کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
ميكروبيلدينگ يا كاشت ابرو بخوانيد همه چيز در مورد پزشكي

تمام روش هاي كاشت ابرو از مشاوره اوليه تا بازيابي كامل حدود يك سال طول مي كشد. كاشت ابرو معمولا طي ۳ تا ۴ ساعت انجام مي شود. از آنجا كه كاشت ابرو يك روش غير تهاجمي است شما به راحتي مي توانيد ۲ ساعت بعد ازانجام اين روش به كار هاي روزمره خود ادامه دهيد. تفاوت اصلي بين روش ميكروبليدينگ و كاشت ابرو درموقتي بودن روش ميكرو بلدينگ است. روش ميكروبليدينگ با مراقبت هاي لازم بين ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاري دارد. در اين مقاله از بخش زيبايي دكتر زخم به نحوه كاشت ابرو و مزاياي آن مي پردازيم.

كاشت ابرو

كاشت ابرو چيست؟

بسياري از افراد به عنوان راهي براي تقويت و رشد موهاي ابرو كه بعد از سال ها ريختن به طور قابل توجهي تغيير يافته است علاقه مند به پيوند هستند. اگر چه در ابتدا كاشت ابروفقط براي افرادي كه ريزش موداشته ويا طي شيمي درماني ابروهاي خودرا از دست دادند انجام مي شد ولي اخيرا علاوه بر جنبه پزشكي دربرنامه هاي زيبايي- آرايشي نيز كاربرد دارد.

تمام روش هاي كاشت ابرو از مشاوره اوليه تا بازيابي كامل، حدود يك سال طول مي كشد. اين روش معمولا 3 تا 4 ساعته بطور كامل انجام مي شود.

نحوه انجام كاشت ابرو

براي مشاوره اوليه، با در نظر گرفتن نوع ابروها، تقارن و شكل طبيعي آن ها عكسي از ابروهاي مورد علاقه خودتان به پزشك خود نشان دهيد. پزشك، براي اطمينان معمولا از يك ماژيك جراحي براي كشيدن طرح مورد نظر شما استفاده مي كند. بعضي از پزشكان ممكن است از نرم افزارهاي مربوطه براي كشيدن طرح مدنظر شما استفاده كنند. در روز درمان، دكتر، بي حسي محل درمان را به منظور كاستن از درد انجام مي دهد.

در طي اين مراحل، پزشك از خود فوليكول هاي مو( معمولا از يك ناحيه كه كمتر در ديد است مانند پشت پوست سر گرفته مي شوند) براي برداشتن غده هاي فوليكولي فردي، كه بعد از آن به صورت دقيق و يك به يك روي ابرو قرار داده مي شوند استفاده مي كند.

هنگام پيوند فوليكول ها از پوست سر، ممكن است پزشك از تزريق هاي سالين براي تسهيل در خارج كردن فوليكول استفاده كند. باتوجه به توصيه پزشك، از يكي از دو روش پيوند موي سنتي واحد فاليكيال استفاده مي شود.

چگونگي بهبودي پس از كاشت ابرو

پس از انجام كليه مراحل، با اين كه پزشكان اغلب زمان بهبودي را نسبت به خالكوبي مقايسه مي كنند، افراد بايد روند بهبودي نسبتا ساده اي را داشته باشند. كبودي هاي سطحي و پوسته پوسته شدن در اطراف ابرو امري طبيعي است كه نهايتا پس از سه روز كاملا بر طرف مي شود.

از آنجا كه روش كاشت ابرو روشي غير تهاجمي است، بي حسي ناحيه ابرو كافي مي باشد و نيازي به بي هوشي كامل نيست. همچنين پس از يك الي دو روز به راحتي مي توانيد به فعاليت هاي روز مره خود ادامه دهيد.

توصيه پزشكان بعد از پيوند: كبودي ابروها طبيعي است، از دست زدن بيهوده به ابروها تا 24 ساعت بعد از پيوند خودداري كنيد، ابروهايتان را خيس نكنيد و تا چندروزكمتر از لوازم آرايشي استفاده كنيد( بخصوص در ناحيه ابرو).


