کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
تراشه وگلبولهاي سفيد همه چيز در مورد پزشكي
تست سلامت گلبول‌هاي سفيد خون,اخبار پزشكي,خبرهاي پزشكي,تازه هاي پزشكي
دانشمندان تراشه‌اي چشم درد ساختند كه به آن‌ها براي تجزيه و تحليل سلامت گلبول‌هاي سفيد خوني كمك مي‌كند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، تيمي از دانشمندان دانشگاه فني نانيانگ سنگاپور (NTU) يك سيستم آزمايشگاهي را روي تراشه ايجاد كرده اند كه مي‌تواند جنبه‌هاي سلامتي سيستم ايمني فرد را با استفاده از يك قطره نمايندگي b braun خون در عرض چند دقيقه تشخيص دهد.

اين تراشه با استفاده از تركيبي از قطعات ميكروسكوپي و كانال‌هاي ميكروسكوپي ريز مي‌تواند گلبول‌هاي سفيد خون را از خون و حسگر‌هاي الكتريكي جدا كند و قادر به تشخيص تفاوت آنها با استفاده از خصوصيات الكتريكي گلبول‌هاي سفيد گرفته شده از بيماران ژل پرونتوسان سالم و ديابتي است.

اين دستگاه ممكن است روزي به پزشكان كمك كند تا به سرعت شرايط سيستم ايمني بدن فرد را بسنجند و علائم اوليه التهاب و عفونت را كه مي‌تواند نياز به آزمايش‌هاي عميق ديگر داشته باشد كشف كنند.

طراحي و ساخت اين دستگاه، توسط محققان دانشكده مهندسي اسپري linovera مكانيك و هوافضا انجام شد و اختراع آن‌ها در صورت موفقيت در ارزيابي‌هاي آزمايشگاهي و باليني بيشتر، مي‌تواند وسيله‌اي قابل حمل مناسب براي كلينيك‌هاي خانوادگي و پلي كلينيك باشد.

از آنجا كه سلامت سيستم ايمني بدن اغلب در بيماري‌هاي قلبي عروقي نقش دارد، دانشمندان مي‌گويند كه ژل زخم پرونتوسان دستگاه آن‌ها به طور بالقوه مي‌تواند يك ابزار غربالگري ديگري باشد كه پزشكان براي تشخيص زودهنگام بيماري‌هاي قلبي از آن استفاده مي‌كنند.

در سنگاپور، بيماري‌هاي قلبي و عروقي ۳۰.۱ درصد از كل مرگ و مير‌ها را  تشكيل مي‌دهد در حالي كه ديابت يك مشكل جدي بهداشتي است كه حدود ۱۰ درصد از جمعيت جهان را درگير مي‌كند.منبع
برچسب‌ها: اختراعات جديد در پزشكي، مطالب پزشكي، تازه هاي پزشكي، گلبول‌هاي سفيد خون، اخبار پزشكي، تراشه براي تجزيه و تحليل سلامت گلبول‌هاي سفيد خون، روش هاي تست سلامت گلبول‌هاي سفيد خون،


تاريخ : ۵ مهر ۱۳۹۸ | ۰۶:۰۰:۰۲ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]