کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
چرا نبايد جوجه كباب بخريم ؟ همه چيز در مورد پزشكي
 اين جوجه كباب ها را به هيچ عنوان نخريد
رئيس انجمن علوم و صنايع غذايي ايران گفت: استفاده از رنگ و انواع ادويه در جوجه كباب‌هاي باز فروشگاه‌ها، منجر به افزايش آلرژي و مسموميت‌هاي غذايي شده است.

به پماد سوختگي گزارش : محمد حسين عزيزي در خصوص سلامت جوجه كباب‌هاي باز قابل فروش در فروشگاه‌هاي معتبر شهر گفت: در بسياري از فروشگاه‌هاي بزرگ تهران شاهد فروش جوجه كباب با طعم‌هاي مختلف به شكل باز و بدون بسته بندي هستيم كه در طعم‌هاي مختلف عرضه مي‌شود.

وي افزود: با اضافه كردن رنگ به محتويات اينگونه جوجه‌ها سعي در ايجاد تنوع و تحريك هيدروژل مردم به خريد آن شده است. اين درحالي است كه فروش اينگونه مواد غذايي بدون بسته بندي از سلامت كافي برخوردار نبوده و مي تواند منجر به ايجاد انواع مسموميت‌ها در افراد مصرف كننده شود.

رئيس انجمن علوم وصنايع غذايي ايران خاطر نشان كرد: به علت تهيه جوجه كباب‌هاي باز توسط كارگران فروشگاه از تاريخ انقضا و توليد اين فرآورده‌هاي گوشتي لوزالمعده خودداري شده است و مصرف كننده نمي‌تواند نسبت به سلامت و انقضاي اين مواد غذايي اطمينان حاصل كند.

وي در ادامه عنوان كرد: عدم بسته بندي اينگونه مواد غذايي و دست كاري آن از سوي فروشندگان به راحتي مي‌تواند آلودگي‌ها را وارد اينگونه مواد غذايي كرده و جنبه بهداشتي و مفيد بودن آن را منتفي كند.

عزيزي اذعان داشت: علاوه بررنگ پانسمان زخم در اين گونه مواد غذايي از انواع ادويه‌ها براي طعم دار كردن آن استفاده مي‌شود و مصرف كنندگان بدون توجه اينگونه مواد را مصرف وزمينه الرژي را در بدن خود ايجاد مي‌كنند.

وي در پايان يادآور شد: وظيفه نظارت و كنترل اينگونه موادغذايي بر عهده ناظران بهداشت محيط و كار وزارت بهداشت است با اين حال به مردم توصيه مي‌شود از خريد جوجه كرم رژودرم براي از بين بردن جاي زخم كباب‌هاي باز در مغازه‌ها و فروشگاه‌ها جلوگيري كرده و براي اطمينان از سلامت آن از محصولات بسته بندي شده و داراي تاريخ توليد و انقضاء استفاده كنند.

عصر خبرمنبع
برچسب‌ها: جوجه، جوجه كباب، جوجه كباب با طعم مختلف، جوجه كباب بازاري، فراورده اي گوشتي، بهداشت، سلامتي، بهداشت نيوز،


تاريخ : ۱۵ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۳:۱۰ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]