کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
دلايل صداي زانو چيست؟؟ همه چيز در مورد پزشكي
سروصداي زانو نشانه چيست؟
يك فيزيوتراپيست گفت:در اختلال پليكا، اغلب قسمت هاي داخلي زانو درگير مي شوند و ممكن است هنگام خم و راست كردن زانو سايش ناشي از آن صدايي شبيه به كليك ايجاد شود.

به گزارش ، پرهام پارسانژاد فيزيوتراپيست درباره سندرم پليكا و راه‌هاي درمان آن گفت: در سندروم پليكا بخشي از كپسول مفصل و مايع سينوويال مفصلي از پماد آلفا براي سوختگي پاي نوزاد محفظه خود خارج مي‌شود و در كناره فضاي مفصلي تجمع پيدا مي‌كند؛ اين مشكل مفصلي كه اغلب علت‌ مادرزادي دارد باعث ايجاد اختلال در انجام فعاليت‌هاي سنگين مانند بالا رفتن از پله و يا انجام ورزش مي‌شود؛ از عوارض ناشي از وجود اين اختلال مي‌توان به ايجاد درد و تورم در بخشي از غشاي بين مفصلي اشاره كرد.

وي در باره راه‌هاي مقابله با عوارض اين اختلال گفت: معمولاً به مبتلايان به عارضه پليكا پيشنهاد مي‌كنيم با تقويت عضلات اطراف زانو، از ژل هيدروزورب اعمال فشار به روي آن جلوگيري كنند تا ميزان التهاب و درد كمتر شود؛ همچنين مي‌توانند هنگام ورزش كردن از تجهيزات پشتيباني مانند زانوبند و انواع بريس ورزشي استفاده كرد تا فشار بيش از حد به زانو وارد نشود.

اين فيزيوتراپيست گفت: اگر اين اختلال مفصلي شدت يافته و انجام كارهاي روزمره مانند بالا و پايين رفتن از پله يا راه رفتن روي سربالايي و سرپاييني را مختل كند اقدام به جراحي و حذف ناحيه خارج شده از مفصل خواهيم كرد.

پارسانژاد افزود: در صورتي كه وريدي سندرم پليكا درمان نشود، باقي ماندن التهاب ناشي از آن، ايجاد آسيب‎هاي شديد‌تر به كپسول زانو و تاندون‌هاي اطراف آن را به همراه دارد؛ اين آسيب‌ها ممكن است توانايي انجام بسياري از فعاليت‌ها روزمره را از او بگيرد؛ توجه داشته باشيد كه در اين اختلال، اغلب قسمت هاي داخلي زانو درگير شده و ممكن است هنگام خم و راست كردن زانو سايش ناشي از آن صدايي شبيه به كليك در آن ايجاد كند.

وي با اشاره به فوايد تمرين‌هاي فبزيوتراپي براي اين افراد گفت: طور معمول در تمرينات اين گونه افراد سعي مي‌كنيم پماد زخم عضلات چهار سر را تقويت كنيم و عضلات پشت زانو را به اندازه كافي بكشيم؛ به طور معمول پيشنهاد مي‌كنيم براي تقويت عضلات چهار سر به صورت طاق باز دراز كشيده و پاها را در ۱۰ مرحله و در هر مرحله ۱۰ بار از زمين بالا بياوريد.

اين فيزيوتراپيست گفت: همچنين پيشنهاد مي‌كنيم با منقبض كردن عضلات جلوي پا، به مرور آنها را تقويت كرده و يا اينكه سعي كنند در حالي كه نشسته‌ايد و پاها را كاملا صاف نگه داشته‌ايد دستان خود را به نوك انگشتان پا بزنيد؛ انجام فعاليت‌هايي مثل بالا رفتن از نمايندگي محصولات هارتمن پله، دويدن در سربالايي و سرپاييني و دوچرخه سواري در سطوح شي‌بدار باعث افزايش درد و التهاب اين افراد خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگارانمنبع
برچسب‌ها: سندرم پليكا، سروصداي زانو، درد زانو، سلامت زانو، درمان سندرم پليكا، برجام، جام ملت هاي آسيا، سال 2019، مسكن مهر، بهداشت نيوز، قيمت خودرو، وزارت بهداشت، سلامتي،


تاريخ : ۲۲ دى ۱۳۹۷ | ۰۹:۱۰:۴۷ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]