کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
مراحل ابتلا به ويروسHIV همه چيز در مورد پزشكي
 بيماري ايدز و مراحل ابتلا به ويروس HIV چيست؟
در اين مقاله با بيماري ايدز و مراحل نفوذ ويروس HIV به بدن بيش‌تر آشنا مي‌شويد.

به گزارش : بيماري ايدز از جمله كشنده‌ترين بيماري‌هاي حال حاضر جهان است كه سالانه تعداد زيادي قرباني مي‌گيرد، اين بيماري نه تنها در ايران بلكه در سراسر جهان شيوع پيدا كرده و افراد مختلفي را به خود دچار ساخته است؛
بيماري ايدز چه نوعي بيماري اي است؟

ويروس HIV با ورود به بدن انسان موجب بروز بيماري ايدز مي‌شود، به طوري كه با ابتلا به اين بيماري قدرت دفاعي بدن رفته رفته كاهش پيدا مي‌كند و هر نوع ميكروبي به راحتي فرد چسب هارتمن را بيمار مي‌كند؛ اما از كجا بفهميم كه به بيماري ايدز مبتلاييم يا نه؟ رايج‌ترين علائم اين بيماري چيست؟ در ابتدا بهتر است بدانيد كه ويروس HIV در ۳ مرحله رخ مي‌دهد و بي‌توجهي به آن اوضاع را بدتر و وخيم‌تر مي‌كند. به طوري كه سيستم ايمني بدن رو به زوال مي‌رود.
شايع‌ترين علائم ايدز چيست و شامل چه مراحلي مي‌شود؟
مرحله يك: عفونت حاد HIV

ابتلا شدن به ويروس HIV به همين راحتي قابل تشخيص نيست و زمان مي‌برد. زماني كه سيستم ايمني بدن در حال مبارزه با اين ويروس است برخي علائم بروز داده مي‌شود كه اغلب اين مدت زمان در عرض ۲ تا ۶ هفته پس از مبتلا شدن است. نام اين سندروم حاد رتروويروسي يا عفونت ويروسي اوليه است؛ اما علائم ايدز در اين مرحله چيست؟

در اين مرحله تشخيص بيماري سخت‌تر عفونت بدن است؛ چون نشانه‌ها در اين جا شبيه به بيماري‌هاي ديگر ويروسي مانند آنفولانزا هستند. همچنين علائم پس از يك يا دو هفته از بين مي‌روند.

اما اين علائم شامل مواردي مثل اسهال، سردرد، استفراغ، تهوع، درد ماهيچه‌ها، خستگي، گلودرد، تورم غدد لنفاوي، تب و جوش يا بثورات قرمز بدون خارش مي‌شوند.

به همين خاطر با مراجعه به پزشك متخصص از ابتلا به بيماري ايدز پيش گيري كنيد، شما با آگاهي به هنگام از اين بيماري از خود و اطرافيانتان محافظت خواهيد كرد.

همچنين تب بلند مدت از علائم اوليه و شايع بيماري ايدز به شمار مي‌رود.

بيش تر بخوانيد : آيا روشي براي درمان ايدز وجود دارد؟

بيماري ايدز و مراحل ابتلا به ويروس HIV چيست؟

بيش تر بخوانيد : كشورهايي كه بيش ترين آمار مبتلايان به پماد هارتمن بيماري ايدز را دارند؟
مرحله دو: عفونت مزمن HIV

پس از شكست سيستم ايمني شما در مقابل ويروس HIV علائم ايدز هم از بين مي‌رود و طبقه نظر پزشكان اين دوره نامنظم و باليني پنهان ناميده مي شود.

نكته!

معمولا مبتلايان به ايدز خود متوجه بيماري شان نيستند و به همين دليل ممكن است به صورت ناخودآگاه HIV را به ديگران هم انتقال دهند.

همچنين گاهي بيمار پس از گذشت ۱۰ سال متوجه بيماري‌اش مي‌شود، در طول اين مدت ويروس HIV موجب نابودي سلول‌هاي td_cd4 شده و سيستم ايمني بدن را از بين مي‌برد. با دادن آزمايش خون پزشك وضعيت شما را بررسي مي‌كند. با كم شدن سلول‌ها، بدن در مقابل ساير عفونت‌ها هم آسيب پذير مي‌شود.

اما مرحله سه: علائم ايدز پيشرفته

زماني كه تعداد قيمت پانسمان هارتمن سلول هاي t_cell cd4 كم تر از ۲۰۰ باشد، مرحله پيشرفته عفونت ويروسي HIV رخ داده است. هم چنين با تشخيص بيماري‌هاي ايدزي مثل ساركوم كاپوسي يا پنوموني ايدز نيز تشخيص داده مي‌شود.

ولي برخي اوقات نيز فرد با مشاهده علائم بيماري ايدز متوجه بيماري‌اش مي‌شود كه عبارت اند از؛

احساس خستگي تمام وقت
تب طولاني مدت بيش از ۱۰ روز
تورم گره هاي لنفاوي كشاله ران يا گردن
كاهش وزن ناگهاني و نامشخص
تعرق شبانه
وجود لكه هاي قرمز بر روي پوست براي مدت طولاني
عفونت هاي مخمري در گلو، واژن و دهان
خونريزي بدون دليل
كبودي بدون دليل

نكته!

مبتلايان به بيماري ايدز فقط سه سال زنده مي‌مانند؛ اما با مصرف دارو آنها مي‌توانند طول اكتيكوت عمري بيشتري داشته باشند.

اميدواريم با مطالعه اين مقاله با علائم اوليه ايدز به خوبي آشنا شده و براي اطمينان خاطر به پزشك متخصص مراجعه كنيد.

باشگاه خبرنگارانمنبع
برچسب‌ها: بيماري ايدز، مراحل ابتلا به ايدز، اچ آي وي، hiv، ويروس ايدز، بروز بيماري، قدرت دفاعي بدن، بهداشت، سلامتي، بهداشت نيوز،


تاريخ : ۱۸ دى ۱۳۹۷ | ۰۷:۱۹:۴۶ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]