کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
جلوگيري از افسردگي پرندگان و طوطي همه چيز در مورد پزشكي

آيا دوست داريد كه از طوطي ها در خانه خود مراقبت كنيد؟ يكي از مهم ترين وظايفي كه صاحبان طوطي، دارند اين است كه از خستگي طوطي شان پيشگيري كرده و براي شاد نگه داشتن طوطي خود تلاش كنند. قبول دارم كار سختي است و نياز به وقت گذاشتن زيادي دارد. اين مقاله از بخش حيوانات خانگي دكتر سلام را براي كشف بعضي از رازها به منظور اطمينان از اينكه پرنده شما هرگز با خستگي، افسردگي و يا عوارض جانبي ناخواسته دست و پنجه نرم نمي كند، مطالعه كنيد. با ما همراه باشيد تا در اين مورد بيشتر بدانيد.

روش هاي شاد نگه داشتن طوطي ها

آيا مي دانيد كه از نظر علمي اثبات شده است كه برخي از گونه هاي طوطي پيچيدگي عاطفي اي مانند يك كودك 5 ساله دارند؟ نگه داشتن چنين موجودات هوشمندي در جايگاه يك حيوان خانگي خوشحال و پرانرژي، مي تواند به عنوان يك شغل تمام وقت قلمداد شود، اما اگر شما اصول اوليه نيازهاي پرنده خود را بدانيد، مي توانيد مطمئن باشيد كه حيوان خانگي شما سالم و شاد است.

شاد نگه داشتن طوطي - خستگي طوطي

شاد نگه داشتن طوطي با تمرين دادن زياد به آنها

در حيات وحش، طوطي ها تمام تمريناتي را كه نياز دارند شامل پرواز كردن، خوردن غذا و مراقبت از خود در برابر شكارچيان است. ارائه تمرين مناسب براي پرنده در قفس، مي تواند به يك چالش تبديل شود و از خستگي طوطي ها پيشگيري كند. به طور منظم براي اين كار تلاش كنيد. ارائه چند تمرين خلاقانه به پرنده تان نه تنها سبب حفظ سلامتي اش شده و او را در شرايط جسماني مناسب حفظ خواهد كرد، بلكه به پرنده كمك خواهد كرد تا از نظر ذهني تحريك شده و شاد و سر زنده در خانه اش همراه با شما زندگي كند.

پرنده خود را با رژيم غذايي متنوع تغذيه كنيد

سالهاست كه كارشناسان پرنده به مزاياي تغذيه با مواد غذايي تازه مانند ميوه ها و سبزيجات در كنار مواد مخلوط مانند بذر و پلت، اشاره مي كنند. اين غذاها نه تنها براي اطمينان از تغذيه ي مناسب و مصرف ويتامين هاي لازم، ضروري هستند، بلكه دادن غذاهاي جديد به پرنده تان موجب ايجاد هيجان و تحريك ذهني در او خواهد شد. به تدريج، خواهيد ديد كه حيوان خانگي شادتر و سالم تري خواهيد داشت.

شاد نگه داشتن طوطي - خستگي طوطي

براي شاد نگه داشتن طوطي تان با او وقت بگذرانيد

در قطره فروزومال نظر گرفتن زماني براي برقراري ارتباط با هر حيوان خانگي مهم است، اما در مورد حيوانات غير اهلي مانند پرندگان خاص، اين امر بسيار ضروري است. در مورد اين قضيه فكر كنيد كه چرا بايد حيواني را نگه داريد كه رابطه خوبي با آن نداريد؟ به سبب ويژگي هاي فردي طوطي ها، اگر زمان مناسبي را با آنها سپري نكنيد، شاد نگه داشتن طوطي تان، بسيار سخت خواهد شد. اطمينان حاصل كنيد كه حداقل 3 تا 4 ساعت در روز را براي همراهي و بازي با پرنده تان براي داشتن يك پرنده سالم و شاد، كنار گذاشته ايد.

