کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
داروي استاتين عامل مبتلا شدن به ديابت همه چيز در مورد پزشكي
 استاتين؛ عامل ابتلا به ديابت نوع دو
محققان در بررسي‌هاي خود بر ارتباط جدي ميان مصرف داروي "استاتين" و خطر ابتلا به ديابت نوع دو تاكيد كردند.

به قيمت كرم مدي هاني گزارش به نقل از ايسنا، در اين بررسي آمده‌ است: ارتباط ميان مصرف داروي استاتين و خطر ابتلا به ديابت عسل پزشكي نوع دو بيش از آنچه در گذشته بر آن تاكيد شده، جدي است.

محققان هلندي در بررسي جديد خود به مطالعه روي ۸۵۶۷ زن و مرد با ميانگين سني ۶۴ سال پرداختند. هيچ يك از اين افراد در زمان شروع مطالعه كرم محافظ مدي هاني به ديابت مبتلا نبوده و از داروي استاتين مصرف نمي‌كردند.

در مدت ۱۵ سال پس از شروع مطالعه حدود ۱۲ درصد از اين افراد مصرف داروي استاتين را آغاز كردند كه براي مدت زمان يك سال ژل medihoney ادامه پيدا كرد. محققان مشاهده كردند ۷۱۶ نفر از افراد در اين گروه به بيماري ديابت مبتلا شدند.

محققان با در نظر گرفتن فاكتورهايي همچون سن، جنسيت، سابقه خانوادگي ابتلا به ديابت و بسياري مدي هاني عامل ديگر دريافتند: مصرف داروهاي استاتين با افزايش خطر مقاومت به انسولين و قند خون بالا مرتبط است و احتمال ابتلا به ديابت نوع دو را حدود ۳۸ درصد بيشتر مي‌كند.

محققان همچنين مشاهده كردند: احتمال ابتلا به ديابت در افرادي كه دچار اضافه وزن يا چاقي هستند و از اين دارو مصرف مي‌كنند، بيشتر است.منبع
برچسب‌ها: داروي استاتين، ديابت نوع دو، چاقي، انسولين، قند خون، برجام، قيمت خودرو، لايحه پالرمو، لايحه بودجه، بهداشت نيوز، وزارت بهداشت، سلامتي، دارو،


تاريخ : ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۲:۵۸:۴۶ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]