرينات بدنسازي جاي داد. براي اين كار تنها كافيست تعداد تكرار حركت در هر ست را بالا ببريد و تعداد ست را كاهش دهيد. انجام انفجاري حركاتي مانند پرس سينه، دد ليفت و بتل روپ نه تنها قدرت عضلات را افزايش، بلكه چربي موجود در اطراف عضلات را كاهش ميدهد.
ورزش براي لاغري شكم در قالب يك تمرين بدنسازي پرفشار
دكتر زخم|
سرويس ورزش -
وزنه برداري براي كاهش وزن! آيا به نظر شما اين دو عبارت ضد و نقيض هستند؟ چشمانتان را ببنديد و چند ثانيه به عبارت وزنه برداري فكر كنيد! چه چيزي مي‌بينيد؟ آيا مردي به اين شكل به ذهنتان خطور مي‌كند؟ مردي با بدن برنزه غير طبيعي، عضلات برآمده، لباس زير بسيار تنگ (كه مردان هيچ وقت نبايد بپوشند) و ديگر چيز‌هايي كه از يك مرد، يك پهلوان پنبه بزرگ و قوي مي‌سازد! در واقع وزنه‌برداري براي كساني است كه مي‌خواهند عضله بسازند. عضله‌سازي هدف همگان نيست به خصوص هدف زناني كه مي‌خواهند لاغر كرده و وزنشان را كاهش دهند. به طور كلي به نظر مي‌رسد زناني كه وزنه‌برداري مي‌كنند، وزنشان كاهش نمي‌يابد و برعكس باعث مي‌شود آن‌ها بزرگتر و مردانه‌تر شوند. شما نمي‌خواهيد اينگونه به نظر برسيد! درست است؟

چه ورزش‌هايي مي‌توانند به ماكمك كنند تا به وزن ايده‌آلمان برسيم؟ بر اساس مطالعه‌اي كه در يكي از مجله‌هاي معتبر جهاني چاپ شد، ورزش‌هايي كه مربوط به قدرت انفجاري بدن هستند سطح متابوليسم بدن شما را تا ۱۸ درصد در روز بعد از تمرين افزايش مي‌دهد. اين بدان معني است كه شما حتي تا زمان زيادي پس از آخرين تمرين مي‌تواند به سوخت و ساز بدنتان ادامه دهيد. آماده كاهش وزنتان به كمك ورزش‌هاي قدرتي دايناميك باشيد. در اين مطلب به ارائه توضيحي درباره اين ورزش‌ها مي‌پردازيم.

۱۴ تمرين عالي براي لاغري شكم

۱- دد ليفت

ددليفت
دد ليفت با هالتر
يكي از بهترين انواع ورزش براي لاغري شكم است. پشت يك وزنه هالتر بايستد. به آرامي زانويتان را خم كنيد تا sorbact پانسمان بتوانيد آن را بگيريد اما ساق پا، كمر و مفصل ران خود را صاف نگه داريد. بدون آن كه كمرتان را خم كنيد، مفصل رانتان را به سمت جلو حركت دهيد تا بتوانيد وزنه را بگيريد. از بالا مفصل رانتان را به سمت عقب بگيريد تا وزنه را بتوانيد به سمت پايين بكشيد و فقط زانويتان را به آرامي خم كنيد.


برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۶:۱۰ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)

شربت آموكسي سيلين چيست و در چه مواردي تجويز مي شود؟

شربت آموكسي سيلين (‌Amoxicillin) از آنتي‌بيوتيك‌هاي ضد باكتري است كه به منظور درمان بسياري از انواع مختلف عفونت ناشي از باكتري‌ها مثل عفونت لوزه، برونشيت و يا عفونت گوش توسط پزشك تجويز مي‌شود. درد معده، حالت تهوع، استفراغ، اسهال، سردرد، سرگيجه و احساس خستگي برخي از عوارض مصرف اين داروست.

گلو درد
برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۵:۱۰ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)

تست تاثير والدين بر شخصيت؛ آيا شخصيت ارثي است يا اكتسابي؟

تست تاثير والدين بر شخصيت فرزندانشان، دانش شما را در پاسخ به اين سوال كه شخصيت شما ارثي است يا آن را كسب كرده‌ايد مي‌سنجد. پاسخ به اين تست و خواندن توضيحات آن درستي باور شما در مورد ارثي بودن يا اكتسابي بودن شخصيتتان را به چالش مي‌كشد.

