کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
جوجه كباب بازاري
 اين جوجه كباب ها را به هيچ عنوان نخريد
رئيس انجمن علوم و صنايع غذايي ايران گفت: استفاده از رنگ و انواع ادويه در جوجه كباب‌هاي باز فروشگاه‌ها، منجر به افزايش آلرژي و مسموميت‌هاي غذايي شده است.

به پماد سوختگي گزارش : محمد حسين عزيزي در خصوص سلامت جوجه كباب‌هاي باز قابل فروش در فروشگاه‌هاي معتبر شهر گفت: در بسياري از فروشگاه‌هاي بزرگ تهران شاهد فروش جوجه كباب با طعم‌هاي مختلف به شكل باز و بدون بسته بندي هستيم كه در طعم‌هاي مختلف عرضه مي‌شود.

وي افزود: با اضافه كردن رنگ به محتويات اينگونه جوجه‌ها سعي در ايجاد تنوع و تحريك هيدروژل مردم به خريد آن شده است. اين درحالي است كه فروش اينگونه مواد غذايي بدون بسته بندي از سلامت كافي برخوردار نبوده و مي تواند منجر به ايجاد انواع مسموميت‌ها در افراد مصرف كننده شود.

رئيس انجمن علوم وصنايع غذايي ايران خاطر نشان كرد: به علت تهيه جوجه كباب‌هاي باز توسط كارگران فروشگاه از تاريخ انقضا و توليد اين فرآورده‌هاي گوشتي لوزالمعده خودداري شده است و مصرف كننده نمي‌تواند نسبت به سلامت و انقضاي اين مواد غذايي اطمينان حاصل كند.

وي در ادامه عنوان كرد: عدم بسته بندي اينگونه مواد غذايي و دست كاري آن از سوي فروشندگان به راحتي مي‌تواند آلودگي‌ها را وارد اينگونه مواد غذايي كرده و جنبه بهداشتي و مفيد بودن آن را منتفي كند.

عزيزي اذعان داشت: علاوه بررنگ پانسمان زخم در اين گونه مواد غذايي از انواع ادويه‌ها براي طعم دار كردن آن استفاده مي‌شود و مصرف كنندگان بدون توجه اينگونه مواد را مصرف وزمينه الرژي را در بدن خود ايجاد مي‌كنند.

وي در پايان يادآور شد: وظيفه نظارت و كنترل اينگونه موادغذايي بر عهده ناظران بهداشت محيط و كار وزارت بهداشت است با اين حال به مردم توصيه مي‌شود از خريد جوجه كرم رژودرم براي از بين بردن جاي زخم كباب‌هاي باز در مغازه‌ها و فروشگاه‌ها جلوگيري كرده و براي اطمينان از سلامت آن از محصولات بسته بندي شده و داراي تاريخ توليد و انقضاء استفاده كنند.

برچسب‌ها:


تاريخ : 1397/8/14  | ۱۹ | نویسنده : drwound |
[ ]