کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
چند نكته قبل از شروع پياده روي همه چيز در مورد پزشكي
قبل از اينكه پياده روي را شروع كنيد به اين نكات توجه كنيد
پياده‌روي يكي از ساده‌ترين و قابل دسترس‌ترين راه‌هاي فعاليت بدني، كاهش وزن و سالم ماندن است. در اين مطلب به بيان برخي نكات پيرامون پياده‌روي مي‌پردازيم.

به گزارش ، شايد اغلب اوقات پياده‌روي به‌عنوان يكي از فعاليت‌هاي بدني و تمريني ناديده گرفته شود و به چشم نيايد اما نبايد از اين حقيقت غافل شد كه پياده‌روي به‌شدت استقامت بدن را افزايش مي‌دهد، كالري‌هاي اضافي را مي‌سوزاند و به سلامتي قلب كمك مي‌كند.البته براي دستيابي به اين نتايج لازم نيست زمان زيادي را صرف پياده‌روي كنيم. فقط 10 دقيقه پياده‌روي سريع در هر روز مي‌تواند فوايد بسيار چشم‌گيري در سلامتي ما داشته باشد.

اقدامات لازم قبل از تصميم به پياده‌روي
به ياد داشته باشيد كه هر كفش و يا كتاني كه با آن احساس راحتي كنيد، مي‌تواند شرايط مناسبي را براي پياده‌روي شما فراهم كند ژل medihoney و باعث جلوگيري از تاول زدن و ناراحتي پاها شود.

اگر مسير خانه تا محل كار خود را پياده‌روي مي‌كنيد، مي‌توانيد لباس‌هاي عادي و روزانه خود را به همراه يك جفت كفش مناسب براي پياده‌روي بپوشيد و بعد از رسيدن به محل كار، كفش‌هاي مناسب محل كار خود را با كفش‌هاي مخصوص پياده‌روي جايگزين كنيد.

براي پياده‌روي در مسافت‌هاي طولاني، لازم است مقداري آب، مقداري خوراكي سالم و شايد يك لباس يدكي براي نيم‌تنه بالايي به همراه خود داشته باشيد كه در صورت تعريق بتوانيد آن را تعويض كنيد.

البته اگر تصميم داريد پياده‌روي با مسافت طولاني را به‌طور مداوم در برنامه زندگي خود داشته باشيد، احتمالاً نياز به تجهيزات بيشتري مثل ژاكت ضد آب براي مواقع باراني خواهيد داشت.

چطور بفهميم سرعت پياده‌روي‌مان كافي است يا خير؟
پياده‌روي سريع معمولاً به نوعي از پياده‌روي گفته مي‌شود كه تقريباً داراي سرعت 4.5 كيلومتر در ساعت باشد. يك راه ديگر براي اطمينان از كافي بودن سرعت پياده‌روي اين است كه حين پياده‌روي بتوانيم صحبت كنيم اما نتوانيم به‌درستي آواز بخوانيم و آهنگ و ريتم آواز را به‌درستي اجرا كنيم؛ در اين صورت سرعت عسل پزشكي پياده‌روي ما به اندازه كافي سريع است.

فعاليت بدني زيادي نداريد؟ مسافت پياده‌روي خود را افزايش دهيد
اگر خيلي فرد فعالي نيستيد و به هر دليلي در انجام فعاليت‌هاي بدني با محدوديت مواجهيد اما توانايي پياده‌روي كردن را داريد، سعي كنيد مسافت پياده‌روي خود را به‌تدريج افزايش دهيد.

البته اگر مفاصل شما داراي مشكل هستند و با پياده‌روي دچار درد و آسيب مي‌شويد، مي‌توانيد از كلاس‌هاي درماني كه در استخرها برگزار مي‌شود استفاده كنيد و حتي مي‌توانيد پياده‌روي خود را در آب انجام دهيد.

پياده‌روي گروهي يكي از بهترين راه‌ها براي شروع كردن پياده‌روي است كه موجب افزايش انگيزه، يافتن دوستان جديد و افزايش سطح روابط اجتماعي جديد مي‌شود.