تست اثر والدين؛ آيا شخصيت پدر و مادرتان روي شما تاثير داشته؟
برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۴:۱۱ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)

تاثير دود سيگار بر جنين، تخريب ريه هاي جنين پيش از تولد

پژوهش‌ها بر روي تاثير دود سيگار بر جنين، نشان داده است كه قرار گرفتن مادر در معرض دود سيگار موجب عدم رشد كامل ريه‌هاي جنين پيش از تولد مي‌شود. هم چنين در نوزادان موجب بروز مرگ ناگهاني مي‌شود.
تاثير دود سيگار بر جنين، تخريب ريه هاي جنين پيش از تولد
دكتر زخم| سرويس مادر و كودك - به همه زنان توصيه مي‌شود كه هنگام بارداري سيگار كشيدن را ترك كنند. با اين حال، پژوهش‌ها نشان داده كه ترك سيگار به تنهايي براي از بين بردن خطرات آن كافي نيست و بايستي زنان باردار از قرار گرفتن در معرض دود سيگار نيز اجتناب كنند. بسياري از زنان باردار در معرض دود سيگار دوستان، اعضاي خانواده و همكاران خود هستند. اين نوع تماس غيرمستقيم با سيگار مي‌تواند اثرات نامطلوبي روي سلامت مادر و جنين داشته باشد.

تاثير دود سيگار بر جنين

قرار گرفتن در معرض دود سيگار و باقيمانده‌هاي توتون، براي مادر و جنين بسيار خطرناك است. به گفته انجمن قلب آمريكا (AHA)، سيگار داراي بيش از ۵۰۰۰، ماده شيميايي است. بسياري از اين مواد سمي هستند. موادي مانند آرسنيك، فرمالدئيد و قير در توليد سيگار نمايندگي شركت لوهمن روشه استفاده مي‌شوند كه براي سلامت افراد بسيار خطرناك هستند. با گذشت زمان، سيگار كشيدن خطر ابتلا به سرطان، بيماري‌هاي قلبي و مرگ زودرس را افزايش مي‌دهد.

برخي از موارد تاثير دود سيگار بر جنين عبارتند از:
  • سقط جنين
  • تولد نوزاد وزن كم
  • زايمان زودرس
  • مشكلات يادگيري و رفتاري در كودك
  • سندرم مرگ ناگهاني نوزاد (SIDS)


به منظور كاهش خطرات مربوط به سيگار، بهتر است از كشيدن سيگار و در معرض دود آن قرار گرفتن، خودداري كنيد.
برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۳:۱۰ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)

ارتباط مصرف عرق كاسني و كم‌ كاري تيروئيد

مصرف عرق كاسني و كم كاري تيروئيد با هم چه ارتباطي دارند؟ آيا مصرف اين عرق باعث تشديد اين بيماري مي‌شود يا درمانش؟ براي پي بردن به جواب اين سوال ابتدا بايد بدانيم طب سنتي چه نگاهي به كم‌كاري تيروئيد دارد و عرق كاسني چه طبعي دارد.

ارتباط مصرف عرق كاسني با كم‌كاري تيروئيد
برچسب‌ها: ،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۲:۱۰ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
روشهاي موثر براي شناخت مزاج بدن
شناسايي مزاج و يا طبع بدن از كاربردي ترين روشها براي حفظ سلامتي و نشاط عمومي بدن است كه نه تنها در طب سنتي ايران بلكه در همه جاي جهان ديده ميشود .

به گزارش ، در صورتي كه شما خصوصيات بدني خود را بشناسيد و به آن بپردازيد و مواد غذايي مناسب با مزاج خود را مصرف كنيد در زندگي با اختلال ها و بيماري هاي جسمي و روحي رو به رو ميشويد سلامت بيشتري در مقايسه با افراد ديگر كه شناختي به روي بدن خود و طبع ندارند خواهيد داشت .

براي شناسايي طبع هر فرد بايد خصوصيات جسماني او مورد بررسي قرار گيرد كه اين كار دقت زيادي ميخواهد و در بسياري موارد به دليل پيچيدگي هاي موجود تشخيص آن براي فرد عادي مشكل ميشود.

در ابتدا ميتوانيد سردي و گرمي بدن را بررسي كنيد براي اينكار شما ميتوانيد با لمس ساعد فرد اين موضوع را متوجه شويد دقت كنيد كه وقتي محصولات مدي هاني ساعد را لمس ميكنيد چه احساسي به شما دست ميدهد اگر احساس گرمي داشتيد آن فرد طبع گرم و اگر احساس سرد داشتيد طبع سرد دارد.

