کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
آسانترين راه حل كردن لكه هاي روي فرش
پاك كردن لكه هاي فرش با يك راهكار ويژه
با استفاده از مواد طبيعي كه ما به شما پيشنهاد مي دهيم ديگر نگران تميز كردن لكه ها يا مواد ريخته شده روي فرش نباشيد.با اين شوينده هاي خانگي ديگر آسيبي به تار و پود فرش ها نمي رسد.

به گزارش ، با استفاده از مواد طبيعي كه ما به شما پيشنهاد مي دهيم ديگر نگران تميز كردن لكه ها يا مواد ريخته شده روي پانسمان سوربكت فرش نباشيد.با اين شوينده هاي خانگي ديگر آسيبي به تار و پود فرش ها نمي رسد.

جوش شيرين
كمتر چيزيست كه نتوان با جوش شيرين و سركه تميز كرد. خوشبختانه لكه هاي فرش هم از اين امر مستثني نيستند. فقط كافيست پودر جوش شيرين را روي لكه فرش بريزيد و سركه سفيد را اضافه كنيد. بعد از تمام شدن كف حاصل، يك دستمال را كه قدرت جذب بالايي دارد، روي فرش بكشيد تا سركه را جذب كند، بگذاريد اين قسمت خشك شود. با جاروبرقي باقي مانده جوش شيرين را جمع كنيد. براي لكه sorbact پانسمان هاي بزرگ تر از جوش شيرين به تنهايي استفاده كنيد. آن را روي فرش بپاشيد و حداقل بعد از نيم ساعت جاروبرقي بزنيد.

نمك
مخلوط سركه و نمك نيز از بين برنده لكه فرش است. اين دو ماده را به صورت خمير درآوريد و روي لكه بريزيد، بگذاريد تا جذب شوند. دستمال مرطوب را روي محل مورد نظر بماليد. بعد از خشك شدن جاروبرقي بكشيد.

بخار
آب را داخل دستگاه بخارشور بريزيد. كاتالوگ دستگاه را با دقت بخوانيد. در صورت اجازه استفاده از مواد شيميايي، بهتر است پانسمان عسل به جاي آن از مخلوط آب و سركه استفاده كنيد.

پراكسيد هيدروژن
پراكسيد هيدروژن تميزكننده فوق العاده اي به خصوص براي لكه هاي پروتئين و خون است. با ريختن اين ماده روي فرش، شاهد از بين رفتن لكه خواهيد بود. روي محل مورد نظر آب يا سركه سفيد بماليد.

استفاده از زمين شور
با استفاده از زمين شور هم مي توانيد فرش را تميز كنيد. دو پيمانه جوش شيرين را با يك چهارم پيمانه بوره يا تكه هاي صابون مخلوط كنيد. به اين مواد 10-20 قطره قيمت پانسمان سوربكت اسانس معطر دلخواه اضافه كنيد. معمولا از اسطوخودوس يا ليمو استفاده مي شود. مواد را خوب به هم بزنيد و با اسپري روي فرش بپاشيد. در مرحله بعد يك چهارم پيمانه آب گرم را با يك پيمانه سركه سفيد مخلوط كنيد. زمين شور اسفنجي را داخل آن كنيد و روي مواد ريخته شده قبلي بكشيد. بگذاريد فرش حداقل يك ساعت خشك شود سپس جاروبرقي بكشيد.

پودر ذرت
چه باور كنيد يا نه، پودر ذرت هم به تميز كردن فرش شما كمك مي كند. يك پيمانه از آن را با يك پيمانه بوره و يك دوم ساكارز پيمانه جوش شيرين مخلوط كنيد و روي فرش بپاشيد. با كشيدن يك پارچه مرطوب يا زمين شور اسفنجي روي فرش آن را تميز كنيد. بعد از خشك شدن جاروبرقي بزنيد.

برچسب‌ها:


تاريخ : 1397/8/11  | ۰۷ | نویسنده : drwound |
[ ]