بيشتر بدانيد: علل و درمان ريزش ابرو و مژه


اگر چه در مقايسه با ساير روش هاي عميق پيوند مو، كاشت ابرو بسيار سريع عمل مي كند، اما براي رشد موها تقريبا چهار ماه زمان نياز است و با گذشت حدود يك سال رشد مو به حداكثر خود مي رسد. اين به اين علت است كه رشته هاي مو در ابروهاي جديد شما قرار مي گيرند تا از رشد فوليكول هاي مو پيوسته جلوگيري شود.

با اين حال، قبل از انجام اين كار، ممكن است موهاي شما نياز به چرخه رشد طبيعي  و منظم داشته باشد. شما ممكن است بخواهيد با چيدن توسط قيچي اين كار را انجام دهيد، زيرا با اين كار موهاي ابرو احتمالا از آنچه انتظارش را داريد سريع تر رشد مي كنند.

كاشت ابرو

كاشت ابرو چه ميزان هزينه در بر دارد؟

اگرچه گاهي اوقات مي تواند نسبتا ارزان تر باشد، به خصوص اگر فوليكول هاي موي كمتري براي دستيابي به نتيجه ايده آل وجود داشته باشند، اما با اين حال، كاشت ابرو به مراتب پر هزينه ترين تكنيك هاي تقويت ابرو در اين صنعت است، گاهي اوقات چندين هزار بيشتر از روش هاي جايگزين محبوب مانند آرايش دائمي و ميكروبليدينگ هزينه مي گيرد.

خطرات ناشي از كاشت ابرو

اگرچه پيوند هاي ابرو معمولا به عنوان روشي ايمن در نظر گرفته مي شوند، اما عمدتا به اين دليل كه روش هاي مشابهي بصورت سنتي هنوز اجرا مي شوند، مسائلي وجود دارد كه بايد مراقب باشيد.

همانطور كه در استفاده از هر روش، خطراتي در ارتباط با بيهوشي و تزريق (عمدتا واكنش هاي آلرژيك) وجود دارد بايد آگاهانه عمل كنيد. همچنين ممكن است خطر ابتلا به عفونت ناشي از پيوند وجود داشته باشد اما بلافاصله بعد از اين روش ممكن است كبودي و كمرنگ شدن در ناحيه ابرو ايجاد شود.

در مجموع، خطر ابتلا به عوارض جدي ناشي از كاشت ابرو لايتسيموس بسيار خطرناك است. با اين حال، برخي از مسائل مربوط به لوازم آرايشي وجود دارد كه ممكن است در اثر پيوند ايجاد شوند. همانطور كه فوليكول هاي جديد از ناحيه پوست سر گرفته شده اند، جايي كه ميزان رشد و افزايش سريع مو بيشتر است، امكان وجود بسياري از بيماران باعث ايجاد نگراني مي شود كه ممكن است موها در جهت اشتباه رشد كنند يا نياز به نگهداري دائمي داشته باشند.

در حالي كه متخصصان ادعا مي كنند كه بيش از 15 درصد از موهاي جديد در جهت اشتباه رشد نمي كنند و مي تواند به راحتي هرچند ماه يك بار برش داده شوند اما برخي از پزشكان ممكن است تصميم به استفاده از موهاي صاف از پا يا بدن براي جلوگيري از اين مسئله داشته باشند.

كاشت ابرو و ميكروبليدينگ

چگونگي انتخاب گزينه هاي شما؟ اگر شما به دنبال بلند شدن ابرو هستيد، بدون شك ميكروبليدينگ را انتخاب كنيد. به جاي استفاده از فوليكول هاي مو، ميكروبليدينگ همچنين به عنوان ” بافت ابرو” نيز شناخته مي شود كه از يك آرايش دائمي براي ايجاد ابرويي كامل استفاده مي كند. اگر چه اين درمان در طول چند سال گذشته محبوبيت يافته است، اما در واقع تكنيك قديمي است كه برخي از دانشمندان ادعا مي كنند كه قرن ها پيش نيز وجود داشته است.

در  ميكروبليدينگ، يك متخصص رنگدانه ها را در لايه بالاي پوست با استفاده از ابزاري كه به سوزن متصل( مشابه يك تفنگ خال كوبي) وارد مي كند تا نقاطي را كه داراي موهاي نازك و يا از دست رفته است، پر كند.

زير نطر متخصص، مراقبت هاي زيادي را براي اطمينان از اين كه هر مو دقيقا شبيه موهاي واقعي است، با توجه دقيق به ابعاد و سايه زدن، انجام دهيد.

