کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
فوايد بي نظير نارنج همه چيز در مورد پزشكي
فوايد بي نظير نارنج براي بدن
طبيعت ميوه نارنج از ديدگاه طب ايراني، سرد و خشك است ولي مزاج پوست زرد و شكوفه آن گرم و خشك است, طبق اصول طب ايراني تمامي ترش مزه‌ها به اعصاب ضرر مي‌رسانند اما از بين ترش‌مزه‌ها نارنج كمترين ضرر را براي اعصاب دارد زيرا در آب نارنج ماده‌اي صمغي و لعابي وجود دارد كه آن را در بين مركبات ممتاز كرده و به علت همين مواد است كه ترشي آن براي عصب‌ها ضرر كمتري دارد و براي سرفه و درد سوپرازورب h سينه مفيد است.

به گزارش :نارنج، نارنج ميوه‌اي از خانواده مركبات و با نام علمي Citrus aurantium است, ميوه نارنج از ميوه‌هاي پركاربرد و با محصولات جانبي متعدد در فصل سرما است كه اسم فارسي آن نارنگ است.

طبيعت ميوه نارنج از ديدگاه طب ايراني، سرد و خشك است ولي سوپرازورب p مزاج پوست زرد و شكوفه آن گرم و خشك است, طبق اصول طب ايراني تمامي ترش مزه‌ها به اعصاب ضرر مي‌رسانند اما از بين ترش‌مزه‌ها نارنج كمترين ضرر را براي اعصاب دارد زيرا در آب نارنج ماده‌اي صمغي و لعابي وجود دارد كه آن را در بين مركبات ممتاز كرده و به علت همين مواد است كه ترشي آن براي عصب‌ها ضرر كمتري دارد و براي سرفه و درد سينه مفيد است.

اگر آب نارنج جراحي پوست را با عسل مخلوط و مصرف شود, از زيان آن خواهد كاست, اگر مبتلا به درد سينه و سرفه گرم هستيد يك عدد نارنج را از ميان دو قسمت كرده كمي نبات كوبيده و كمي نشاسته روي آن بپاشيد و بعد آن را روي آتش بگذاريد تا يكي دو جوش بزند و سپس آن را به‌صورت مكيدني ميل كنيد.

پوست اين ميوه هم سرشار از خاصيت و طبيعت و مزاج آن گرم و خشك است, از خلال پوست نارنج مي‌توان مانند خلال پوست سوپرازورب c پرتقال مربا تهيه كرد و هم با خيساندن آن در سركه ترشي ساخت.

مربا و ترشي پوست نارنج تقويت‌كننده معده است, مصرف حدود 4گرم از پوست خشك نارنج برطرف كننده حالت تهوع و استفراغ است و باعث خارج شدن انگل‌هاي دستگاه گوارش مي‌شود.

اگر نارنج را به‌صورت كامل و با حرارت كم و به همراه كمي آب لوهمن روشه پخته تا اجزايش از هم جدا شود و سپس آن را بر روي پوست و مو خود بماليد متوجه خواهيد شد كه يك نرم‌كننده بسيار مفيد براي پوست و مويتان پيدا كرده‌ايد همچنين اين مخلوط در رفع خارش‌هاي پوستي نيز مؤثر است.

تسنيممنبع
برچسب‌ها: نارنج، فوايد نارنح، خواص نارنج، طبع نارنج، مزاج نارنج، خواص پوست نارنج، شكوفه نارنج، بهداشت، سلامتي، بهداشت نيوز، آب نارنج،


تاريخ : ۴ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۹:۱۹:۴۷ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]