کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
توصيه هاي بهداشتي در سفر اربعين همه چيز در مورد پزشكي
توصيه‌هاي ضروري در خصوص تغذيه و بهداشت در سفر اربعين
رئيس اداره بهداشت مواد غذايي گفت: افرادي كه در پياده روي اربعين شركت مي‌كنند بايد بهداشت فردي خود را به طور كامل رعايت كنند.

به ژل هارتمن گزارش : رضا غلامي، رئيس اداره بهداشت مواد غذايي و بهسازي اماكن عمومي وزارت بهداشت با اشاره به توصيه‌هاي بهداشتي به زائران اربعين اظهار كرد: افرادي كه در پياده روي اربعين شركت مي‌كنند بايد بهداشت فردي خود را به طور كامل رعايت كنند و قبل از مصرف مواد غذايي دست‌هاي وريدي خود را به طور دقيق با آب و صابون شست و شو دهند.او ادامه داد: به افرادي كه در مراسم پياده روي اربعين شركت مي‌كنند، توصيه مي‌شود كه به علت وجود گرد و غبار احتمالي ماسك استاندارد با خود به همراه داشته باشند و بهتر است از آب بسته بندي در طور مسير پياده روي اربعين استفاده كنند.

غلامي نمايندگي محصولات هارتمن بيان كرد: نيرو‌هاي بهداشت محيط وزارت بهداشت بر روي موكب‌هاي مستقر در طول مسير نجف تا كربلا نظارت دقيق دارند و توصيه ما اين است؛ به دليل آنكه مردم عراق ذائقه خاصي دارند و به استفاده از روغن زياد عادت دارند؛ زائران از مواد غذايي كه پماد زخم با ذائقه آنها سازگارتر است، استفاده كنند.

رئيس اداره بهداشت مواد غذايي و بهسازي اماكن عمومي وزارت بهداشت گفت: توصيه مي‌شود از حمل مواد غذايي كه احتمال فساد آنمها وجود دارد، خود خودداري كنند و غذا را در همان محل به صورت گرم مصرف كنند بهتر است از مصرف مواد خام و سالاد خودداري پماد آلفا براي سوختگي پاي نوزاد كنند.

غلامي افزود: وزارت بهداشت به زائران اربعين توصيه مي‌كند كه از استعمال دخانيات در موكب‌ها و به خصوص در هنگام اسكان خود داري كنند و قبل از ورود به موكب براي حفظ بهداشت فردي و جمعي جوراب‌هاي خود را با آب و صابون بشويند.

منبع: باشگاه خبرنگاران


منبع
برچسب‌ها: ،


تاريخ : ۹ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۵:۲۸ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]