کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قبل و بعد از غذا دست هاي خود را بشوييد همه چيز در مورد پزشكي
 فوايد شستن دست‌ها قبل و بعد از غذا خوردن
يكي از آداب غذا خوردن در اسلام سفارش به شستن دست‌ها قبل و بعد از غذاست كه براي تشويق به انجام اين عمل كه فوايد بسياري از نظر پزشكي و صحت جسماني دارد ثواب و اهميت فراواني ذكر كرده است.
پانسمان phmb

به گزارش ، پيشوايان ديني ما در اهميت اين كار و آثار و فوايد آن، احاديث فراواني ذكر فرموده‌اند كه در اين مجال به برخي از آن‌ها اشاره مي‌كنيم:

پيامبر سوپرازورب p خدا(ص) فرمودند: "شستن دست پيش از غذا خوردن، فقر را مي‏‌زدايد، و پس از غذا خوردن، غم و اندوه را مي‏‌بَرَد و چشم را سلامت مي‏‌بخشد"..

امام علي(ع) فرمودند: "شستن دست‏‌ها پيش و پس از غذا خوردن موجب فزوني عمر است و ديده را جلا مي‏‌دهد".

امام سوپرازورب h صادق(ع) مي‌فرمايند: "دست‏‌هايتان را پيش و پس از غذا خوردن بشوييد، كه فقر را مي‏‌بَرَد و بر عمر مي‏‌افزايد".

پيامبر خدا درباره فوايد اين كار در چند حديث چنين فرمودند: "شستن (دست‏‌ها) پيش و پس از غذا، شفايي براي تن و مايه لوهمن روشه بركت در روزي است".

ايشان همچنين فرمودند: "شستن (دست‏‌ها) پيش از غذا، فقر را دور مي‏‌كند و شستن (دست‏‌ها) پس از غذا، اندوه را مي‏‌راند و چشم را سلامت مي‏‌دهد".

همچنين از امام صادق(ع) نقل شده كه فرمودند "پيامبر خدا فرمود: هر كس از اين خرسند مي‏‌شود جراحي پوست كه خير و بركت خانه‏‌اش بسيار باشد، در هنگام آورده شدن غذا دستانش را بشويد؛ و هر كس پيش و پس از غذا وضو بسازد(شستن دست‏‌ها) در گشايشِ روزي بِزيَد و از هر بلايي در تن خويش، بركنار باشد".منبع : ايسنامنبع
برچسب‌ها: شستن دست پيش از غذا، شستن دست بعد از غذا، فوايد شستن دست قبل از غذا، شستن دست در روايات، برجام، جام ملت اي آسيا، قيمت بنزين، قيمت خودرو، مسكن مهر، جام تختي، جشنواره فيلم فجر، لايحه پالرمو، بهداشت نيوز، وزارت بهداشت، سلامتي، طب سنتي، طب ايراني، طب مكمل، طب اسلامي،


تاريخ : ۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۵:۵۱:۴۸ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]