کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
برنج را و چگونه نگهداري كنيم همه چيز در مورد پزشكي
توصيه هايي براي نگهداري برنج
برنج مانده باعث مسموميت غذايي مي شود اما متاسفانه اين مسئله را اكثر مردم نمي دانند و همچنين گرم كردن برنج مانده بسيار رايج است. راهي براي پيشگيري از بروز مشكل را در اين مطلب بيان مي كنيم.

به اسپري اپسايت گزارش : دوباره گرم كردن برنج به آن سادگي كه شما فكر مي كنيد نيست. برنج يكي از غذاهايي است كه اكثر اوقات به مقدار فراوان درست مي كنيد و در آخر مقداري از آن باقي مي ماند كه آن را براي نهار روز بعد در يخچال مي گذاريد. فكر مي كنيد اين كار مشكلي ندارد پانسمان لوهمن روشه چرا كه برنج همان طعم روز قبل را دارد، بر خلاف سيب زميني سرخ شده كه در صورت ماندن در يخچال طعم آن تغيير مي كند. اما اكثر مردم نمي دانند برنج مانده به شدت اين قابليت را دارد كه شما را دچار مسمويت كند.

راه ديگري براي دوباره گرم كردن برنج وجود ندارد، اما طريقه قيمت ورق سيليكوني براي زخم نگهداري از برنج را بعد از اولين پختن مي توان تغيير داد. برنج نپخته داراي سلول هايي است كه مي توانند به سرعت باكتري با نام باسيلوس سرئوس Bacillus cereus توليد كنند. باسيلوس سرئوس مي تواند باعث مسموميت غذايي شودو اين باكتري مي تواند حتي پس از پخته گاز عسل شدن برنج هم روي آن باقي بماند.

مشكل زماني رخ مي دهد كه شما برنج را درست بعد از پختن در دماي اتاق قرار مي دهيد. زماني كه برنج در دماي اتاق قرار مي گيرد، هاگ ها مي توانند رشد كرده و به باكتري تبديل شوند و تكثير پيدا كنند و در نتيجه خوردن اين برنج در روز بعد باعث پيكو اسميت اند نفيو بروز مسموميت غذايي مي شود.

احتمالا متوجه شده ايد كه هر چه مدت طولاني تري بعد از پختن برنج در محيط بيرون بماند، احتمال مسمويت با آن بيشتر خواهد بود. خدمات سلامت بين الملل توصيه مي كند برنج را بعد از پختن بيشتر از يك ساعت بيرون از يخچال نگهداري نكنيد. بهتر است هر چه زودتر آن را در يخچال قرار دهيد.

منبع: سيمرغمنبع
برچسب‌ها: ،


تاريخ : ۴ مهر ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۳:۳۸ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]