تفاوت اصلي بين ميكرو بلدينگ و كاشت ابرو اين است كه ميكرو بلدينگ نيمه دائمي است و تنها 6 تا 18 ماه طول مي كشد و با تنها مراقبت مناسب باقي مي ماند.


بيشتر بدانيد: همه چيز درباره كاشت موي خانمها


هزينه ميكروبليدينگ نيز نسبت به يك كاشت ابرو قابل توجه است كه معمولا بين 400 تا800 دلار براي درمان كامل هزينه مي شود. با اين حال، چون در ميكروبليدينگ از رنگدانه هاي تاتو آرايشي استفاده مي شود و در كاشت ابرو از فوليكول هاي واقعي، رسيدن به يك نتيجه طبيعي تر در روش كاشت ابرو احتمال بيشتري دارد. انتخاب روش مناسب براي شما بستگي به عوامل مختلفي دارد، از جمله نتيجه نهايي مورد نظر شما.

در مواردي كه ابرو شكل كاملي دارد است اما نيازمند شكل گيري بيشتر است، متخصصان اغلب ميكروبليدينگ را توصيه مي كنند.

اما اگر مي خواهيد يك ابروي طبيعي تر همراه با شكل دادن و رنگ كردن داشته باشيد، دكترشما به احتمال زياد توصيه كاشت ابرو را دارد.

كشيدگي بيش از حد، بيماري،آسيب، سن، خود ايمني، شرايط و تتو بيشترين عوامل آسيب به شكل ظاهري ابرو مي باشند كه ميتوانند احساس عدم رضايت را در شما ايجاد كنند. مگر اينكه از روش هاي مختلف براي حل اين مشكل استفاده كنيد. روش هايي مانند كشيدن ابرو با موارد يا استفاده از فوليكول هاي موهاي قسمت هاي ديگر بدن كه فقط ممكن است چند ساعت وقت شما را بگيرد. در اين روش ها پزشك با موهاي قسمت هاي ديگر بدن مثل پشت سر را به ابروي شما پيوند مي دهد.

كاشت ابرو

علت نياز افراد به كاشت ابرو

يكي از معيار هاي زيبايي صورت هر شخص ابرو هاي او هستند. تمايل به زيبايي ابرو ها در بانوان به مراتب بيشتر از آقايان است. اما ممكن است به خاطر اسيب هاي فيزيكي مانند زخم ها در ناحيه ابرو آقايان نيز مايل به ترميم مو هاي ابرو باشند.

ابرو ها به دليل داشتن موقعيت مكاني بسيار حساس در صورت بيش تر از مو هاي سر در معرض ديد قرار دارند و پيوند و كاشت ابرو ها از اهميت بالاتري نسبت به مو هاي سر برخودار است. بايد توجه داشته باشيد كه بر خلاف ريزش ژنتيكي و طبيعي موي سر، ريختن مو هاي ابرو امري طبيعي نمي باشد و نياز به ترميم و درمان دارد.

همين موارد باعث مي شود بسياري از افراد كانديد انجام اين كاشت ابرو باشند. برخي از افراد به خصوص بانوان هاشور زدن و تتوي ابرو ها را به كاشت و پيوند آنها ترجيح مي دهند و بسيار از افراد نيز از روش ميكروبليدينگ استفاده مي كنند كه روشي موقتي است.

مشكلات بسياري مي توانند موجب ريزش ابرو ها شده و باعث نياز شخص به انجام كاشت ابرو شوند، از جمله آن ها مي توان به موارد زير اشاره كرد.

 • مشكلات غده تيروئيد
 • بيماري‌هاي عمومي بدن و يا سيستميك
 • بيماري آلوپسي آره ‌تا
 • سوختگي قسمت ابرو ها
 • تاتو و هاشور ابرو
 • بروز عفونت بدن
 • برداشتن بيش از حد ابرو ها و يا كندن ابرو ها به صورت عمدي
 • مشكلات مادرزادي كه موجب ريختن ابرو ها مي گردد
 • استعداد ژنتيكي افراد كه منجر به ريزش ابرو ها ميگردد و يا ممكن است باعث كم پشت شدن ابرو ها شود