شاد نگه داشتن طوطي - خستگي طوطي

آموزش ترفندهاي سرگرم كننده به طوطي ها

آموزش انجام ترفندهاي مختلف به پرنده، كار دشواري نيست. در حقيقت، پرندگان تمايل دارند كه از افرادي كه به شدت به آنها نزديكند، انجام كارها را سريع تر و كارآمدتر ياد بگيرند. آموزش چند ترفند سرگرم كننده به پرنده تان مي تواند رابطه شگفت انگيزي را بين شما و او ايجاد كند و سطح عمومي شادي او را بالا مي برد. به علاوه، اين كار مي تواند سطح هوشمندي پرنده تان را در برابر دوستان و آشنايان به نمايش بگذارد. فقط به ياد داشته باشيد كه از پرنده خود بيش از حد، انتظار نداشته باشيد و جلسات آموزشي خود را كوتاه، سرگرم كننده و سازگار با پرنده نگه داريد. با يك تمرين كوچك، از دستيابي پرنده تان به توانايي هاي خاص، شگفت زده خواهيد شد.

شاد نگه داشتن طوطي - خستگي طوطي

شاد نگه داشتن طوطي با انتخاب قفس و اسباب بازي هاي مناسب

مشغله هاي كاري و ارتباطات خانوادگي، وقت گذاشتن دائمي براي پرنده توسط صاحبش را دشوار مي كند و اين قابل درك است. با اين حال، مهم است بدانيد كه با انجام كارهايي مي توانيد مطمئن شويد كه زمان هايي را كه قادر به انجام بازي با او نيستيد، پرنده تان سرگرم است. انتخاب اسباب بازي هاي جالب و مناسب براي پرنده و لوازم جانبي قفس بخش مهمي از الزامات حفظ شادي پرنده است. به ياد داشته باشيد كه پرندگان بسيار شبيه به كودكان نوپا هستند، با اين حال، آنها نيز به سرعت از بازي با اسباب بازي هاي قديمي خسته مي شوند. سعي كنيد مجموعه اي از اقلام مختلف را كه مي توانيد در قفس پرنده ي خود جابجا كنيد، تهيه كنيد تا آنها را تازه نگه داريد تا هميشه براي حيوان خانگيتان جالب باشد.

شاد نگه داشتن طوطي - خستگي طوطي

اقداماتي درمان سوختگي با آب جوش براي جلوگيري از خستگي طوطي

خستگي در پرندگان خانگي، به خصوص در طوطي ها، به مجموعه اي از مسائل، از عوارض اجتماعي گرفته تا مشكلات رفتاري و سلامت جسمي شان، مربوط مي شود. پرندگان بسيار حساس و با احساس هستند. برخي از گونه هاي طوطي حتي مي توانند مهارت هاي استدلال يك كودك 5 ساله را از خود نشان دهند. در حالي كه نگه داشتن چنين موجودات هوشمندي زماني دائمي مي خواهد اما به نظر مي رسد كه اين كار تقريبا غير ممكن است. راهي وجود دارد كه ميتوان آن را با به به خاطر سپردن چند مرحله ي ساده انجام داد. در ادامه به دانستن اين موضوع مي پردازيد كه چگونه بدون آنكه خود را اذيت كنيد، پرنده تان را از نظر ذهني تحريك كنيد.

پيشگيري از خستگي طوطي با زياد لمس كردن او

سپري كردن دقايقي در هر روز براي نگهداري و لمس كردن به پرنده تان، مي تواند ذهن دوست كوچكتان را به طور وسيعي به طرز مثبتي تحريك كند. نه تنها پرنده هاي خانگي از تماس هاي فيزيكي صاحبانشان لذت مي برند، بلكه انجام هر روزه اين كار به شما كمك مي كند تا با آناتومي پرنده خود آشنا شويد، كه اين امر به شما در جستجوي هر نوع اختلالات فيزيكي كه مي تواند علائمي از بيماري يا آسيب ديدگي باشد، كمك كند. لمس كردن پرنده تان همچنين كمك مي كند تا رابطه اي را كه با حيوان خانگي خود داريد، بهبود بخشيده و حفظ كنيد. از هر صاحب پرنده اي كه مي خواهيد بپرسيد؛ شاد نگه داشتن طوطي با ميزان ارتباطي كه با او برقرار مي كنيد، بستگي دارد. به گفته دامپزشكان؛ شاد ترين طوطي ها، آن هايي هستند كه بيشتر وقت خود را با صاحبانشان مي گذرانند.

