کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
زندگي زناشويي
ويروس هپاتيت  چگونه منتقل مي شود؟
هپاتيت ويروسي مزمن B و C از مهمترين بيماري هاي شايع دنيا هستند؛ بيماري كه اگر تاخيري در روند درمان آن ايجاد شود همراه با پيامدهاي ناگواري همانند نارسايي كبد و سيروز كبدي خواهد بود.

به گزارش : سالانه حدود ۵۰ ميليون نفر به ويروس هپاتيت B آلوده مي شوند و ۶۰۰ هزار نفر نيز بر اثر اين بيماري جان خود را از دست مي دهند؛ در ايران شيوع هپاتيت B به كمتر از ۱.۵ درصد مي رسد.


برچسب‌ها:


تاريخ : 1398/8/4  | ۱۱ | نویسنده : drwound |

خودارضايي يا استمناء در واقع تحريك دستگاه تناسلي براي رسيدن به برانگيختگي و لذت جنسي است كه توسط خود فرد انجام مي شود. معمولا اين تحريك با لمس كردن يا ماساژ دادن آلت تناسلي انجام مي گيرد اما در برخي موارد ممكن است از وسايل
برچسب‌ها:


تاريخ : 1398/6/28  | ۱۹ | نویسنده : drwound |

خودارضايي يا استمناء در واقع تحريك دستگاه تناسلي براي رسيدن به برانگيختگي و لذت جنسي است كه توسط خود فرد انجام مي شود. معمولا اين تحريك با لمس كردن يا ماساژ دادن آلت تناسلي انجام مي گيرد اما در برخي موارد ممكن است از وسايل
برچسب‌ها:


تاريخ : 1398/6/28  | ۱۹ | نویسنده : drwound |

اختلالات جنسي به هر نوع مشكل جسمي يا رواني خاصي گفته مي شود كه مانع از احساس رضايت فرد از فعاليت جنسي مي شود. حدود 43 درصد از زنان و 31 درصد از مردان به اختلالات جنسي دچارند. اختلال عملكرد جنسي ممكن است در هر مرحله از چرخه
برچسب‌ها:


تاريخ : 1398/6/24  | ۱۸ | نویسنده : drwound |
 آيا نوع مزاج بر زندگي زناشويي تاثير دارد؟
‌بر خلاف تصور برخي افراد، نوع مزاج و شناخت آن از اهميت ويژه‌اي
برچسب‌ها:


تاريخ : 1397/11/8  | ۰۹ | نویسنده : drwound |
 گرم يا سرد؟ مزاج خود را بشناسيد‍
يكي از مسائلي كه در طب سنتي مطرح مي شود، مزاج شناسي در انسان است، به اين معنا
برچسب‌ها:


تاريخ : 1397/11/2  | ۰۹ | نویسنده : drwound |
13 پرچم قرمز كه در اول ازدواج تان بايد جدي بگيريد
وضعيت رابطه‌ي زن و شوهر و تغييراتي كه در باهم بودن‌ آنها طي دو سال اول زندگي مشترك روي مي‌دهد، مي‌تواند پيش بيني كند زندگي و رابطه‌ي انها طي سالها بعد چگونه خواهد بود.

به گزارش ، آنهايي كه ازدواج كرده‌اند مي‌دانند كه زندگي مشترك ممكن است در هر زماني دچار چالش شود. اگر اين اتفاق‌ها در اوايل زندگي مشترك روي بدهند مي‌توانند تا حدودي هشدار دهنده باشند و در واقع بايد هم چنين باشد. با مطالعات بيشتر و بيشتري كه هر روزه روي موضوعات زناشويي و زندگي مشترك انجام مي‌شود اين نتيجه گرفته شده كه اوضاع و احوال دو سال اول زندگي زناشويي مي‌تواند تعيين كننده‌ي سرنوشت اين رابطه باشد.

دو سال اول ازدواج، پيش بيني كننده‌ي آينده‌ي زندگي مشترك
مطالعه‌اي كه در دانشگاه تگزاس انجام شد نشان داد وضعيت رابطه‌ي زن و شوهر و تغييراتي كه در باهم هارتمن بودن‌ آنها طي دو سال اول زندگي مشترك روي مي‌دهد، مي‌تواند پيش بيني كند زندگي و رابطه‌ي انها طي سالها بعد چگونه خواهد بود و زوج‌هايي را كه كارشان به طلاق خواهد كشيد را از زوج‌هايي كه پيوندي باثبات خواهند داشت شناسايي خواهد كرد.

همچنين محققان دريافتند تفاوت‌هاي ميان زوج‌هاي شاد و زوج‌هاي ناراضي، خيلي زود بعد از ازدواج كاملا آشكار است. در اين مطالعه، 156 زوج كه در سال 1981 ازاواج كرده بودند مورد بررسي قرار گرفتند. پژوهشگران دريافتند:
68 زوج شاد و راضي بودند
32 زوج ناراضي بودند
56 زوج طلاق گرفته بودند

زوج‌هايي كه در عرض يكي دو سال اول ازدواج‌شان از هم جدا شده بودند، علائمي از سرخوردگي داشتند و طي يكي دو ماه اول زندگي مشترك خود نسبت به هم حس منفي پيدا كرده بودند. اگر زوجي طي اولين سال زندگي مشترك خود از عشق و علاقه‌ي خود سرخورده شوند، نشاندهنده‌ي دردسر و مشكل در زندگي خواهد بود.

زوج‌هايي كه همچنان شاد و راضي بودند، زوج‌هايي بودند كه توانسته بودند طي يك دو سال اول زندگي مشترك خود، نسبت به رابطه‌ي زناشويي و همسر، احساسات قيمت پانسمان هارتمن مثبت و رضايتبخشي پيدا كنند.