روي هم رفته هر معضلي كه باعث ريختن ابرو هاي شما شده عفونت جاي بخيه سزارين باشد شما مي توانيد براي داشتن ابرو هاي پرپشت و ضخيم از اين روش استفاده كنيد. تاتو و هاشور زدن ابرو ها هرگز قابل قياس با اين روش نخواهند بود چرا كه با انجام اين درمان ها شما تنها به صورت ظاهري ابرو هاي خود را ترميم كرده ايد و هرگز ابرو هاي شما طبيعي نخواهند بود. يكي از ويژگي هاي بسيار با اهميت در تمامي جراحي ها و درمان هاي زيبايي، طبيعي بودن و تاثير بالاي زيباسازي مي باشد. اين موضوع به خوبي در كاشت ابرو رعايت شده است و شما مي توانيد از نتيجه اين درمان اطمينان حاصل كنيد. با انجام اين روش شما به ابرو هاي زيبا، ضخيم و طبيعي دست پيدا خواهيد كرد و مي توانيد با اعتماد به نفس بيشتري در جامعه حاضر شويد.

يكي از مواردي كه در كاشت ابرو بسيار حائز اهميت است، زاويه ابرو ها نسبت به پوست صورت مي باشد. در پايين به صورت مختصر در ارتباط به ريخت شناسي و فيزيولوژي ابرو ها توضيح داده شده است تا شما بهتر با چگونگي انجام اين درمان آشنا شويد.

فيزيولوژي ابرو و توجه به آن در كاشت ابرو

سه ويژگي مهمي كه در مو هاي ابرو وجود دارد و در كاشت مو بايد به آنها توجه گردد به شرح زير اند:

 1. مو هاي قسمت ابرو نسبت به مو هاي سر در جهت هاي متفاوتي رشد مي كنند و اين جهات در قسمت هاي مختلف ابرو نيز مي تواند متفاوت باشد.
 2. مو هاي قسمت ابرو از قسمت فوليكول با پوست زاويه زيادي دارند، همين ويژگي باعث مي شود تا مو هاي ابرو بر روي پوست بخوابند و شيوه قرار گرفتن آن ها با مو هاي روي سر متفاوت مي باشد كه دليل آن همين موضوع است.
 3. مو هاي سر به صورت گروه هاي دو تا چهار تايي رشد مي كنند اما اين موضوع در مو هاي ابرو متفاوت است بدين صورت كه مو هاي ابرو به صورت تك تار رشد خواهند كرد.
 4. مو هاي ابرو و سر از نظر چرخه رشد و ريزش نيز بسيار متفاوت هستند و بايد به اين نكته توجه داشت كه ريزش مو هاي سر به مراتب بيشتر مي باشد.

ويژگي هايي كه ذكر شد باعث مي شوند تا انجام كاشت ابرو به مهارت و تجربه بسيار زيادي نياز داشته باشد. يكي ديگر از مسائلي كه انجام كاشت ابرو را بسيار مشكل مي سازد موضوع تقارن و توازن ميان ابرو هاي هر دو سمت است كه در صورت كوچك ترين اشتباهي اين توازن به هم خواهد خورد. نكته اي كه بايد به آن توجه شود اين است كه مو هاي ابرو هاي آقايان و بانوان متفاوت از يكديگر است و پزشك بايد با دقت عمل به اين موضوع به انجام پروسه كاشت بپردازد.

كاشت ابرو

طول مدت كاشت ابرو چقدر است؟

مدت زمان انجام عمل كاشت ابرو براي هر شخصي مي تواند متفاوت باشد. براي مثال شخصي كه نياز به ترميم بيشتر در ناحيه ابرو دارد قطعا به زمان بيشتري نيز براي انجام عمل نياز خواهد داشت و به طبع كساني كه نياز كمتري به ترميم دارند زمان كمتري را براي عمل صرف خواهند كرد.

قسمت تاجي ابرو به دليل حساسيب بالاتري كه دارا است زمان بيشتري را به خود اختصاص خواهد داد و ممكن است تا 5 ساعت نيز به طول بينجامد. انجام كاشت ابرو در قسمت هاي پايين تر ابرو زمان كمتري را نياز خواهد داشت و زماني نزديك به 2 ساعت را به خود اختصاص مي دهد.

