کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
چه عواملي باعث ريزش مو مي شود همه چيز در مورد پزشكي
اين عوامل باعث ريزش موهايتان مي شود
شايع ترين علت ريزش مو در زنان و مردان شرايطي است به نام " آلوپسي آندروژنيك" كه با نام " طاسي با الگوي مردانه" شناخته مي‌شود .

به گزارش : مدير غذا و دارو دانشكده علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني اسدآباد در گفت و گو با ايسنا با بيان اينكه شكل اين عارضه در زنان و مردان متفاوت است، اظهار كرد: در مردان ريزش مو از جلوي سر و بالاي سر اكتيكوت شروع شده و پيش مي رود و در زنان اين عارضه به صورت نازك شدن مو در ناحيه ي بالاي سر ديده مي شود اما معمولا همه‌ي موها را در اين ناحيه از دست نمي‌دهند .

حسين عفت پناه افزود: دومين علت شايع ريزش مو شرايطي به نام "طاسي ناحيه اي" بوده كه اين عارضه زماني به وجود مي آيد كه سيستم ايمني بدن به جاي اينكه فقط با عوامل خارجي بدن مقابله كند به بخشي از پوست كه مو بر آن رشد مي كند حمله كرده و در نتيجه موهاي يك ناحيه مي‌ريزد.

وي با اشاره به اينكه كساني كه داراي طاسي ناحيه اي هستند پماد هارتمن اغلب يك لكه بزرگ گردِ خالي از مو بر روي بخشي از بدن يا سرشان دارند، خاطر‌نشان كرد: برخي بيماري ها يا بعضي داروها مي توانند باعث ريزش مو شوند كه عموما با برطرف شدن آن بيماري يا قطع دارو موهاي ريخته شده دوباره رشد مي‌كنند‌.

عفت پناه يادآورشد: در صورتي كه افراد از ريزش موي خود نگران هستند و ريزش موي آنان ناگهاني و يا همراه با خارش و درد و احساس خستگي و ناخوشايندي است و علت چرايي ريزش مو را نمي دانند، به پزشك مراجعه كنند‌.

وي با بيان اينكه بسته به اينكه نوع ريزش مو چگونه است، درمان قيمت پانسمان هارتمن آن فرق مي كند، گفت‌: اگر ريزش مو به علت مشكل جسمي خاصي باشد‌، درمان آن مشكل‌ به درمان ريزش موي فرد كمك خواهد كرد‌.

مدير غذا و دارو دانشكده علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني اسدآباد با اشاره به اينكه ساير انواع ريزش مو با داروهاي مخصوص درمان مي شوند، ياد آورشد: در بعضي موارد جراحي به رشد مجدد مو در نواحي كه نمي‌تواند مو رشد كند، كمك خواهد كرد‌.

عفت پناه يكي از داروهاي مورد استفاده در طاسي آندروژنيك ‌را ماينوكسيديل عنوان كرد و افزود: اين دارو در مردان و زنان قابل چسب هارتمن استفاده بوده و مي تواند بدون نسخه به شكل محلول هايي با درصد‌هاي مختلف از آنها را از داروخانه ها دريافت و نحوه ‌مصرف را مي‌توان از داروساز داروخانه سوال كرد‌.

وي فيناسترايد را از ديگر داروهاي مورد استفاده در طاسي آندروژنيك برشمرد و تصريح كرد: اين دارو به شكل قرص و با صلاحديد و نسخه ‌پزشك قابل دريافت بوده و براي زنان باردار حتي دست زدن به آن خطرناك است‌.

عفت پناه افزود: داروي اسپيرونولاكتون به عنوان يكي ديگر از داروهاي مورد استفاده در طاسي آندروژنيك، در زناني كه با ماينوكسيديل هارتمن نتايج خوبي دريافت نكرده اند، استفاده مي شود‌.

مدير غذا و دارو دانشكده علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني اسدآباد اضافه كرد: اسپيرونولاكتون نيز به شكل قرص و با صلاحديد ‌و نسخه پزشك قابل دريافت بوده و در زمان بارداري نبايد از اين دارو استفاده شود‌.
سلامت نيوزمنبع
برچسب‌ها: ريزش، ريزش مو، دليل ريزش مو، طاسي سر، ريزش موي زنان، ريزش موي مردان، طاسي، بهداشت، سلامتي، بهداشت نيوز،


تاريخ : ۴ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۷:۱۲:۴۶ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]