تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
مادر بيماري ها در اين مقاله همه چيز در مورد پزشكي
 مادر بيماري‌ها را مي‌شناسيد؟
اگر مي‌خواهيد دچار فشارخون، آسيب مفاصل، چرب شدن كبد، افزايش قند خون و چربي خون نشويد و از فشارهاي قلب و ريه نيز در امان باشيد و در نهايت از ديابت نيز دوري كنيد و حتي فرزندتان نيز دچار تسريع در بلوغ نشود، حتماً مادر بيماري‌ها را بشناسيد.

به گزارش : علي رباني در آستانه برگزاري همايش بيماري‌هاي كودكان، اظهار داشت: يكي مشكل عروقي از معضلاتي كه در طب كودكان و افراد زير بلوغ با آن روبه‌رو هستيم افزايش وزن كودكان است كه باعث آسيب سلامت آنها مي‌شود.

استاد دانشگاه علوم پزشكي تهران، ادامه داد: متأسفانه فرهنگ آپارتمان‌نشيني، فرهنگ بدغذايي و استفاده بيش از حد از فست‌فودها و غذاهاي پركالري، باعث افزايش بافت چربي در بدن مي‌شود كه منجر به چاقي مي‌شود.

وي ادامه بي براون داد: چاقي در يك طيف متفاوتي به ارگان‌هاي بدن آسيب مي‌زند و اين يك هشدار جدي است كه سلامت جامعه را تهديد مي‌كند.

رباني اظهار داشت: به‌طور متوسط در دوران كودكي بعد از دوسالگي، هر سال حدود دو كيلوگرم بايد وزن اضافه شود و هرچه بيشتر از اين باشد يعني به‌سمت چاقي سوق پيدا مي‌كنيم و در دوران بلوغ اين افزايش وزن بيشتر مي‌شود.

وي ادامه داد: اسپري پرونتوسان از آنجا كه چاقي مادر بيماري‌ها است، باعث فشارخون، آسيب مفاصل، چرب شدن كبد، محدود كردن فعاليت روزمره و موجب تسريع در بلوغ مي‌شود، قند خون و چربي خون را بالا مي‌برد و به قلب و ريه فشار مي‌آورد و ممكن است مقدمات ورود به ديابت و اختلالات متابوليك را در اين افراد ايجاد كند.

رئيس بيست و هفتمين همايش بيماري‌هاي كودكان ايران، گفت: يكي از محورهاي مهم همايش پيشِ‌رو، چاقي است كه قرار محلول پرونتوسان است با حضور اساتيد و انديشمندان اين حوزه مورد بحث و بررسي قرار گيرد.

وي به خانواده‌ها هشدار داد تا از اصرار در خوراندن غذاي مازاد به بچه‌ها خودداري كنند و از بابت پرخوري بچه‌ها لذت نبرند و بدانند بچه‌ها در حد نياز فيزيولوژي بدنشان غذا خواهند خورد و ما بايد غذاهاي مناسب و بهداشتي تأمين كنيم نه اينكه اصرار كنيم غذاي بيشتر بخورند.

رباني ژل پرونتوسان در پايان با اشاره به برگزاري جشن پنجاهمين سال افتتاح مركز طبي كودكان در نخستين شب همايش بيماري‌هاي كودكان، از همه فارغ التحصيلان دعوت كرد در اين جشن حضور پيدا كنند.

جام جممنبع
برچسب‌ها: بيماري، مادر بيماري، قند خون، چربي خون، فشارهاي قلب، ديابت، پرخوري، افزايش وزن، فشار خون، كبد چرب، بهداشت، سلامتي، بهداشت نيوز،


تاريخ : ۱۴ آبان ۱۳۹۷ | ۱۰:۴۲:۱۰ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]