همانطور كه گفته شد لازم است تا مو ها به دقت كنار هم گذاشته شوند تا توازن مو ها بر هم نخورد به دليل نياز بسيار زياد به دقت اين عمل مدت زمان زيادي را از بيمار خواهد گرفت. اما نكته مثبتي كه نبايد ناديده گرفته شود عدم نياز اين عمل به استراحت مي باشد.

توجه داشته باشيد كه به دليل حساسيت بالاي اين عمل آن را زير نظر پزشكان زبده انجام دهيد چرا كه ممكن است زيبايي صورت شما را تحت تاثير قرار دهد و اثرات جبران ناپذيري را بر چهره شما وارد كند.

تفاوت ابرو هاي بانوان و آقايان و تاثير آن در كاشت ابرو

همانطور كه گفته شد ابرو هاي آقايان ضخيم تر مي باشند و از تراكم بالاتري نسبت به ابرو هاي خانم ها برخودار اند. ابرو هاي آقايان از نظر قوس نيز تفاوت هايي با ابرو هاي بانوان دارند. در اقايان قوس ابرو بسيار كم است و در اكثر موارد اصلا وجود ندارد.

بخش هاي پايين تر ابرو در آقايان برجسته تر مي باشد و تراكم بسيار بالايي را دارا است. ضخامت بافت ابرو هاي آقايان در تمامي بخش هاي ابرو تقريبا يكسان مي باشد. ابرو هاي آقايان تا قسمت فرو رفتگي چشم ادامه مي يابد و بيش تر از نخواهد بود. طول متوسط ابرو در براي آقايان 5.5 سانتي متر و پهناي ابرو ها نيز نزديك به 1.5 سانتي متر خواهد بود كه تاثير اين ويژگي ها در چهره آقايان كاملا واضح مي باشد.

ابرو هاي خانم ها متفاوت مي باشد، بدين شكل كه قسمت انتهايي ابرو ها عقب تر مي باشد همچنين قسمت انتهايي ابرو يا به اصطلاح دم ابرو كم تراكم تر و نازك تر مي باشد. ابرو هاي بانوان داراي قوس و خم شدگي مي باشد كه همين ويژگي باعث زيبايي بيشتر ابرو هاي بانوان مي باشد. قوس ابرو در بيشتر مواقع انواع زخم در يك سوم انتهايي ابرو قرار خواهد گرفت. بخش مياني و تاج ابرو تراكم بسيار بيشتري نسبت به بخش انتهايي ابرو دارد. طول ابرو در خانم ها به طور ميانگين 5 سانتي متر و پهناي ابرو نيز حدود 1.3 سانتي متر مي باشد.

چه افرادي بيشتر براي كاشت ابرو كانديد مي شوند؟

كساني كه تمايل به انجام كاشت ابرو دارند به طور عمده افرادي اند كه فاقد ابرو مي باشند يا با مشكل نازكي ابرو و يا كم پشت بودن ابرو دست و پنجه نرم مي كنند. همچنين افرادي هستند كه به دليل وجود زخم يا جاي سوختگي در قسمت ابرو تمايل به كاشت ابرو پيدا مي كنند.

نازك و كم پشت بودن ابرو مي تواند دلايل بسياري داشته باشد از جمله بيماري ها و يا مسائل موروثي و ژنتيكي. از جمله بيماري هايي كه منجر به كم پشت شدن ابرو ها مي گردد مي توان به مشكلات مربوط به غده تيروئيد اشاره كرد. قابل ذكر است كه مصرف برخي دارو ها نيز مي تواند باعث كم پشت شدن ابرو ها شود.
بيماري هاي ديگري كه به ابرو ها آسيب مي رسانند آلوپسي آره آتا و آلوپسي توتاليس مي باشند. مبتلايان به اين بيماري ها نمي توانند كاشت ابرو را انجام دهند چرا كه سيستم ايمني بدن آن ها به فوليكول هاي مو از جمله ابرو ها حمله كرد و باعث ريزش آنها مي گردد و انجام عمل كاشت ابرو تقريبا بي حاصل خواهد بود.

در بسياري مواقع خانم هايي كه اقدام به برداشتن بيش از حد ابرو ها كرده اند نيز براي كاشت ابرو اقدام خواهند كرد كه كاشت ابرو مي تواند راه حل مناسبي براي آنها باشد. افزايش سن تراكم بسيار كم ابرو در قسمت انتهايي ابرو نيز مي تواند افراد را ترغيب به انجام كاشت ابرو كند.

