کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
درمان خروپوف علت آن و مطالب مهم در مورد آن همه چيز در مورد پزشكي
دليل اينكه خروپف ميكنيد چيست؟
خروپف كردن در برخي افراد ارثي است و به دليل شل بودن ماهيچه هاي حلق و گلو است! اما تاثيرگذارتر از عامل ژنتيك، مي توان به نقش چاقي، داشتن گردن كوتاه و حجم زياد چربي در گردن اشاره كرد.

به گزارش : رييس انجمن بيماري هاي تنفسي با تاكيد براينكه يكي از شاخه هاي طب ريه كه به تازگي رشد زيادي كرده، مشكلات تنفسي در خواب است، گفت: مهم ترين علامت اين ناراحتي خروپف است و امروزه اين عارضه ديگر توليد يك صدا در نظر گرفته پانسمان سوربكت نمي شود كه منجر به ناراحتي ساير افراد شود، بلكه يك بيماري است و عوارض زيادي دارد.

دكتر عباس نعمتي، گفت: خروپف كردن منجر به يكسري عوارض كوتاه مدت و بلند مدت مي شود. عوارض كوتاه مدت را تحت عنوان اختلالات رفتاري-مغزي مشخص مي كنيم.

وي افزود: افرادي كه خروپف مي كنند، دچار قطع تنفس مي شوند. روزها خواب آلود هستند و در افكار خود تمركز ندارند. بي قراري، عصبي بودن، زودرنجي از ديگر عوارض اين مشكل است و افراد نمي توانند كار خود را به خوبي انجام دهند.

نعمتي يادآور شد: افرادي كه از نظر سربكت خودشان شب تا صبح را به خوبي خوابيده اند، به هيچ عنوان نبايد در طول روز تمايل به خواب داشته باشند؛ در غير اين صورت دچار اختلال در خواب هستند و بايد به متخصص مراجعه كنند تا موضوع بررسي شود.

اين فوق تخصص ريه تصريح كرد: تحقيقات جديد نشان داده، افرادي كه ديابت، فشار خون و مشكلات مغزي دارند دچار قطع تنفس در خواب هستند و تا زماني كه مشكل تنفسي آن ها برطرف نشود، نمي توان بيماري هاي مذكور را در آن ها به كنترل درآورد.

وي افزود: بخش عمده مشكلات قلبي، سكته هاي قلبي و آريتمي ها (بي نظمي صربان قلب) ناشي از مشكلات قيمت پانسمان سوربكت تنفسي در خواب است كه علامت عمده ي آن خروپف و قطع تنفس است.

نعمتي اشاره كرد: به طور كلاسيك مردان ميانسال كه كمي هم چاق هستند، بيشتر مستعد مشكلات تنفسي در خواب هستند ولي اين مشكلات در هر فرد ديگري نيز مي تواند بروز كند.

اين فوق تخصص ريه اظهار كرد: خروپف و قطع تنفس در اطفال و بالغين با هم فرق مي كند. خروپف در اطفال و نوجوانان بيشتر به دليل مشكلات گوش، گلو و بيني، مشكلات آناتوميك فك، صورت و چانه و لوزه هاي بزرگ است درحالي كه در بالغين چنين نيست و مهم ترين مشكل چاقي مفرط پانسمان عسل است.

وي افزود: خروپف كردن در برخي افراد ارثي است و به دليل شل بودن ماهيچه هاي حلق و گلو است! اما تاثيرگذارتر از عامل ژنتيك، مي توان به نقش چاقي، داشتن گردن كوتاه و حجم زياد چربي در گردن اشاره كرد.

نعمتي در پايان گفت: درمان اين مشكل در تمام دنيا كمي دشوار است. در گروه اطفال و نوجوانان در صورت وجود اشكالات آناتوميك بايد از روش جراحي، دندانپزشكي و در كل كارهايي كه روي صورت و دهان انجام مي شود، استفاده كرد ولي قاعده كلي درمان در بزرگسالان كاهش وزن است كه مي تواند از هر دارويي موثرتر sorbact پانسمان باشد.

افرادي كه در سنين بالاتر هستند و يك بيماري زمينه اي قلبي يا مغزي نيز دارند، بايد شب ها از يك دستگاه مخصوص موقع خواب استفاده بكنند. اين دستگاه با توليد هوا با فشار باعث مي شود حلق و گلو را باز نگه مي دارد تا فرد بتواند تنفس طبيعي داشته باشد.

منبع: ايسنامنبع
برچسب‌ها: بهداشت نيوز، سلامت، خروپف، چاق، چرب،


تاريخ : ۲۵ آبان ۱۳۹۷ | ۰۵:۰۸:۱۱ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]