احساس اندوه بعد از جشن عروسي و ماه عسل
اگر ديديد بعد از جشن عروسي و ... كمي افسرده‌ايد اين طبيعي است. هر دوي شما مدتها مشغول تداركات جشن و مراسم و ماه عسل بوده‌ايد و طبيعي است حالا كه از آن همه استرس و هيجان رها شده‌ايد، حس خفيفي از «از دست دادن» را تجربه كنيد؛ چيزي شبيه حس افسردگي بعد از تعطيلات كه خيلي از افراد تجربه مي‌كنند.

اما اين دوره‌ي افسردگي را نبايد ناديده بگيريد. آماده بودن براي اين دوره از زندگي مشترك ِ تازه آغاز شده مي‌تواند كمك‌تان كند راحت‌تر آن را پشت سر بگذاريد. حالا وقت آن است كه با هم، مراحل باثبات‌تري از زندگي مشترك خود را پايه ريزي كنيد. الويت شما دو نفر بايد زنده نگه نداشتن شور و هيجان‌تان نسبت به هم باشد.

اما الويت‌هاي ديگري هم وجود دارد كه بايد آنها را مدنظر داشته باشيد. هدف‌هاي مهمي كه بايد در اولين سال زندگي مشترك‌تان تعيين كنيد و درموردشان به تصميمي قاطع برسيد اين است كه مسائل مالي و هزينه‌ها را چگونه قرار است پيش ببريد، چه كسي قرار عفونت بدن است چه كارهايي را انجام بدهد، وقت آزادتان را چگونه قرار است بگذرانيد، براي روابط جنسي‌تان چگونه وقت خواهيد گذاشت، با خانواده‌هاي‌تان چگونه ارتباط خواهيد داشت، با اختلاف نظرها‌ي‌تان چگونه قرار است كنار بياييد، وقتي جروبحثي بين‌تان درگرفت چه بايد بكنيد، توقعات‌تان هم از هم چيست و... .

البته بيشتر اين موضوعات در دوران نامزدي و آشنايي مطرح شده‌اند اما حالا كه زير يك سقف قرار گرفته‌ايد بسياري از آنها پُررنگ‌تر و با جزئياتي بيشتر مطرح خواهند شد. به هر حال، مشخص كردن بسياري از مسيرهاي پيش رو باعث مي‌شود رابطه‌اي محكم‌تر و آرام‌تر انتظارتان را بكشد.

اين پرچم قرمزها را در اوايل زندگي مشترك جدي بگيريد:
نبودن صميميت و عشق ورزي
با هم خوش نگذراندن
خودخواهي
ترس از اختلاف نظر
نبودن احترام متقابل
بيش از حد درگير كار و مشغله‌هاي كاري بودن
وابستگي بيش از حد به والدين
وابستگي بيش از اندازه به هم
مشكلات جنسي
اعتياد نمايندگي محصولات هارتمن به مواد مخدر يا هر چيز ديگري
خشونت‌هاي كلامي يا رفتاري
توقعات غيرمعقول
ازدواج به دلايل اشتباهي

چه كنيد اگر دچار مشكل هستيد
بهترين كاري كه مي‌توانيد بكنيد اين است كه گفتگوي باز و صادقانه‌اي با همسرتان داشته باشيد، بدون اينكه همديگر را سرزنش كنيد. مي‌توانيد با چنين جملاتي شروع كنيد: «من فكر مي‌كنم هر دوي ما براي وفق دادن خودمان با شرايط زندگي مشتركي كه تازه شروعش كرده‌ايم مشكل داريم». با گفتن چنين چيزي مي‌توانيد بفهميد چه راه حل و انتخابي براي هر دوي شما مناسب خواهد بود. البته بسيار خوب است كه از يك مشاور يا زوج درمانگر كمك بگيريد.

اساس يك زندگي زناشويي موفق را بسازيد
هر چند گفته مي‌شود كه اولين سالهاي زندگي مشترك همسران، سخت‌ترين سالها هستند اما همين سالها معمولا لذتبخش‌ترين نيز هستند. يكي دو سال اول زندگي مشترك مي‌تواند زمان شگفت انگيزي براي كشف همديگر و برقراري صميميت و دوستي از جنسي خاص باشد. هنوز چيزهاي زيادي درمورد هم مي‌توانيد كشف كنيد و ياد بگيريد و طي چسب هارتمن مراحل اوليه‌ي زندگي زناشويي‌تان هر دوي شما بايد در پايه ريزي اين زندگي نقش فعال داشته باشيد و مسير را براي يك زندگي و رابطه‌ي معنادار و بادوام و عاشقانه هموار كنيد.

برچسب‌ها:


تاريخ : 1397/8/11  | ۰۸ | نویسنده : drwound |

دوران بارداري يكي از مهمترين بخش هاي زندگي زناشويي است. در اين عرصه از زندگي، زنان باردار دچار تغييراتي در جسم و روان خود مي شوند كه با داشتن آگاهي و دانش در مورد دوره بارداري هفته به هفته مي توانند اين دوران را با موفقيت پشت سر بگذارند. اينكه بدانيد در هر هفته جنين شما چه تغييراتي كرده و به چه مواد غذايي بيشتر احتياج دارد، مي تواند بسيار هيجان برانگيز و كمك كننده باشد. دكتر سلام براي راهنمايي شما عزيزان، كلاس آمادگي بارداري در خانه را برپا كرده است كه در اين كلاس بارداري به آموزش بارداري و ياد آوري نكات مهمي خواهيم پرداخت كه در سلامت شما و جنينتان اثربخش هستند.
برچسب‌ها:


تاريخ : 1397/6/14  | ۰۸ | نویسنده : drwound |
[ ]