کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
ويژگي هاي شخصيتي كه مناسب بنيان خانواده نمي باشد همه چيز در مورد پزشكي
۸ ويژگي شخصيتي كه براي بنيان خانواده سم است
همه آم‌ها خوب نيستند و هر كسي روش خاص خود را براي كنار آمدن با مشكلات دارد. اما اين دليل نمي‌شود كه در لحظات بحراني دست به دامن مشاجره و بحث شد، مخصوصا وقتي مي‌توان با گفتگو و در آرامش مشكلات را حل كرد.

به گزارش ، همه آم‌ها خوب نيستند و هر كسي روش خاص خود را براي كنار آمدن با مشكلات دارد. اما اين دليل نمي‌شود كه در لحظات بحراني دست به دامن مشاجره و بحث شد، مخصوصا وقتي مي‌توان با گفتگو و در آرامش مشكلات را حل كرد.

متاسفانه سرعت بسيار زياد زندگي مدرن، اطلاعات بي ارزش زيادي كه به واسطه موبايل و اينترنت به دست افراد مي‌رسند و تغيير ارزش‌ها و ضدارزش‌ها باعث شده تا مردم خشونت، استرس و اضطراب بيشتري را تجربه كنند و در اكثر مواقع در حسرت آرامش و سكوت بمانند.

اين در حاليست كه اگر همه به رفتارهاي خود واقف شوند و بدانند كه در مواقع بحراني چه واكنش‌هايي بايد از خود نشان دهند، بدون شك جامعه‌اي آرام‌تر و شادتر را شاهد خواهيم بود و زندگي شخصي افراد نيز بهبود چشمگيري خواهد قطره آهن فروزومال يافت.در اين ميان، شايد بد نباشد تغيير روند زندگي مدرن را از خانه‌هاي خود شروع كنيم. يعني در واقع از خودمان شروع كنيم. براي اين امر بايد ويژگي‌هاي شخصيتي مضر و سمي را بشناسيم و از آنها دوري كنيم.

در اين راستا در ادامه ۸ ويژگي شخصيتي كه براي بنيان خانواده سم است را برايتان توضيح داده‌ايم تا اگر به اين رفتارها عادت داريد، در سريع‌ترين زمان ممكن آنها را ترك كنيد. با صبر و تمرين مي‌توان اشتباهات رفتاري را ترك كرد.

۸- تصميم‌گيري به جاي همه
خيلي خوب است كه در مواقع خاص كه انسان قدرت تصميم گيري درست ندارد، يك نفر باشد كه راه درست را به او نشان دهد. اما حل كردن همه مسايل زندگي و تصميم‌گيري كردن به جاي ديگران هميشه هم نشانه دوست داشتن نيست. اگر احساس مي‌كنيد كه اين شما هستيد كه بايد به جاي همه نظر بدهيد، به جاي آنها تصميم گيري كنيد و هيچ كسي هم حق ندارد برخلاف ميلتان رفتار كند، توصيه مي‌كنيم همين جا دست از اين رفتار اشتباه برداريد.

شما مالك يا صاحب ديگران نيستيد و اين اجازه را هم نداريد كه هميشه به جاي آنها تصميم‌گيري كنيد. مطمئن باشيد با اين كار عشق و علاقه خود را نشان نمي‌دهيد بلكه با زبان بي زباني به لوزالمعده طرف مقابل مي‌گوييد كه بي‌عرضه است و اگر شما نباشيد نمي‌تواند كوچك‌ترين كارهاي زندگي‌اش را انجام دهد.

۷- برنامه‌ريزي به جاي همه
برخي افراد عادت دارند كه براي همه چيز و همه كارها بر اساس سليقه و شرايط خود برنامه‌ريزي كنند. اين افراد وقتي همه چيز طبق مرادشان باشد، كاملا آرام و خوب هستند اما امان از وقتي كه فردي ديگر در تصميماتشان دخالت كند و نظر بدهد. آن وقت است كه چهره سلطه‌گر خود را نمايان مي‌كنند و با مشاجره و داد و بيداد سعي مي‌كنند دوباره كنترل صددرصدي امور را بدست بگيرند.

اين يكي از ويژگي‌هاي شخصيتي بسيار مسموم براي بنيان خانواده است زيرا هيچ انساني را تاب اسيري نيست و پس از مدتي طرف مقابل از اين مدل زندگي خسته و دلزده خواهد شد.