در مرحله بعد شما بايد ميزان نرمي و سفتي بافت هاي بدن را بسنجيد تا جزئيات كاملتري بدست بياوريد افراد مختلف بافت هاي بدني متفاوتي دارند براي اينكار شما وقتي با لمس فرد گرما احساس كرديد با فشار انگشتان اگرديديد بافت به راحتي فرو ميرود درميابيد كه اين فرد علاوه بر مزاج گرم داراي رطوبت هم هست بنابراين او ويژگي گرم ومرطوب را داراست .

اما اگر زير انگشتان خود خشكي و زبري حس كرديد پس او خشكي مزاج دارد، اما اگر با لمس بدن فرد احساس سرما كرديد و بافت بدن او نيز نرم بود اين فرد داراي مزاج سرد و مرطوب است و اگر بافت بدن او خشك بود مزاج اين فرد سرد و خشك است .

سومين گام براي نزديك شدن به طبع هر فرد رنگ پوست اوست
در صورتي كه رنگ پوست فردي سفيد باشد ميتواند نشانه خوبي براي تشخيص سرد مزاجي باشد البته بايد توجه داشته باشيد كه دلايل ديگري هم مانند كم خوني ميتواند عسل پزشكي داشته باشد.فردي كه پوست قرمزدارد ميتواند از جمله افراد داراي مزاج گرم باشد .

كساني كه پوست بدنشان زرد رنگ است علاوه بر گرمي مزاج خشك مزاج نيز هستند . افرادي كه پوست تيره دارند يا لب هاي بادمجاني دارند معمولا طبع سرد و خشك دارندكساني كه پوست مايل به گچ دارند مزاج سرد و مرطوب دارند.

از روي ظاهر و عضلات بدن هم ميتوانيد بهتر تشخيص بدهيد
بالاتنه پهن ، عضلات كلفت و تاندون هاي ظريف مزاج گرم ، اندام كوچك و بالاتنه ظريف نشانه سرد مزاجي است افرادي كه چهره لاغر دارند و مفاصل قابل مشاهده غضروف بيني برجسته خشك مزاج هستند .

روش تشخيص ديگر ساعات خواب شماست اگر بيشتر از 8 ساعت ميخوابيد مزاج سرد يا سرد و مرطوب داريد اما اگر كمتر از 8 ساعت ميخوابيد و بيشتر كار ميكنيد مزاج شما گرم و خشك است .

اگر رنگ مدفوع و ادرار شما تيره تر از حالت معمول و بدبوتر باشد نشان دهنده گرمي مزاج و غلبه بر صفرا است هر چه فضولات بي رنگ تر باشد علايم سرد مزاجي است .

تشخيص مزاج از روي ژل medihoney گروه خوني
همانطور كه ميدانيد چهار نوع گروه خوني مثبت و چهار نوع گروه خوني منفي داريم از نظر سردي و گرمي در جدول طبايع گروه خوني o و AB گرم مزاج و A و B سرد مزاج هستند و اين را هم بدانيد گروه هاي منفي از نظر خصوصيات جسماني شبيه گروه هاي مثبت هستند . ولي از نظر روحي گروههاي خوني منفي سوداوي و همگروه A+ هستند سرد مزاجان سردي را با غذاهاي گرم مانند ادويه فلفل و … و گرم مزاجان با سردي جبران كنند در غير اينصورت دچار بيماري ميشوند غذاي گوشتي به گروههاي خوني O و B كمترآسيب ميرساند و گروههاي خوني A و AB بهتر است كه بيشتر گياه استفاده كنند.

تشخيص مزاج خود ( بلغمي ، دموي ، صفراوي ، سوداوي )
افراد بلغمي رنگ پوست سفيد و مرطوب دارند سفيدي چشم سفيد وبيحال مردمك چشم آبي موهاي نازك و اغلب بور و خرمايي دارند و غالبا بي مو هستند .

اشتهاي زياد دارند و معده آنها نفاخ است و اغلب يبوست دارند و گرايش آنها به شيريني و شوري زياد است . بوي بد دهان و مدفوع ندارند قار وقور شكم دارند و تمايل قيمت كرم مدي هاني به گرمي در آنها بيشتر است. افراد بلغمي سردي جات را به تنهايي ميل نكنند.

دموي مزاج ها پوست گرم و مرطوب و گندمگون دارند مردمك چشم تيره و سياه رنگ مو سياه ،خرمايي تيره يا روشن و اغلب پر مو هستند.

دهانشان مرطوب است و كم تشنه ميشوند نفخ و يبوست ندارند اشتهاي خوبي دارند تمايل به شيريني و ترشي و شوري كم دارند به سردي ها تمايل ندارند ولي اندكي به گرمي تمايل دارند .افراد دموي بايد غذاهاي خنك وسرد مانند اش انار استفاده كنند تا دماي بدن تعديل شود .

