کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
داروي استاتين عامل مبتلا شدن به ديابت همه چيز در مورد پزشكي
 استاتين؛ عامل ابتلا به ديابت نوع دو
محققان در بررسي‌هاي خود بر ارتباط جدي ميان مصرف داروي "استاتين" و خطر ابتلا به ديابت نوع دو تاكيد كردند.

به عسل پزشكي گزارش به نقل از ايسنا، در اين بررسي آمده‌ است: ارتباط ميان مصرف داروي استاتين و خطر ابتلا به ديابت نوع دو مدي هاني بيش از آنچه در گذشته بر آن تاكيد شده، جدي است.

محققان هلندي در بررسي جديد خود به مطالعه روي ۸۵۶۷ زن و مرد با ميانگين سني ۶۴ سال پرداختند. هيچ يك از اين افراد در زمان شروع مطالعه به ديابت مبتلا نبوده قيمت كرم مدي هاني و از داروي استاتين مصرف نمي‌كردند.

در مدت ۱۵ سال پس از شروع مطالعه حدود ۱۲ درصد از اين افراد مصرف داروي استاتين را آغاز كردند كه براي مدت زمان يك سال ادامه پيدا كرد. محققان مشاهده محصولات مدي هاني كردند ۷۱۶ نفر از افراد در اين گروه به بيماري ديابت مبتلا شدند.

محققان با در نظر گرفتن فاكتورهايي همچون سن، جنسيت، سابقه خانوادگي ابتلا به ديابت و بسياري عامل ديگر دريافتند: مصرف داروهاي كرم محافظ مدي هاني استاتين با افزايش خطر مقاومت به انسولين و قند خون بالا مرتبط است و احتمال ابتلا به ديابت نوع دو را حدود ۳۸ درصد بيشتر مي‌كند.

محققان همچنين مشاهده كردند: احتمال ابتلا به ديابت در افرادي كه دچار اضافه وزن يا چاقي هستند و از اين دارو مصرف مي‌كنند، بيشتر است.منبع
برچسب‌ها: داروي استاتين، ديابت نوع دو، چاقي، انسولين، قند خون، برجام، قيمت خودرو، لايحه پالرمو، لايحه بودجه، بهداشت نيوز، وزارت بهداشت، سلامتي، دارو،


تاريخ : ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۲:۵۹:۴۹ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]