۶- توجيه كردن اشتباهات
احترام دو طرفه يكي از اصول اوليه رابطه عاطفي سالم است. اگر دو نفر با يكديگر احساس راحتي داشته باشند براي مدت زمان طولاني‌تري مي‌توانند با هم زندگي كنند. به طور مثال اگر زن از همسرش بخواهد كه آشغال‌ها را دم در بگذارد، او قبول مي‌كند زيرا مي‌خواهد تعادل همكاري در زندگيشان حفظ شود. اما اگر رابطه با مشكلات حل نشدني درگير باشد، ممكن است درخواست يك طرف از ديگري ناديده گرفته هيدروژل شود و فرد خاطي هم براي در رفتن از زير بار پاسخ واقعي، شروع به توجيه كردن كارش كند.
اينجاست كه رابطه هر روز بدتر مي‌شود زيرا احترام طرفين از بين رفته و آنها ديگر براي خواسته‌هاي هم ارزشي قايل نيستند.

۵- وابستگي
رابطه‌اي كه بر اساس وابستگي به طرف مقابل ساخته شود هيچ ارزشي ندارد. بارزترين نمونه اين امر، وابستگي مالي است كه مشكلات فراواني را در رابطه زوجين به همراه دارد. در ابتداي رابطه، هيچ كدام از طرفين به تفاوت‌ها و اختلاف‌نظرها توجه چنداني ندارند. اما پس از كمرنگ شدن هيجانات اوليه و شناخت بهتر يكديگر، مشكلات نمايان مي‌شوند.
به همين خاطر است كه هميشه توصيه مي‌شود دو نفر حتما از يك سطح فرهنگي و اقتصادي برخودار باشند تا كمترين اختلاف را در زندگي با هم تجربه كنند.

۴- انتقاد و سرزنش كردن
همه ما هميشه در معرض انتقادهاي پايان‌ناپذير قرار داريم. از مدرسه و محل كار گرفته تا خانه. به همين خاطر دوست نداريم در خانه در كنار فردي كه عاشقش هستيم هم مورد انتقاد و سرزنش قرار بگيريم زيرا توقعمان اين است كه در كنار اين شخص فقط بايد آرامش داشت و بس. به همين خاطر، اگر شريك عاطفي شما عادت دارد به همه چيز اعتراض كند و شما را براي همه كارهايي كه انجام كرم رژودرم براي از بين بردن جاي زخم مي دهيد مورد سرزنش قرار دهد، با او صحبت كنيد و متقاعدش كنيد كه دست از اين كار بردارد. اين عادت مي‌تواند به جدايي دو طرف منجر شود.

۳- كينه داشتن
اگر شريك عاطفي شما هنوز اتفاقات سال گذشته را به شما يادآوري مي‌كند و بابت آنها شما را مورد سرزنش قرار مي‌دهد بهتر است پيش از فروپاشي اين رابطه، با او صحبت كنيد و از وي بخواهيد از كينه ورزي و يادآوري گذشته‌ها دست بردارد.

۲- كنترل كردن طرف مقابل
يك رابطه سالم دو طرفه، رابطه اي است كه بر اساس احترام و اطمينان بنا نهاده شده باشد. اگر احساس مي‌كنيد به همسر خود شك داريد بهتر است با خود او در مورد اين مساله صحبت كنيد. نه اينكه بخواهيد با پليس بازي يا تعقيب كردن به نتيجه برسيد. مطمئن باشيد اگر بدون غرض در مورد احساسات منفي خود سخن بگوييد و همسرتان هم انسان سالم و درستي باشد، حتما در رفع اين شك و ترديدها به شما كمك خواهد كرد.

۱- كم صبر بودن
هميشه نمي‌توان انتظار داشت كه در همان لحظه دلخواه همه چيز باب ميل ما پيش برود. گاهي با صبر كردن نتيجه بهتري بدست خواهد آمد. بسياري از زوج‌هاي امروزي به اين اعتراض دارند كه چرا خواسته‌هايشان پماد سوختگي سريعا برآورده نمي‌شود. اما بهتر است بدانيد گاهي سريع اجابت شدن درخواست‌ها مي‌تواند مشكلات بيشتري بدنبال داشته باشد. با صبر مي‌توان رابطه عميق‌تر و طولاني‌تري را رقم زد.

منبع: روزياتومنبع
برچسب‌ها: آرامش، زندگي مدرن، ويژگي‌هاي شخصيتي مضر، خانواده، رفتارهاي مضر براي خانواده، بهداشت نيوز، وزارت بهداشت، سلامتي، سلامت روان،


تاريخ : ۲۵ آبان ۱۳۹۷ | ۰۴:۴۵:۱۱ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]