پوست افراد صفراوي خشك است و به زردي گرايش دارد مردمك چشم ميشي روشن است و اغلب كم مو هستند معمولا كم اشتها هستند ودهانشان خشك است نفخ معده ويبوست ندارند و تمايل به شيريني و شوري هم ندارند گرايش به ترشي دارند تمايل به گرمي ها دارند و از سردي بيزارند.

افراد سوداوي پوست خشك و تيره دارند مردمك چشم ميشي و قهوه اي موي سرمجعد و خشك و ضخيم است و اغلب كم مو هستند دهانشان شور مزه است اشتهاي زياد دارند و كم غذا هستند نفخ معده و يبوست دارند مدي هاني گرايش به شوري وشيريني دارند ولي به ترشي نه . به گرمي تمايل دارند ولي به سردي نه . افراد سوداوي بايد از غذاهاي سرد پرهيز كنند و از گرمي ها مانند عسل استفاده كنند .

برچسب‌ها: مزاج، شناخت مزاج بدن، تشخيص مزاج از روي گروه خوني، تشخيص مزاج خود، مزاج شناسي، بهداشت نيوز، وزارت بهداشت، سلامتي، طب سنتي، طب ايراني، طب اسلامي، طب مكمل،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۱:۱۰ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
13 پرچم قرمز كه در اول ازدواج تان بايد جدي بگيريد
وضعيت رابطه‌ي زن و شوهر و تغييراتي كه در باهم بودن‌ آنها طي دو سال اول زندگي مشترك روي مي‌دهد، مي‌تواند پيش بيني كند زندگي و رابطه‌ي انها طي سالها بعد چگونه خواهد بود.

به گزارش ، آنهايي كه ازدواج كرده‌اند مي‌دانند كه زندگي مشترك ممكن است در هر زماني دچار چالش شود. اگر اين اتفاق‌ها در اوايل زندگي مشترك روي بدهند مي‌توانند تا حدودي هشدار دهنده باشند و در واقع بايد هم چنين باشد. با مطالعات بيشتر و بيشتري كه هر روزه روي موضوعات زناشويي و زندگي مشترك انجام مي‌شود اين نتيجه گرفته شده كه اوضاع و احوال دو سال اول زندگي زناشويي مي‌تواند تعيين كننده‌ي سرنوشت اين رابطه باشد.

دو سال اول ازدواج، پيش بيني كننده‌ي آينده‌ي زندگي مشترك
مطالعه‌اي كه در دانشگاه تگزاس انجام شد نشان داد وضعيت رابطه‌ي زن و شوهر و تغييراتي كه در باهم هارتمن بودن‌ آنها طي دو سال اول زندگي مشترك روي مي‌دهد، مي‌تواند پيش بيني كند زندگي و رابطه‌ي انها طي سالها بعد چگونه خواهد بود و زوج‌هايي را كه كارشان به طلاق خواهد كشيد را از زوج‌هايي كه پيوندي باثبات خواهند داشت شناسايي خواهد كرد.

همچنين محققان دريافتند تفاوت‌هاي ميان زوج‌هاي شاد و زوج‌هاي ناراضي، خيلي زود بعد از ازدواج كاملا آشكار است. در اين مطالعه، 156 زوج كه در سال 1981 ازاواج كرده بودند مورد بررسي قرار گرفتند. پژوهشگران دريافتند:
68 زوج شاد و راضي بودند
32 زوج ناراضي بودند
56 زوج طلاق گرفته بودند

زوج‌هايي كه در عرض يكي دو سال اول ازدواج‌شان از هم جدا شده بودند، علائمي از سرخوردگي داشتند و طي يكي دو ماه اول زندگي مشترك خود نسبت به هم حس منفي پيدا كرده بودند. اگر زوجي طي اولين سال زندگي مشترك خود از عشق و علاقه‌ي خود سرخورده شوند، نشاندهنده‌ي دردسر و مشكل در زندگي خواهد بود.

زوج‌هايي كه همچنان شاد و راضي بودند، زوج‌هايي بودند كه توانسته بودند طي يك دو سال اول زندگي مشترك خود، نسبت به رابطه‌ي زناشويي و همسر، احساسات قيمت پانسمان هارتمن مثبت و رضايتبخشي پيدا كنند.

احساس اندوه بعد از جشن عروسي و ماه عسل
اگر ديديد بعد از جشن عروسي و ... كمي افسرده‌ايد اين طبيعي است. هر دوي شما مدتها مشغول تداركات جشن و مراسم و ماه عسل بوده‌ايد و طبيعي است حالا كه از آن همه استرس و هيجان رها شده‌ايد، حس خفيفي از «از دست دادن» را تجربه كنيد؛ چيزي شبيه حس افسردگي بعد از تعطيلات كه خيلي از افراد تجربه مي‌كنند.