شاد نگه داشتن طوطي - خستگي طوطي

در حين آموزش به طوطي خود جايزه بدهيد

يكي از بهترين راه هاي جلوگيري از خستگي طوطي تان اين است كه بعضي از ترفندهاي سرگرم كننده را به پرنده خود آموزش دهيد. زماني كه شما با پرنده خود كار مي كنيد، علاوه بر خوراكي هاي خوشمزه اي كه به عنوان پاداش براي كار درستش دريافت مي كند، تحرك زيادي را در حيوان خانگي تان ايجاد مي كند، همچنين به طور همزمان جنبه اجتماعي او بالاتر پزشكي كودكان رفته و همچنين رابطه مالك و پرنده تقويت مي شود. همانطور كه پرنده تان پيشرفت مي كند، شما هميشه مي توانيد براي كمك به تازه نگه داشتن اين فرآيند، ترفندهاي جديدي را اضافه كنيد. امتياز اضافه ديگر اين است كه شما يك زمان عالي براي نشان دادن شيريني و هوشمندي حيوان خانگي خود به فاميل و دوستان خود داريد.

شاد نگه داشتن طوطي - خستگي طوطي

كاهش خستگس طوطي با جابجا كردن اسباب بازي هايش

درست مانند بچه هاي كوچك، پس از مدتي، طوطي ها از بازي با اسباب بازي هاي قديمي خود خسته مي شوند. از آنجايي كه اسباب بازي هاي پرنده مي تواند خيلي گران باشد، بسياري از صاحبان پرنده ها از انواع مختلفي از اسباب بازي ها استفاده مي كنند و هر دو هفته يك بار تعدادي از آنها را از قفس پرنده خود بيرون آورده و تعدادي ديگر را جايگزين آن ها مي كنند. به اين ترتيب، پرنده شما هر روز، با اسباب بازي هاي جديد بازي مي كند، كه به استفاده از ذهنش كمك مي كند. براي جلوگيري از خستگي طوطي شما حتي مي توانيد تعدادي اسباب بازي دست ساز سرگرم كننده مخصوص پرنده بسازيد، تا تنوع بيشتري را براي دوست خود به ارمغان بياوريد.

شاد نگه داشتن طوطي - خستگي طوطي

جلوگيري از خستگي طوطي و شاد نگه داشتن طوطي با گذاشتن فيلم و موسيقي

بسياري از صاحبان پرنده وقتي كه از خانه دور مي شوند و يا ديگر قادر به گذراندن وقت با پرندگان خود در طول روز نيستند، براي پيشگيري از خستگي طوطي خود موسيقي يا فيلم پخش مي كنند. طوطي ها به طور طبيعي به صداها و آواهاي مختلف علاقه مند هستند، بنابراين روشن كردن راديو يا تلويزيون، يك راه عالي براي شاد و آرام نگه داشتن آنها در زماني كه در قفس هستند و شما در خانه نيستيد، مي باشد. شما حتي مي توانيد انواع موسيقي اي كه پرنده تان بيشتر با آن ها ارتباط يرقرار مي كند را پخش كنيد و يا برخي از آهنگ هاي محبوب در مورد پرندگان را براي ايجاد يك ليست پخش سفارشي براي دوست خود پخش كنيد.

شاد نگه داشتن طوطي - خستگي طوطي

به طوطي خود، قيمت پماد زخم بستر انواع گزينه هاي غذايي را پيشنهاد دهيد

در حيات وحش، طوطي ها از مجموعه اي از ميوه ها، سبزيجات، دانه ها، انواع توت ها و آجيل ها تغذيه مي كنند. اگر آنها در قفس بي حوصله غذا بخورند، جاي تعجب ندارد زيرا هر روزه در ظرف هاي قديمي، همان مخلوط بذر هميشه را مي خورند. با افزودن تنوع بيشتر به رژيم غذايي پرنده تان به شكل ميوه هاي تازه و سبزيجات، به غير از شاد نگه داشتن طوطي و پيشگيري از خستگي طوطي ، مي توانيد سطح سلامت، ويتامين ها و مواد مغذي موجود در بدن او را افزايش دهيد. براي افزودن گزينه هاي لذت بخش و گسترش گزينه هاي در دسترس، سعي كنيد برخي از غذاهاي خانگي پرنده را در آشپزخانه خود آماده كرده و به پرنده تان ارائه كنيد.

دكتر سلام پيشنهاد مي كند مقاله حساسيت به طوطي و مراقبت هاي لازم را نيز مطالعه كنيد. اگر سوالي در مورد سلامت طوطي خود داشتيد در بخش ديدگاه ها بپرسيد تا كارشناسان ما به بررسي آن پرداخته و پاسخگوي شما باشند.منبع
برچسب‌ها: شاد نگه داشتن طوطي، خستگي طوطي، بازي با طوطي، طوطي، مراقبت از طوطي، نگهداري طوطي،


تاريخ : ۱۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۱:۰۹ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]