کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
علايم سكته مغزي+آموزش نجات بيمار در زمان طلايي همه چيز در مورد پزشكي
علائم وقوع سكته مغزي+ زمان طلايي نجات بيمار
دبير علمي يازدهمين كنگره سكته مغزي با اشاره به سه علامت اصلي وقوع سكته مغزي گفت: زمان طلايي نجات بيمار و درمان موفقيت آميز تا ۴.۵ ساعت پس از سكته است.

به گزارش : سيد حسين آقاميري دبير علمي يازدهمين كنگره سكته مغزي در ارتباط با علائم سكته مغزي گفت:‌ انحراف صورت، ضعف سوپرازورب h دست يا پا و تغيير تكلم به صورت ناگهاني بايد جدي گرفته شود چرا كه بروز يك دفعه‌اي اين علائم نشانه‌هاي سكته مغزي است و بايد در زمان طلايي به بيماري كمك كرد.

وي افزود: خانواده‌ها اگر تصور مي‌كنند زمان رسيدن نيروهاي اورژانس به طول مي‌انجامد بايد قبل از تمام شدن زمان طلايي ۴.۵ ساعته بيماري خود را به مركز درماني كه ترجيحاً مجهز به ارائه خدمات ويژه به بيماران سكته مغزي سوپرازورب c است برسانند.

وي گفت: خوشبختانه در حال حاضر اورژانس تهران مجهز به آمبولانس‌هاي ويژه شده كه خدمات مناسبي را به بيماران دچار سكته مغزي ارائه داده و هماهنگي‌هاي لازم را جهت دريافت كمك‌هاي لازم به بيمار انجام مي‌دهند.

تأثير تحريم‌هاي دشمنان بر روي درمان و داروهاي سكته مغزي

اين متخصص مغز و اعصاب در ارتباط با تأثير تحريم‌هاي دشمنان بر روي درمان و داروهاي سكته مغزي جراحي پوست گفت:‌ درمان اين بيماري دو قسمت دارد كه قسمت اول در زمان ۴.۵ اول پس از بروز سكته است و به بيمار داروي اكتيليز ارائه مي‌شود و خوشبختانه اين دارو به كشور وارد شده و مشكلي در اين زمينه نداريم.

آقاميري تصريح كرد:‌ البته نمي‌توانيم اين دارو را به همه بيماران ارائه دهيم چرا كه برخي از اين افراد مصرف قرص وارفارين به علت فشارخون دارند و يا ۴ ساعت و نيم طلايي آنها گذشته است، بنابر اين بايد پانسمان phmb آنها را به بيمارستان‌هايي كه مركز سكته مغزي هستند و داراي آنژيوپلاستي هستند انتقال داد تا بتوان لخته را از مغز خارج كرد.

وي بيان كرد: بيمارستان‌ها نياز به تجهيزات و وسايل خاص و همچنين نيروي فلوشيپ نورواينترونشن نياز دارند كه تحريم‌ها در زمينه اين تجهيزات ما را با مشكل مواجه كرده چرا كه قيمت‌ها بالا رفته و بيمارستان‌ها زياد است و تحريم‌ها و معضلات به اين مسئله لوهمن روشه دامن زده است.

اين متخصص مغز و اعصاب گفت: معضل ديگري كه اكنون با آن سر و كار داريم اين است كه بخشي از همكاران ما در بيمارستان‌ها با درمان‌هاي جديد سكته مغزي آشنا نيستند، بنابر اين براي انجام اقداماتي همچون ترومبكتومي همكاري لازم را نمي‌كنند.

منبع: باشگاه خبرنگارانمنبع
برچسب‌ها: بهداشت نيوز، سلامت، بهداشت، درمان، بيماري،


تاريخ : ۱ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۲:۳۸:۴۷ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]