کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
درمان دندان درد با ميخك همه چيز در مورد پزشكي
 آيا «ميخك» براي درمان دندان درد مفيد است؟
يك دندان پزشك گفت: افراد بايد توجه داشته باشند جوهر ميخك ماده‌اي بسيار تند بوده و باعث سوزاندن دهان و زبان مي‌شود.

به گزارش عزت الله خامسي دندانپزشك گفت: درد دندان دلايلي متعدد دارد؛ اولين نوع، درد خود دندان است كه در ۲ مرحله اتفاق مي‌افتد، در مرحله اول پوسيدگي در عاج دندان اتفاق مي‌افتد و عامه جامعه به آن كرم خوردگي مي‌گويند؛ در اين نوع پوسيدگي دندان نسبت به شيريني، ترشي، آب يخ و گا‌هي ژل medihoney به آب گرم حساسيت نشان داده و فرد در دندان خود دردي حس مي‌كند؛ اين درد معمولا طولاني نيست و نيازي به درمان وجود ندارد، اما بايد با مراجعه به دندانپزشك آن را پر و از پوسيدگي بيشتر آن جلوگيري كرد.

وي ادامه داد: در مرحله دوم، پوسيدگي با عبور از عاج دندان به ريشه مي‌رسد؛ درد‌هاي اين مرحله از پوسيدگي بسيار زياد و شامل درد‌هاي شبانه نيز مي‌شوند كه براي تسكين موقت آن مي‌توان از قرص‌هاي مسكن مانند استامينوفن، ژلوفن، ديكلوفناك استفاده كرد.

خامسي كرم محافظ مدي هاني درباره درد‌هاي لثه‌اي گفت: برخي درد‌هاي دندان از لثه و دور دندان شروع شده و به گودال‌هاي عفوني در دهان منجر مي‌شود كه بايد با مراجعه به متخصص بيماري‌هاي دهان و جراح لثه آنها را درمان كرد.

عفونت نوك ريشه دندان

اين دندان پزشك ادامه داد: برخي ديگر از درد‌ها به دليل عفونت نوك ريشه دندان اتفاق مي‌افتد؛ گاهي اوقات عفونت دندان به ريشه رسيده و از طريق حفره‌هاي انتهايي به استخوان فك وارد شده و آن را با مدي هاني عفونت درگير مي‌كند، موضوعي كه با درد خيلي شديد همراه است و تشخيص درست مراحل درمان مانند دريافت آنتي بيوتيك يا كشيدن دندان از راه‌هاي درمان آن است.

وي درباره استفاده از دارو‌هاي متفرقه گفت: درد دندان به دليل آنكه از ريشه شروع مي‌شود، مصرف دارو‌هايي مانند ليدوكايين، دنتول، دهان‌شويه‌هاي مسكن و غيره تنها باعث بي‌حسي موضعي لثه شده و درماني انجام نمي‌دهد در واقع اين دارو‌ها تنها براي تزريقات لثه‌ايي به كار مي‌روند.

وي درباره مصرف دگزامتازون محصولات مدي هاني و بتامتازون تصريح كرد: تزريق و دريافت دگزامتازول و هم خانواده‌هاي اين دارو به دليل تسكين سريع درد و التهاب باعث پنهان شدن عفونت و پيشروي آن به صورت مخفي مي‌شود و پزشك تنها در موارد استثنا اين دارو را براي بيمار تجويز مي‌كند كه فرد آنتي بيوتيك نيز دريافت كند.

درمان‌هاي خانگي دندان درد

وي درباره درمان‌هاي خانگي توضيح داد: دارو‌هايي مانند جوهر ميخك در درد‌هاي شبانه، آب يخ در خونريزي و عفونت‌هاي كم يك مسكن موقتي خواهد بود، قيمت كرم مدي هاني اما افراد بايد توجه داشته باشند جوهر ميخك ماده‌ايي بسيار تند بوده و باعث سوزاندن دهان و زبان مي‌شود و بايد با احتياط مقدار بسيار بسيار كم از آن فقط روي دندان استفاده شود.

منبع: باشگاه خبرنگارانمنبع
برچسب‌ها: دندان درد، درمان درد دندان، ميخك، بهداشت، سلامتي، بهداشت نيوز، قيمت خودرو، برجام، سازمان ملل، لايحه بودجه، اتحاديه اروپا، كره شمالي، كميته امداد، عربستان سعودي، استيضاح وزير، شوراي نگهبان، واژگوني اتوبوس، قيمت نفت، بارش برف،


تاريخ : ۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۵:۵۵:۴۹ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]