کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
ضدعفوني كردن مسواك همه چيز در مورد پزشكي
4روش براي ضدعفوني كردن مسواك
شايد تا به حال كسي به شما نگفته باشد كه مسواكتان مي‌تواند بستري مناسب براي رشد و تكثير باكتري‌ها و ميكروب‌ها باشد.

به گزارش : متخصصان بهداشت و دهان دندان مي‌گويند: آيا تاكنون از خودتان پرسيده‌ايد كه چرا با وجودي كه بهداشت دهان و دندانهايتان را به خوبي چسب هارتمن رعايت مي‌كنيد ولي باز هم با مشكلاتي چون خونريزي لثه، دردناك و حساس بودن دندانها و يا بوي بد دهان مواجه هستيد؟ پاسخ اين سوال و مشكلاتي از اين دست به احتمال زياد در قفسه‌اي است كه مسواك خود را در آنجا نگهداري مي‌كنيد.

ميكروب‌ها و باكتري‌ها مي‌توانند به راحتي از مسواك به دهان راه پيدا كنند. عدم نگهداري صحيح مسواك مي‌تواند اين وسيله ضروري را عفونت بدن به سوپرماركتي از بيماري‌ها تبديل كند. براي مصون ماندن در برابر بيماري‌ها بايد مسواك خود را در شرايط تميز و شسته قرار دهيد.

البته نيازي نيست كه دستگاه گران قيمت استريل كننده براي اين كار تهيه كنيد بلكه كافيست چند دستورالعمل ساده را كه در زير به آنها اشاره شده براي تميز نگهداشتن مسواك خود بكار ببنديد:

۱-‌ پس از مسواك زدن هرگز مسواك خود را در وضعيت پماد هارتمن افقي قرار ندهيد بلكه آن را به حالت ايستاده بگذاريد تا آب به راحتي از روي آن عبور كند. بعلاوه در حالت ايستاده رطوبت برس‌هاي مسواك نيز به راحتي تبخير مي‌شوند. همچنين مسواكتان را در جا مسواكي‌هايي كه براي همين‌كار طراحي شده‌اند، بگذاريد و مطمئن شويد كه با مسواك افراد ديگر تماس پيدا نكند.

۲-‌ پس از هر بار مسواك زدن حداقل يك يا دو دقيقه مسواكتان اكتيكوت را زير شير آب نگه داشته و آبكشي كنيد. سپس آن را با محلول دهان شويه قوي بشوييد. اما مطمئن شويد كه پس از خارج كردن مسواك از محلول دهان شويه آن را به خوبي آبكشي كرده باشيد تا چيزي از محلول روي آن نماند.

۳- مسواك خود را هفته‌اي يك نوبت در آب جوش قرار دهيد. هر چند اين كار به تدريج موجب نرم شدن برس مسواك مي‌شود اما روشي بسيار موثر براي هارتمن كشتن ميكروب‌ها است. براي جلوگيري از آسيب ديدن مسواك فقط هفته‌اي يكبار از اين روش استفاده كنيد.

۴- مسواك خود را براي چند دقيقه در كاسه‌اي پر از سركه قرار دهيد و سپس با آب داغ آبكشي كنيد. مراقب باشيد دست‌هاي خود را نسوزانيد.

منبع: بيتوتهمنبع
برچسب‌ها: بهداشت نيوز، بهداشت، درمان، مسواك، ضدعفوني،


تاريخ : ۳ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۶:۴۷ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]