کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
اگر فشار خون داريد از اين نوشيدني استفاده نكنيد همه چيز در مورد پزشكي
فشارخون داريد؟ دور اين نوشيدني را خط بكشيد
كافئين كه اغلب ما آن را از دوز روزانه قهوه مصرفي دريافت مي‌كنيم، يك محرك طبيعي است.

به گزارش : محبوبيت آن به خاطر تأثيري كه بر سيستم عصبي ما مي‌گذارد نيست. با وجود طعم تلخ آن ياد گرفته‌ايم كه اين نوشيدني را دوست داشته باشيم پانسمان زخم بستر زيرا به ما كمك مي كند تا از خواب بيدار شده و هشياري بيشتري داشته باشيم.

اما آيا اين ماده براي كساني كه با خطر فشارخون بالا روبرو هستند، خطرناك است؟

با توجه به اينكه اين‌گونه محرك‌ها مي‌توانند منجر به منقبض شدن رگ‌هاي خوني شوند، يكي از سؤالات اساسي مردم اين است كه آيا كافئين مي‌تواند منجر به فشارخون بالا / Hepertention شود؟

به گفته ژل هارتمن كارشناسان درحالي‌كه ممكن است كافئين باعث افزايش فشارخون در كوتاه‌مدت شود، اما خطر ابتلا به پرفشاري خون (وضعيت پزشكي طولاني‌مدت) را افزايش نمي‌دهد. اعضاي كميته ملي عليه فشارخون معتقدند هيچ شواهدي مبني بر اينكه خوردن قهوه باعث پرفشاري خون مي‌شود، وجود ندارد.

براي ارائه تصويري روشن، محقق ايتاليايي Giuseppe Grosso دو نكته را روشن مي‌كند: وريدي اول اينكه افزايش فشارخون ناشي از كافئين موقت است. دوم اينكه افزايش فشارخون روي افرادي است كه هرروز كافئين مصرف نمي‌كنند. بنابراين افرادي كه هرروز قهوه مي‌خورند دچار Hypertention ناشي از قهوه نمي‌شوند.

«شلدون شيپس» از مايو كلينيك مي‌گويد با دكتر خود مشورت كرده و اگر كافئين باعث افزايش فشار خود شما مي‌شود، مقدار روزانه آن را به ۲۰۰ ميلي‌گرم در روز كاهش پماد آلفا براي سوختگي پاي نوزاد دهيد.

به گفته كارشناسان ممكن است دوز خاصي از قهوه در برخي از افراد منجر به افزايش فشارخون نشود و بالعكس همان دوز در فرد ديگر باعث افزايش فشارخون شود.

به گفته پني كريس اترتون از دانشگاه ايالتي Penn برخي افراد به دلايل ژنتيك، به‌طور آهسته قهوه را متابوليزه مي‌كنند. برخي مي‌توانند پس از خوردن قهوه، احساساتي پماد زخم شده، دل‌مشغولي و يا بي‌خوابي را تجربه كنند.(مانند نوشيدني‌هاي انرژي‌زا)

اگر روزي پزشك به شما توصيه كرد تا مصرف قهوه را ترك كرده، اين كار را به آهستگي انجام داده و كم‌كم مصرف آن را به حداقل ممكن برسانيد، چراكه اغلب تا ۹ روز دچار سردرد و ... مي‌شوند.

منبع: خبرآنلاينمنبع
برچسب‌ها: ،


تاريخ : ۱ مهر ۱۳۹۸ | ۰۴:۵۵:۴۸ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]