کلاس آشپزی در تهران
آموزشگاه آشپزی و شیرینی پزی
تور آنتالیا
ویزای تایوان
خدمات VFS
تور کانادا
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
علائم كمبود روي در بدن همه چيز در مورد پزشكي
۵ نشانه كمبود روي در بدن
عنصر "روي" به عنوان يك ماده معدني ضروري، عملكردهاي مختلفي در بدن دارد كه تقويت سيستم ايمني و كمك به تقسيم سلولي از جمله آن‌هاست.

به گزارش : علائم كمبود "روي" در بدن كاملاً عمومي و كلي هستند و به همين دليل اين امكان وجود دارد كه فرد به آن‌ها توجه نداشته باشد.

در صورتيكه با بيشتر يا سوپرازورب h تمامي علائمي كه در ادامه به آن‌ها اشاره مي‌شود روبرو هستيد، لازم است با پزشك مشورت كنيد:

پوست

كندي بهبود جراحت‌ها مي‌تواند به كمبود "روي" مربوط باشد. نتايج بررسي‌ها نشان مي‌دهد كه "روي"، نقش مهمي در عملكردهاي طبيعي پوست از جمله بهبود بافت‌هاي آسيب‌ديده بازي كند. همچنين گروهي از متخصصان به بررسي اين موضوع پرداختند كه آيا اين ماده معدني در سوپرازورب p درمان آكنه نيز مؤثر است. هرچند متخصصان پوست در مورد كارايي اين شيوه درماني اختلاف نظر دارند.

كارشناسان بر اين باورند كه اين تأثيرِ "روي" از خواص آنتي باكتريال و ضد التهابي آن ناشي مي‌شود.

اشتها

از آنجايي كه پايين بودن سطح اين ماده معدني مي‌تواند به حالت تهوع منجر شود و تا حدودي بر حس‌هايي همچون بويايي و چشايي نيز تأثيرگذار است، از دست دادن لوهمن روشه اشتها از ديگر نشانه‌هاي كمبود "روي" است كه بايد مورد توجه قرار گيرد. هرچند متخصصان در مورد ارتباط بين كمبود "روي" و بي‌اشتهايي در انسان به نتيجه قطعي دست پيدا نكرده‌اند زيرا اين علائم تنها در مطالعات بر نمونه‌هاي حيواني مشاهده شده است.

بينايي

بدن براي انتقال ويتامين A از كبد به شبكيه چشم به ماده معدني "روي" نياز دارد. اين ماده به توليد ملانين و رنگ‌دانه جراحي پوست حفاظت‌كننده از چشم‌ها كمك مي‌كند. مشكلاتي همچون قدرت ديد ضعيف و آب مرواريد مي‌تواند به كمبود "روي" مرتبط باشد.

رشد

گروهي از متخصصان علوم پزشكي در بررسي‌هاي خود بر نقش "روي" در رشد سلولي تاكيد كردند. در نتيجه سطح ناكافي از اين ماده معدني به تأخير در فرايند رشد منجر مي‌شود.

ذهن

كمبود شديد و خفيف ماده معدني "روي" با مشكلات خلق و خو مرتبط است. احساس پانسمان phmb خستگي و زودرنجي از جمله علائمي هستند كه مي‌توانند از كمبود "روي" ناشي شوند. همچنين نتايج برخي از بررسي‌ها حاكي از آن است كه كمبود اين ماده معدني در كودكان با خطر ابتلاء به اختلال كم توجهي-بيش‌فعالي مرتبط است. هرچند اين ارتباط مورد تأييد قرار نگرفته است.

منبع: ايسنامنبع
برچسب‌ها: بهداشت نيوز، سلامت، بهداشت، درمان، زينك،


تاريخ : ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۸:۰۲:۴۶ | نویسنده : عيسي قاسمي | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]