كاشت ابرو

كاشت ابرو بر روي تاتو و هاشور

يكي از سوالاتي كه در اين زمينه براي بسياري از افراد پيش مي آيد اين است كه آيا مي توان بر روي تاتو و يا هاشورعمل كاشت را انجام داد؟ پاسخ اين سوال بله است. علاوه بر امكان انجام اين درمان بر روي تاتو بايد بدانيد كه نتيجه كاشت ابرو بر روي تاتو و هاشور بسيار بهتر و زيباتر خواهد بود متخصصين انجام كاشت ابرو توصيه مي كنند براي بهتر جلوه كردن نتيجه كاشت ابرو، پيش از انجام عمل اقدام به تاتو كردن ابرو هاي خود كنيد. همچنين هاشور زدن ابرو ها با تكنيك ميكرو پيگمنتيشن مي تواند نتيجه بسيار خوبي را براي شخص به عمل آورد. اين توصيه پزشكان به اين علت است كه پس از انجام كاشت ابرو ممكن است تعدادي از گرافت ها زنده نمانده و دچار ريزش شوند. عدم خونرساني و غذارساني باعث چنين مشكلي خواهد شد. توجه داشته باشيد كه اين رخداد كاملا طبيعي بوده و براي بسياري از افراد رخ خواهد داد. فواصلي كه با ريزش اين گرافت ها ايجاد مي شود چندان زياد نيست و نياز به كاشت مجدد نخواهند داشت اما ممكن است زيبايي ناحيه ابرو را تحت تاثير خود قرار دهد. با انجام تاتو و هاشور زدن ابرو ها اين مشكل به مقدار بسيار زيادي حل خواهد شد و فواصل ميان تار هاي ابرو كاملا پوشيده مي شود.

 مراحل كاشت ابرو + توضيحات كامل

1- طراحي ابرو تاثير بسزايي در كاشت ابرو دارد

شما مي توانيد ابرو هاي خود را به دلخواه طراحي كنيد. طراحي ابرو به شكل دلخواه يكي از مزيت هاي كاشت ابرو به شمار مي رود. پزشك پس از بررسي طراحي شما و انجام اندازه گيري و زيباسازي طرح ترسيم شده توسط شما تلاش خواهد كرد تا يك طرح بي نقص و كاملا متقارن را به دست آورد.

همچنين در برخي از موارد پيش طرح هاي آماده به شخص نشان داده مي شود و شخص مي تواند بين آن ها طرح مورد نظر خود را انتخاب كند. هرچند پيشنهاد مي شود كه شخصا به ترسيم طرح بپردازيد چرا كه در صورت استفاده از طرح هاي آماده ممكن است نتيجه عمل طبيعي نبوده و باب ميل شما نباشد.

كاشت ابرو

2- گرافت ها بايد استخراج شوند

پس از انجام طراحي مورد نظر، پزشك از ناحيه پشت سر و يا پشت گوش و پايين گردن به استراخ گرافت ها خواهد پرداخت. به ناحيه هاي ذكر شده اصطلاحاً بانك ابرو گفته مي شود. لازم به ذكر است كه مو هاي نواحي پشت سر ضخيم و بلند مي باشند و به صورت تار هاي چند تايي رشد مي كنند.

اما مو هاي نواحي گردن و پشت گوش ظريف تر و كوتاه تر بوده و داراي فوليكول هاي تك تاري بيشتري مي باشند كه با صلاحديد پزشك از نواحي نامبرده گرافت استخراج خواهد شد. در اكثر مواقع استخراج گرافت ابرو براي آقايان از ناحيه پشت سر و پشت گوش انجام مي شود. انجام اين كار به دليل ضخامت بيشتر تار هاي طبيعي ابرو در آقايان مي باشد. و براي خانم ها از ناحيه پشت گوش و پشت گردن گرافت استراج مي شود.

استخراج گرافت از مو هاي بدن

بله استخراج گرافت از نواحي بدن نيز امكان دارد. اما در بيشتر مواقع اين كار انجام نمي شود. چرا كه احتمال دارد پس از استخراج گرافت از يك ناحيه، موي جديد در آن منطقه كشيدن بخيه سزارين رشد نكند. مو هاي بدن خاصيت فر خوردن نيز دارند كه مي توان زيبايي ابرو را تحت تاثير قرار دهد. به همين خاطر در بيشتر مواقع از مو هاي بدن براي استخراج گرافت استفاده نمي شود و اين مسئله تنها در تئوري مطرح مي گردد.

در بيشتر مواقع براي انجام عمل كاشت ابرو شخص بيش از 400 گرافت لازم نخواهد شد. براي انجام اين كار از تيغ هاي بسيار ظريف و كوچك استفاده مي شود كه ضخامت اين تيغ ها به كمتر از يك ميلي متر نيز خواهد رسيد. بانك موي رايج براي انجام كاشت ابرو پشت گوش مي باشد و از قسمت چپ و راست هر كدام 200 گرافت برداشته خواهد شد. ممكن است به شخص به تعداد بيشتري گرافت نياز داشته باشد كه با صلاحديد پزشك اين كار بر روي بانك موي شخص انجام خواهد شد.

يكي از روش هايي كه پزشكان زيبايي با آن اقدام به برداشت گرافت مي كنند روش FIT نام دارد. در روش FIT بدون درد و خونريزي عمل برداشت گرافت ها انجام خواهد گرفت. پوست ناحيه برداشت گرافت شخص دچار بي حسي موضعي مي گردد و زخم هاي ناحيه نيز به سرعت بهبود خواهند يافت كه به دليل سايز بسيار كوچك زخم ها سرعت ترميم در آنها بسيار بالا خواهد بود و شخص درد خاصي را احساس نخواهد كرد.

كاشت ابرو

 3- گرافت ها كاشته مي شوند

پس از انجام استخراج گرافت ها از بانك موي شخص، پزشك و دستياران وي اقدام به آماده سازي گرافت هاي استخراج شده براي انجام كاشت مي كنند. بايد بدانيد كه عمل اماده سازي گرافت ها زير ميكروسكوپ و با دقت بسيار بالايي انجام خواهد گرفت. پس از آماده شدن گرافت ها شخص در ناحيه ابرو بي حسي موضوعي دريافت خواهد كرد و پس از آن پزشك جراح شروع به  كاشت ابرو خواهد كرد.

پروسه كاشت ابرو نيز با تيغ هاي بسيار ريز و ظريف انجام مي گردد. سوراخ هاي از پيش تعيين شده اي در ناحيه ابرو قرار گرفته اند و پزشك با توجه به طرح مورد نظر بيمار اقدام به كاشت گرافت ها در محل مي كند. اين مرحله از انجام كاشت ابرو از حساسيت بسيار بالايي برخوردار است چرا كه پزشك بايد به زاويه قرار گرفتن ابرو ها توجه كند تا ابرو هاي كاشته شده به شكل صحيح رشد كرده و طبيعي به نظر برسند. در صورتي كه اين مرحله به درستي انجام نگردد ممكن است ابرو هاي شخص غير طبيعي جلوه كرده و نتيجه عمل باب ميل او نباشد.

بهبودي و دوره نقاهت پس از كاشت ابرو

بايد توجه داشته باشيد كه در بيشتر مواردي كه اين عمل انجام مي گردد، شخص مي تواند تا 24 ساعت بعد به فعاليت هاي روزمره خود بپردازد و لزومي ندارد تا شخص استراحت كرده و زمان زيادي را صرف دوره نقاهت كند. از نكاتي كه بايد پس از عمل كاشت ابرو رعايت كنيد مي توان به دوري از فعاليت هاي استرس زا مي باشد چرا كه ممكن است دچار خونريزي شده و نتيجه عمل نيز تحت تاثير قرار بگيرد. توصيه مي شود تا يك هفته به استراحت پرداخته تا زخم هاي عمل به شكل كامل التيام يابند و پس از آن به كار و فعاليت هاي روزمره خود مشغول شويد.منبع
برچسب‌ها: كاشت ابرو، بهبودي پس از كاشت ابرو، خطرات كاشت ابرو، روش هاي كاشت ابرو، عوارض كاشت ابرو، كاشت ابرو چگونه است، كاشت ابرو چگونه انجام مي شود، مراحل انجام كاشت ابرو، مزاياي كاشت ابرو، ميكروبليدينگ ابرو، هزينه كاشت ابرو،


تاريخ : ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۸:۵۲ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]