اما اين دوره‌ي افسردگي را نبايد ناديده بگيريد. آماده بودن براي اين دوره از زندگي مشترك ِ تازه آغاز شده مي‌تواند كمك‌تان كند راحت‌تر آن را پشت سر بگذاريد. حالا وقت آن است كه با هم، مراحل باثبات‌تري از زندگي مشترك خود را پايه ريزي كنيد. الويت شما دو نفر بايد زنده نگه نداشتن شور و هيجان‌تان نسبت به هم باشد.

اما الويت‌هاي ديگري هم وجود دارد كه بايد آنها را مدنظر داشته باشيد. هدف‌هاي مهمي كه بايد در اولين سال زندگي مشترك‌تان تعيين كنيد و درموردشان به تصميمي قاطع برسيد اين است كه مسائل مالي و هزينه‌ها را چگونه قرار است پيش ببريد، چه كسي قرار عفونت بدن است چه كارهايي را انجام بدهد، وقت آزادتان را چگونه قرار است بگذرانيد، براي روابط جنسي‌تان چگونه وقت خواهيد گذاشت، با خانواده‌هاي‌تان چگونه ارتباط خواهيد داشت، با اختلاف نظرها‌ي‌تان چگونه قرار است كنار بياييد، وقتي جروبحثي بين‌تان درگرفت چه بايد بكنيد، توقعات‌تان هم از هم چيست و... .

البته بيشتر اين موضوعات در دوران نامزدي و آشنايي مطرح شده‌اند اما حالا كه زير يك سقف قرار گرفته‌ايد بسياري از آنها پُررنگ‌تر و با جزئياتي بيشتر مطرح خواهند شد. به هر حال، مشخص كردن بسياري از مسيرهاي پيش رو باعث مي‌شود رابطه‌اي محكم‌تر و آرام‌تر انتظارتان را بكشد.

اين پرچم قرمزها را در اوايل زندگي مشترك جدي بگيريد:
نبودن صميميت و عشق ورزي
با هم خوش نگذراندن
خودخواهي
ترس از اختلاف نظر
نبودن احترام متقابل
بيش از حد درگير كار و مشغله‌هاي كاري بودن
وابستگي بيش از حد به والدين
وابستگي بيش از اندازه به هم
مشكلات جنسي
اعتياد نمايندگي محصولات هارتمن به مواد مخدر يا هر چيز ديگري
خشونت‌هاي كلامي يا رفتاري
توقعات غيرمعقول
ازدواج به دلايل اشتباهي

چه كنيد اگر دچار مشكل هستيد
بهترين كاري كه مي‌توانيد بكنيد اين است كه گفتگوي باز و صادقانه‌اي با همسرتان داشته باشيد، بدون اينكه همديگر را سرزنش كنيد. مي‌توانيد با چنين جملاتي شروع كنيد: «من فكر مي‌كنم هر دوي ما براي وفق دادن خودمان با شرايط زندگي مشتركي كه تازه شروعش كرده‌ايم مشكل داريم». با گفتن چنين چيزي مي‌توانيد بفهميد چه راه حل و انتخابي براي هر دوي شما مناسب خواهد بود. البته بسيار خوب است كه از يك مشاور يا زوج درمانگر كمك بگيريد.

اساس يك زندگي زناشويي موفق را بسازيد
هر چند گفته مي‌شود كه اولين سالهاي زندگي مشترك همسران، سخت‌ترين سالها هستند اما همين سالها معمولا لذتبخش‌ترين نيز هستند. يكي دو سال اول زندگي مشترك مي‌تواند زمان شگفت انگيزي براي كشف همديگر و برقراري صميميت و دوستي از جنسي خاص باشد. هنوز چيزهاي زيادي درمورد هم مي‌توانيد كشف كنيد و ياد بگيريد و طي چسب هارتمن مراحل اوليه‌ي زندگي زناشويي‌تان هر دوي شما بايد در پايه ريزي اين زندگي نقش فعال داشته باشيد و مسير را براي يك زندگي و رابطه‌ي معنادار و بادوام و عاشقانه هموار كنيد.

برچسب‌ها: ازدواج، زندگي مشترك، جشن عروسي، ماه عسل، استرس، زندگي زناشويي موفق، بهداشت نيوز، وزارت بهداشت، سلامتي، سلامت روان،


ادامه مطلب

تاريخ : ۱۱ آبان ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۰:۱۰ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ]