کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
چه كنيم گرفتار سنگ كليه نشيم همه چيز در مورد پزشكي
چه كنيم تا سنگ كليه نگيريم ؟
"سنگ كليه" رسوبات سختي است كه در كليه تشكيل و موجب بروز درد در ناحيه كمر و پهلو مي‌شود و بسته به نوع سنگ متفاوت است؛ در اين مطلب به برخي از دستورات ويژه براي جلوگيري از تشكيل سنگ كليه اشاره شده است.

به sorbact پانسمان گزارش ، "چه كنيم تا سنگ كليه نگيريم" اين سؤال بسياري از افراد است كه نگران سلامت كليه‌هاي خود هستند.

سنگ كليه رسوبات سختي است كه در كليه تشكيل و موجب بروز درد در ناحيه كمر و پهلو مي‌شود و بسته به نوع سنگ متفاوت است؛ در ادامه به برخي ساكارز از دستورات ويژه براي جلوگيري از تشكيل سنگ كليه اشاره شده است.
ـ از ميوه و سبزيجات حاوي اسيد سيتريك بهره‌مند شويد؛ ليموترش و ليموشيرين بهترين نمونه هستند كه اين ماده با كلسيم تركيب و از تشكيل سنگهاي اگزالات كلسيم جلوگيري مي‌كند.

ـ از مصرف دوز بالا مكمل ويتامين C كه افزايش ريسك تشكيل سنگهاي پانسمان عسل مرتبط را مي‌دهد اجتناب كنيد.

- مصرف مواد طبيعي حاوي اين ويتامين مثل ليموترش خطر افزايش تشكيل سنگ را ندارد.

ـ سعي كنيد ميزان مناسب كلسيم را از طريق مواد غذايي دريافت كنيد چون باعث تركيب با اگزالات مواد غذايي شده و جذب اين ضد مغذي را جلوگيري مي‌كند.

ـ منيزيم از تشكيل قيمت پانسمان سوربكت سنگ كليه اگزالات كلسيم جلوگيري مي‌كند؛ اين ماده جذب اگزالات در روده را كاهش مي‌دهد.

ـ كاهش مصرف نمك را جدي بگيريد؛ بالا بودن ميزان دريافتي سديم موجود در نمك دفع كلسيم از طريق ادرار را افزايش و ريسك ابتلا به سنگ كليه را باعث مي‌شود.

ـ مصرف پروتئين حيواني را كاهش دهيد؛ مصرف سربكت لبنيات و ماهي و گوشت‌، دفع كليسم را افزايش و نهايتا مقدار زيادي پورين را به اسيد اوريك تبديل و احتمال تشكيل سنگ را افزايش مي‌دهد.

منبع: تسنيممنبع
برچسب‌ها: سنگ كليه، سلامت كليه‌ها، جلوگيري از تشكيل سنگ كليه، درمان سنگ كليه، برجام، جام ملت هاي آسيا، مسكن مهر، قيمت خودرو، لايحه بودجه، بهداشت نيوز، وزارت بهداشت، سلامتي، طب سنتي، طب ايراني، طب اسلامي، طب مكمل،


تاريخ : ۲۲ دى ۱۳۹۷ | ۰۳:۴۰:۵۰ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]