جالب است بدانيد كه آب از مفاصل در حين حركت پشتيباني مي‌كند. به‌بيان‌ديگر آب به حركت كردن انسان كمك مي‌كند و فشار روي مفاصل ناشي از حركت را كاهش مي‌دهد. بنابراين بعد از مدتي حركت در آب مي‌توانيد وزن خود را كاهش دهيد و متعاقباً مي‌توانيد خارج از آب هم به حركت و پياده‌روي بپردازيد چراكه با كاهش وزن، از فشار وارده روي مفاصل كاسته مي‌شود و حركت كردن آسان خواهد شد.

براي مدي هاني اينكه بتوانيم بيشتر به پياده‌روي اهتمام بورزيم و آن را به بخشي از زندگي خود تبديل كنيم مي‌توان راهكارهايي را در پيش گرفت. در ادامه به معرفي برخي از اين راهكارها مي‌پردازيم.

پياده‌روي را تبديل به عادت كنيد
ساده‌ترين راه براي توجه بيشتر به پياده‌روي اين است كه اين فعاليت را تبديل به عادت كنيد. سعي كنيد در كارهاي روزانه خود از فعاليت‌هايي استفاده كنيد كه مي‌توانند شامل پياده‌روي باشند به‌عنوان‌مثال:
-- بخشي از مسافت منزل تا محل كار خود را پياده‌روي كنيد
-- سعي كنيد پياده به خريد برويد
-- از پله به‌جاي آسانسور استفاده كنيد
-- براي مسافت‌هاي كوتاه از ماشين استفاده نكنيد
-- فرزندتان را پياده به مدرسه ببريد
-- به‌طور منظم با دوستان خود پياده‌روي كنيد
-- سعي كنيد بعد از شام با اعضاي خانواده خود يك پياده‌روي آرام داشته باشيد

حين پياده‌روي به موسيقي گوش كنيد
گوش كردن به موسيقي در حين پياده‌روي مي‌تواند ذهن را از خسته شدن بازدارد و خستگي را به تأخير بياندازد كه از آثار آن مي‌توان به پياده‌روي بيشتر اشاره كرد. موسيقي پياده‌روي انسان را وارد يك ريتم مي‌كند كه درنهايت منجر كرم محافظ مدي هاني به افزايش سرعت پياده‌روي خواهد شد.

به‌بيان‌ديگر گوش كردن به موسيقي حين پياده‌روي، باعث سپري شدن سريع‌تر زمان خواهد شد و در پي آن مسافت بيشتري را طي خواهيم كرد. اين اتفاق يكي از آثار بسيار شگفت‌انگيز گوش كردن به موسيقي و افزايش انگيزه در پياده‌روي است.

به پياده‌روي خود تنوع بخشيد
مي‌توان در پياده‌روي تنوع ايجاد كرد. البته براي اين كار لازم نيست كه به اطراف شهر و روستاها سفر كنيد چراكه در شهرها هم مي‌توان پياده‌روي متنوع و لذت بخشي را تجربه كرد. پارك‌ها، مراكز تاريخي و فرهنگي، مسيرهاي كنار رودخانه‌ها، مسيرهاي جنگلي، پارك‌هاي جنگلي، طبيعت، مسيرهاي پياده‌روي عمومي و ساير مكان‌هايي كه مناسب پياده‌روي هستند را مي‌توان به‌راحتي در هر شهري يافت و از آن بهره‌مند شد.

گروه‌هاي پياده‌روي راه‌اندازي كنيد و به اين گروه‌ها بپيونديد
پياده‌روي گروهي يكي از بهترين راه‌ها براي شروع پياده‌روي است كه موجب افزايش انگيزه و يافتن دوستان جديد مي‌شود. با پيوستن به گروه‌هاي پياده‌روي علاوه بر بهره‌مند شدن از فوايد سلامتي پياده‌روي، مي‌توان سطح روابط اجتماعي، اعتمادبه‌نفس محصولات مدي هاني و انگيزه خود را افزايش داد. اين گروه‌ها بهانه‌اي براي گرد هم آمدن افراد در تمامي سنين، سليقه‌ها و سطح توانايي بدني را فراهم مي‌كنند.

منبع: تبيانمنبع
برچسب‌ها: پياده‌روي، پياده روي و سلامتي، گروه‌هاي پياده‌روي، كاهش وزن، برجام، جام ملت هاي آسيا، قيمت بنزين، قيمت خودرو، جشنواره فيلم فجر، وزارت ورزش، وام ازدواج، بهداشت نيوز، وزارت بهداشت، سلامتي، ورزش و تندرستي،


تاريخ : ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۳:۱۱:۴۶ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]