کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
نوشيدنيهايي براي كا هش فشار خون همه چيز در مورد پزشكي
بهترين نوشيدني براي كاهش قندخون در طول روز چيست؟
بعد از آن كه وعده دوم غذايي را با پروتئين پايين مصرف كرديد، مصرف بالاي پروتئين مي‌تواند اشتها را كاهش دهد.

به گزارش صبحانه به داشتن نقشي اساسي در مديريت قند خون شناخته شده كه عمل مهمي در كنترل ديابت نوع دو است. از آن جا كه پانكراس نمي‌تواند انسولين كافي توليد كند، فرد مبتلا به ديابت نوع دو براي كنترل ميزان قند خون خود بايد به دنبال روش‌هاي جايگزين اعصاب باشد.

بعضي رژيم‌هاي غذايي باعث افزايش سطح قند خون مي‌شوند، در حالي كه بعضي ديگر مي‌توانند آن را كنترل كنند. طبق تحقيقات و مطالعات انجام شده، مولفه مهم صبحانه در اين زمينه «شير» معرفي شده است.

مطالعه‌اي كه در ديري ساينس ژورنال انجام شده، نشان مي‌دهد كه مصرف شير در صبحانه قند خون را در طول روز كاهش مي‌دهد.

داگلاس گاف، دكتر و عضو پانسمان suprasorb تيم دانشمندان مواد مغذي در دانشگاه گلف، با همكاري دانشگاه تورنتو، تاثير مصرف پروتئين بالا(شير) را بعد از وعده صبحانه و همچنين وعده دوم غذايي، بر ميزان قند خون بررسي كرد. اين بررسي نشان داد كه مصرف شير با غلات همراه صبحانه در مقايسه با مصرف آب، باعث كاهش غلظت گلوكز خون شد.

درمان با پروتئين بالا همچنين باعث كاهش اشتها بعد از وعده دوم غذايي در مقايسه با معادل پروتئين كم آن شد.

دكتر گاف پانسمان كل اكتيو وتيمش به اين نتيجه رسيدند كه :«بيماري‌هاي متابوليك در جهان رو به افزايش است. اين در حالي است كه ديابت نوع دو و چاقي باعث ايجاد نگراني‌ زيادي در انسان شده است.»

آن‌ها همچنين افزودند: «بنابراين، استراتژي‌هايي در رژيم غذايي وجود دارد كه ديابت نوع دو و چاقي را كاهش دهد. بدين جهت، مصرف‌كنندگان مي‌توانند سلامت شخصي خود را بهبود ببخشند.》

آب پنير و پروتئين پيكو اسميت اند نفيو كازئين به طور طبيعي در شير وجود دارد كه هورمون‌هاي معده را كاهش مي‌دهد و هضم غذا را آسان و احساس سيري را به بدن منتقل مي‌كند.

آن‌ها دريافتند كه شير مصرف شده همراه با صبحانه با كربوهيدرات بالا، باعث كاهش قند خون حتي بعد از ناهار مي‌شود. در اين مورد، شير با پروتئين بالا، تاثير بيشتري دارد.

به گفته دكتر گاف و همكارانش: «اين مطالعه، اهميت مصرف شير در وعده صبحانه را پانسمان نقره براي سوختگي براي كمك به هضم كندتر كربوهيدرات‌ها و همچنين كمك به حفظ سطح قند خون تاييد مي‌كند؛ متخصصان تغذيه همواره بر اهميت مصرف صبحانه سالم تاكيد كرده‌اند و اين مطالعه با يد مصرف‌كنندگان را به مصرف شير ترغيب كند.»

منبع: خبر آنلاينمنبع
برچسب‌ها: ،


تاريخ : ۶ مهر ۱۳۹۸ | ۰۵:۳۴:۱۸ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]