کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
اثبات گياه خواري براي سلامتي و جلوگيري از سرطان همه چيز در مورد پزشكي
چند نكته اثبات شده درباره گياه‌خواري؛ از سلامت قلب تا دوري از سرطان
اين نكته ثابت شده كه با پيروي از رژيم غذايي گياهخواري، تجمع پلاك در رگ‌هاي خوني كاهش مي‌يابد و خطر ابتلا به ديابت و سكته مغزي كم مي‌شود و اگر حق انتخاب داشته باشيم، رژيم گياهخواري از ديگر رژيم‌ها بهتر به نظر مي ‌رسد.

به گزارش : درباره گياه‌خواري تندوري‌هايي ورود دارد و شما مجبور نيستيد كاملا مصرف گوشت را كنار بگذاريد. اما اگر مصرف محصولات حيواني پماد مدي هاني را در رژيم خود كاهش دهيد، شاهد ۴ مزيت عمده اين تصميم در زندگي خواهيد بود كه در ادامه به آنها مي‌پردازيم.

گياه خواران قلب سالمتري دارند

شواهد و مطالعات نشان ميدهد كه مصرف هرچه بيشتر گياهان با حفظ سلامت قلب ارتباط مستقيم دارد. كساني كه غذاهاي حاوي گوشت را كمتر مصرف ميكنند، كمتر در معرض سكته مغزي و يا بيماريهاي قلبي عروقي قرار ميگيرند. البته در انتخاب رژيمهاي غذايي كه گوشت كمتري دارند بايد دقت كنيد؛ در اين رژيمها از مصرف نوشابههاي قندي، دانهها و غلات تصفيه شده مانند آرد سفيد و برنج سفيد، و خريد پانسمان تندروت ساير محصولات فراوري شده اجتناب كرده و آجيل، ميوه ها و سبزيجات و غلات كامل را بيشتر مصرف كنيد.

گياه خواران لاغرترند

رژيم هاي غذايي گياهي شاخص توده بدني را در محدوده سالم نگه داشته و اندازه دور كمر و دور شكم را كاهش ميدهند. ميوهها و سبزيجات حاوي كالري كمتر و آب فراوان هستند. همين امر كمك ميكند تا پيش از زياده‌روي و اتمام غذا، احساس سيري كنيد. چربيهاي اشباع شده، چربيهايي سرشار از هيدروژن هستند. اين چربيها در دماي اتاق جامدند. آنها را ميتوان در گوشت و محصولات حيواني از قبيل گوشت گوساله، كره، پانسمان نقره هارتمن پنير و لبنيات پرچرب و حتي در روغن نارگيل يافت. طبق تحقيقات علمي انجمن قلب امريكا، مصرف چربي‌هاي اشباع شده ميزان كلسترول خون را افزايش ميدهد. اين افزايش خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و سكته مغزي را بالا ميبرد. بنا به توصيه انجمن قلب آمريكا، از ۲۰۰۰ كالري دريافتي در روز، تنها ۱۳ گرم آن بايد به چربيهاي اشباع اختصاص يابد. علاوه بر اين، خوردن ۴ تا ۵ وعده ميوه و سبزي، ۶ تا ۸ وعده غلات كامل، ۲ تا ۳ وعده لبنيات كم چرب و كمتر از ۱۸۰ گرم گوشت، طيور يا غذاهاي دريايي در روز، اساس رژيم غذايي گياهي را تشكيل ميدهد.

گياه هيدروتك خواران كمتر به سرطان مبتلا مي شوند

رژيمهاي غذايي گياهي ممكن است سدي در برابر ابتلا به انواع سرطانها باشند. مطالعات نشان ميدهد كه فيبر، ويتامينها، مواد شيميايي گياهي و مواد معدني موجود در ميوهها و سبزيجات، خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ و سرطان سينه را به ميزان چشمگيري كاهش ميدهند.

گياهخواري، عمر كره زمين را افزايش ميدهد

فراموش نكنيد كه پرورش حيوانات و دام، منابع طبيعي را به خطر مي اندازد. طبق گفته محققان دانشگاه جان هاپكينز، ۲۷ درصد از كل آب‌هاي شيرين كره زمين، براي صنعت گوشت و لبنيات مورد استفاده پانسمان hartmann قرار ميگيرد. اين در حالي است كه بيش از ۱۲۰۰ گالن آب، براي توليد يك استيك ۲۳۰ گرمي مورد نياز است. اما فقط ۸۰ گالن آب براي توليد ۳۰ گرم بادام لازم است.

به گفته محققان دانشگاه جان هاپكينز، كل فرآيند توليد گوشت از ابتدا تا انتها مقصر توليد تقريبا ۱۰ درصد كل گازهاي گلخانهاي در سراسر جهان است.

منبع: ايرنامنبع
برچسب‌ها: ،


تاريخ : ۳ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۵۹:۲۲ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]